Naze32full + satelitka DSMX + GPS czy to możliwe ?

czyli cała reszta elektroniki - jak OSD, Autopiloty, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9758
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Naze32full + satelitka DSMX + GPS czy to możliwe ?

Post autor: pawelsky »

ocean_wro pisze:No więc na razie dupa. Nie widzi satelit. Zrobiłem dwie sesje (3 i 5 minut) i nic. Nie mogłem kompa wziąć na dwór więc oglądałem w goglach i miał cały czas 0 satelit. Wcześniej zanim nie wpiąłem gps w osd nic o nim nie było, teraz jest więc to postęp, ale satelit zero. Prędkość transmisji mam 57600 dla gps-a w CF.

Co mogę zrobić z tymi satelitami, no i jeśli je w końcu złapie to jak z tym soft serialem bo jak mu daje enabled w CF to się nic nie zmienia i mam tylko UARTY do zarządzania. Acha no i żeby łączyć się z CF muszę każdorazowo wypinać OSD - nie wiem na ile starczy mu sił w pinach ??? :-)

Help :-)
Znowu komplikujesz sprawe z ty OSD wywal je dopoki nie ogarniesz GPSa. Sprawdz to normalnie na komputerze, jak nie mozesz go wyniesc na dwor, to zorganizuj sobie jakis dluzszy kabel albo probuj przy otwartym oknie. Dokladajac kolejne klocki do ukladanki nie ulatwisz sobie sprawy.

Jakiekolwiek utawienie zmianiasz musisz je rowniez zapisac. Sama zmiana nie wystarczy.
Awatar użytkownika
ocean_wro
Posty: 259
Rejestracja: sobota 03 paź 2015, 20:05
Lokalizacja: Wrocław

Re: Naze32full + satelitka DSMX + GPS czy to możliwe ?

Post autor: ocean_wro »

dobra, ale co mogę jeszcze zmienić by złapać satelity ? Na razie nie mówię o osd , OK ?

Zakładam, że hardwerowo mam podłączone i to jest OK. GPS ma zasilanie, nazie przybyło w czujnikach i teraz co mogę zmienić by widział satelity ?
Protos Mini
Goblin 700
Quad 250
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9758
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Naze32full + satelitka DSMX + GPS czy to możliwe ?

Post autor: pawelsky »

ocean_wro pisze:dobra, ale co mogę jeszcze zmienić by złapać satelity ? Na razie nie mówię o osd , OK ?
A skad wiesz ze ich nie lapiesz? To ze OSD czegos nie pokazuje to jeszcze nie wyrocznia.
Awatar użytkownika
ocean_wro
Posty: 259
Rejestracja: sobota 03 paź 2015, 20:05
Lokalizacja: Wrocław

Re: Naze32full + satelitka DSMX + GPS czy to możliwe ?

Post autor: ocean_wro »

Widzę to z anteną przy oknie ale dziwne ze w zamkniętym pomieszczeniu tez a to już dziwne

Obrazek
Protos Mini
Goblin 700
Quad 250
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Naze32full + satelitka DSMX + GPS czy to możliwe ?

Post autor: Adrián »

ocean_wro pisze:dobra, ale co mogę jeszcze zmienić by złapać satelity ?
ocean_wro pisze:Widzę to z anteną przy oknie ale dziwne ze w zamkniętym pomieszczeniu tez a to już dziwne
Pozwolę się dołączyć do dyskusji, wyjdź z tym na zewnątrz. Gps złapie Ci fixa. U mnie w mieszkaniu miałem tak samo, też tylko pokazywał w cf, a np w ubloxie martwa cisza. Dopiero jak podłączyłem do laptopa w innym mieszkaniu, to się zaczęło dziać. A tak naprawdę, po wyjściu na dwór, już nie było problemu.
U mnie czasami nawet sygnał gsm jest słaby, a w windzie działa heh
Gps też trzymałem przy oknie i z trudem złapałem 4-5.
Awatar użytkownika
ocean_wro
Posty: 259
Rejestracja: sobota 03 paź 2015, 20:05
Lokalizacja: Wrocław

Re: Naze32full + satelitka DSMX + GPS czy to możliwe ?

Post autor: ocean_wro »

Z wyjściem mam problem bo laptop bez baterii, podobnie jak quad, a raczej jego szkielet. Jestem na zasilaczu, a reszta na kabelkach. Fotka poniżej.

Obrazek

No dobra w CF coś widzę w gps-ie, ale nie umiem tego zweryfikować. Wysokość się nie zgadza, a słupki skaczą jak chcą. 3D fix jest false cokolwiek to znaczy. Nie wiem już co dalej. Antena jest na parapecie w otwartym oknie - coś by widziała z tej mojej nory :-)
Protos Mini
Goblin 700
Quad 250
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Naze32full + satelitka DSMX + GPS czy to możliwe ?

Post autor: Adrián »

Masz złe wskazania, bo nie złapałeś fix3d. Jak Ci słupki "skaczą" w cf, to dobrze, czyli działa. Widocznie nie złapiesz na parapecie. Wystarczy wyjść na zewnątrz. Hmm nie masz smartfona z androidem? Są aplikacje np Ez Gui. Zainstaluj, podłącz gps i będziesz widział, czy złapie fix.
Editt:
No tak, nawet nie masz pakietu do koptera.. No to już nic nie poradzę.
Musisz pożyczyć laptop/tablet lub co tam innego, najlepiej z windowsem i zainstaluj cf, ublox i na dwór.
Ostatnio zmieniony wtorek 27 paź 2015, 21:38 przez Adrián, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ocean_wro
Posty: 259
Rejestracja: sobota 03 paź 2015, 20:05
Lokalizacja: Wrocław

Re: Naze32full + satelitka DSMX + GPS czy to możliwe ?

