Seagull #REC do Sony

czyli cała reszta elektroniki - jak OSD, Autopiloty, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
jacekV
Posty: 2246
Rejestracja: czwartek 30 maja 2013, 18:06
Lokalizacja: Jasienica

Seagull #REC do Sony

Post autor: jacekV »

Po długich poszukiwaniach i rozważaniu zakupu czy to VP System czy Stratosnapper'a wygrzebałem w temacie o Sony a5100 na RCGroups, sterownik Seagull'a do aparatów i kamer Sony ze złączem Multi.

Jak wiadomo a5100 nie posiada możliwości wyzwalania migawki a nowy produkt duńskiej firmy ma realizować to zadanie poprzez port. Ponadto sterowanie zoomem, ustawianie ostrości, oczywiście wł/wył, zdjęcia seryjne i pojedyncze dlatego wiąże z tym duże nadzieje.

http://www.seagulluav.com/product/seagull-rec/

Przypadkowo, wywiązała się korespondencja z Ronem z Saeagull'a i obiecałem na naszym forum zrobić test ich #REC'a.

Dziś przesyłka wyszła do mnie.

cdn.
pozdrawiam, Jacek
__________________
Sprzęt był sprawny. Użytkownik nie.
W Hangarze; Hujsban FPV, KRAB 250, Qamikaze X4, OctoCongoCopter X8, Kadłubek, Raptor,
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: Seagull #REC do Sony

Post autor: Rurek »

Tak się robi piniondz ;-)
Miś pewnie by się w stówie zmieścił i jeszcze swoje zarobił :roll:
Podejrzewam że najdroższe w tym dinksie to jest złącze "multi" czyli to chyba takie micro-USB ale 10-cio pinowe, tak?
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
jacekV
Posty: 2246
Rejestracja: czwartek 30 maja 2013, 18:06
Lokalizacja: Jasienica

Re: Seagull #REC do Sony

Post autor: jacekV »

Pewnie tak jak piszesz.

Ale na rynku brak takiego soluszyn :mrgreen: a VP system drogi, z drugiej strony Stratosnapper nie jest w stanie udzielić odpowiedzi czy ich kontroler współpracuje z a5100 ktòry przypadkiem posiadam... :mrgreen:
pozdrawiam, Jacek
__________________
Sprzęt był sprawny. Użytkownik nie.
W Hangarze; Hujsban FPV, KRAB 250, Qamikaze X4, OctoCongoCopter X8, Kadłubek, Raptor,
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: Seagull #REC do Sony

Post autor: Rurek »

Skołuj wtyczkę to Miś zrobi :-)
Heh wtyczka tania ale trzeba wziąć 1000 sztuk :-) po 12 centów/szt... http://www.globalsources.com/gsol/I/USB ... 1106017273
Obrazek

I potem potrzebny tylko zwieracz pinów do masy i gotowe, o tak:

Kod: Zaznacz cały

M1 VBUS (+5V in, max. 2A)
M2 USBD-
M3 USBD+
M4 USB_ID
M5 GND
--
M6 +3.1V (for LANC_DC etc.)
M7 reserved
M8 LANC_SIG
M9 reserved
M10 SELECT (resistor against M6 or M14)
M11 Audio R out / activate camera / focussing
M12 Audio L out / release shutter
M13 Composite video out
M14 GND
M15 reserved
Czyli zwieranie pinów 11 i/lub 12 do masy 14.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
kris70
Posty: 11
Rejestracja: poniedziałek 10 mar 2014, 22:08
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Seagull #REC do Sony

Post autor: kris70 »

Witam.
Czy jednak nie jest tak że aparat musi mieć możliwość podłączenie jakiegoś zewnętrznego wężyka spustowego? Bo jeśli tak to zwieranie jakichkolwiek styków w tym aparacie chyba nic nie da.
Pozdrawiam.Krzysiek.
Awatar użytkownika
jacekV
Posty: 2246
Rejestracja: czwartek 30 maja 2013, 18:06
Lokalizacja: Jasienica

Re: Seagull #REC do Sony

Post autor: jacekV »

Trochę to trwało. Ale wreszcie miałem czas usiąść i pobawić się sterownikiem.
Żeby działały wszystkie funkcje potrzebne są nam 4 wolne kanały, ponieważ miałem wolne 3 zrezygnowałem z funkcji on/off.
W zasadzie niewiele można napisać bo... wszystko działa jak należy:
- focus
- nagrywanie
- wyzwalania migawki
Żadnej zwiechy, szybka reakcja na komendy po prostu działa

Jedyny kłopot to standardowy brak ze dwòch przełączników 3-póz w 9XR, szczególnie przy wyzwalania migawki gdzie najpierw jest w zakresach ustawiony pomiar AF, a dopiero potem wyzwolenie migawki. Zaradzone domiksowaniem przełącznika chwilowego.

Jedyne co nie daje mi spać to brak płynnego sterowania zoomem w całym zakresie przypisanego pokrętła. Po prostu fokus zaczyna działać od pewnego momentu kręcenia pokrętła a nie płynnie od samego początku. Żadne ustawianie zakresów nie pomagają- może ktoś podpowie ?

A teraz jedyna wada.
Kabel. Sztywny i mało elastyczny. Niestety praca z gimbalem wykluczona (!)
Wczoraj rozmawiałem z Ronem, już kombinują spiralny lub płaski i elastyczny.

Podsumowując : nie miałem w ręku VP czy stratosnappera, ale słyszałem (rcgroups) że potrafią się zawiesić, Seagull działaodstrzała i gdyby nie kabel byłby dla moich potrzeb idealny.

Zdjęcia tego co dostajemy w pudełku (dostawa 3dni)

Obrazek
Obrazek


EDYTA
właśnie dostałem od Rona, szybkie te skandynawy... :mrgreen:

Obrazek
pozdrawiam, Jacek
__________________
Sprzęt był sprawny. Użytkownik nie.
W Hangarze; Hujsban FPV, KRAB 250, Qamikaze X4, OctoCongoCopter X8, Kadłubek, Raptor,
Awatar użytkownika
Wisznia
Posty: 180
Rejestracja: niedziela 27 kwie 2014, 13:22
Lokalizacja: Łódź

Re: Seagull #REC do Sony

Post autor: Wisznia »

Panowie widzę że rozpoczeliście temat SONY. Ja mam co prawda trochę inne pytanie ale pewnie mi coś podpowiecie. Posiadam od niedawna kamerkę SONY FDR-X1000V 4K i chce ją podłączyć w zamian za obecnego RunCama (jestem zawiedziony jakością) aby jednocześnie nagrywała i pełniła rolę kamery FPV.
Kamerka posiada dwa złącza MICRO HDMI OUT i MICRO USB z oznaczeniem Multi (5 pin). Obecna kamerka chodzi z http://www.banggood.com/Boscam-32CH-5_8 ... 72370.html
gdzie wtyczka dedykowana pod Gopro została zastąpiona MICRO USB (B) w celu podłączenia RunCama. Po podłączeniu Sony do MICRO USB (B) nadajnika nic się nie dzieje. No i teraz te pytania: czy oznaczenie MULTI przy MICRO USB ma inne podłączenia ?, czy może video powinno być wyprowadzone przez HDMI OUT ?

Znalazłem jeszcze coś takiego ale nie bardzo temat ogarniam: http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=2335102
ODPOWIEDZ