Post autor: ocean_wro »

Dobra. Biorę przedłużacz i idę na dwór. Zaraz napiszę co będzie :-)

EDIT - scalenie

Dobra. Co teraz ?

Obrazek

Obrazek
Protos Mini
Goblin 700
Quad 250
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Naze32full + satelitka DSMX + GPS czy to możliwe ?

Post autor: Adrián »

Czyli złapał fix3d. Sprawdź w google maps, czy mniej więcej pozycja się zgadza, jeśli tak, to wszystko jest ok.
Awatar użytkownika
ocean_wro
Posty: 259
Rejestracja: sobota 03 paź 2015, 20:05
Lokalizacja: Wrocław

Re: Naze32full + satelitka DSMX + GPS czy to możliwe ?

Post autor: ocean_wro »

pozycja się zgadza, ale kolega nie w temacie, do okej to jeszcze daleko :-)

Teraz :

1) trzeba by podpiąć sat dsmx - pewnie na uart, a tą satelitę na soft serial - tego nie wiem jak

A później kolejne sprawy z osd

Kolego pavelsky, kolego adrianie - please help me :-)
Protos Mini
Goblin 700
Quad 250
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Naze32full + satelitka DSMX + GPS czy to możliwe ?

Post autor: Adrián »

No tak, pisałem tylko o gps, reszta spraw, to już dalsza "walka" ;-)
Awatar użytkownika
ocean_wro
Posty: 259
Rejestracja: sobota 03 paź 2015, 20:05
Lokalizacja: Wrocław

Re: Naze32full + satelitka DSMX + GPS czy to możliwe ?

Post autor: ocean_wro »

na forum heli-team na którym bawimy się helikopterkami i na którym jestem od dłuższego czasu (bo od heli się zaczęło) ludzie wymiękli. Kenobi podpowiedział mi o dsmx (na uart), ale gps, soft seriale to już chłopaki zamilkli. Poradzono mi podłączyć sobie odbiornik po PPM i do niego satelitkę. Nie wiem, czy to ma w ogóle sens, ale skoro można to ja zamierzam mieć only dsmx satelitkę - bez odbiornika. U Was, u nas na forum jesteście więcej w temacie, a kolega pavelsky to juz level expert. Mam nadzieję, że temat się uda i będę i ja mógł kiedyś komuś pomóc.

pozdrawiam i pomocy czekam :-)
Protos Mini
Goblin 700
Quad 250
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9758
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Naze32full + satelitka DSMX + GPS czy to możliwe ?

Post autor: pawelsky »

ocean_wro pisze:Dobra. Co teraz ?
Teraz
pawelsky pisze:przepiac sie na SoftSerial, ale predkosc transmisji zmniejszyc (19200 powinno jeszcze na softserialu wyrobic). Mozliwe ze bedziesz sie musial przelaczyc sie na NMEA.
Awatar użytkownika
ocean_wro
Posty: 259
Rejestracja: sobota 03 paź 2015, 20:05
Lokalizacja: Wrocław

Re: Naze32full + satelitka DSMX + GPS czy to możliwe ?

Post autor: ocean_wro »

Ale jak.
Jeżeli w CF wybieram softserial i rebotuje to po tym rebocie dalej nie ma ptaszka pos softserialem. Nie widzę też gdzie te scenariusze portów się ustawia.
Czy mam zbyt stara wersje Cf czy jak.
A może żeby to widzieć to musze wpierw polutować gps na styki 7, 8, gnd i 5v ???

Proszę Cię jeśli naprawdę nie sprawi Ci to wielkiego kłopotu o napisanie mi nieco bardziej szczegółowo. Ja nie mam takiej wiedzy jak Ty i pewne hasła nie ogarniam mimo ślęczenia w necie. No chyba nie odnosisz juz wrażenia że idę po najmniejszej linii oporu. No mam wędkę łowię ale te ryby mi coś śmierdzą :-)

Proszę :-)
Protos Mini
Goblin 700
Quad 250
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9758
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Naze32full + satelitka DSMX + GPS czy to możliwe ?

Post autor: pawelsky »

ocean_wro pisze:Jeżeli w CF wybieram softserial i rebotuje to po tym rebocie dalej nie ma ptaszka pos softserialem. Nie widzę też gdzie te scenariusze portów się ustawia.
Pokaz jakis filmik co Ty tam robisz.
ocean_wro pisze:Czy mam zbyt stara wersje Cf czy jak.
Nie, 1.10.0 to najnowsza.
ocean_wro pisze:A może żeby to widzieć to musze wpierw polutować gps na styki 7, 8, gnd i 5v ???
Nie musisz
ocean_wro pisze:Proszę Cię jeśli naprawdę nie sprawi Ci to wielkiego kłopotu o napisanie mi nieco bardziej szczegółowo.
Ale tu nie ma nic bardziej szczegolowego. Zaptaszkowujesz softserial w konfiguracji, Save and Reboot, i po kolejnym podlaczeniem plytki powinienies miec 2 softseriale.
ODPOWIEDZ