Gps neo-6m nie łączy się U-center

czyli cała reszta elektroniki - jak OSD, Autopiloty, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
ci3jk4
Posty: 1576
Rejestracja: środa 25 kwie 2012, 16:35
Lokalizacja: Gdańsk / Straszyn

Re: Gps neo-6m nie łączy się U-center

Post autor: ci3jk4 »

Zasilanie.
Wygląda dokładnie jak ten https://blog.tarn-vedra.de/posts/using-cp2102.html
Niestety nie mogę teraz znaleźć lepszego linka (rano spróbuje).
Mam też arduino nano ale nie próbowałem. .

EDIT:

Miernik w dłoń i jak dam go pomiędzy gnd a tx to daje 3,42, to samo pomiędzy gnd i rx, więc odpowiedzią na twoje pytanie będzie 3v3 :)

Pozwoliłem sobie nagrać krótki filmik jak to wygląda ze strony u-center.
Pewnie też niewiele wnosi, ale może faktycznie coś robię źle.
Jak widać packet console jakieś tam komendy wysłam, ale czy docierają??



Jednak ewidentnie coś jest nie tak z tym rx'em w gpsie, jak podepnę do mojego dongla tylko vcc, gnd i tx, a rx zostawię wypięty to jest dokładnie ta sama sytuacja co jak ze wszystkimi pinami wpiętymi - działa ale nie mogę nic zaprogramować.

Samą linię tx w donglu sprawdziłem i wsio działa, programuje eleresa na przykład... czyli coś jest kaput w samym gpsie ;/

Kondensator powinien piszczeć jak się go miernikiem bada? bo mam dwa - jeden na rx drugi na tx no i ten na tx piszczy, a ten na rx nie. Dodatkowo jak teraz się przyjżałem zdjęciu z przed paru postów to wygląda tak jakby na uszkodzony....

EDIT: tryknąłem go lekko szczypacami i się rozsypał... to raczej go już nie zmierzę...

EDIT - scalenie

Sorry że post pod postem, ale stwierdziłem że miejsce po kondensatorze mogę zworką potraktować - efekt działa - jest komunikacja acki wacki i inne pierdoły, baud już zmienione na 57600 :)

teraz pytanie czy on tak może chodzić czy jednak szukać tego kondensatora i wstawić nowy.
tylko pytanie jak określić co tam powinno być, skoro ten stary się na kawałki rozpadł?????
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9763
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Gps neo-6m nie łączy się U-center

Post autor: pawelsky »

ci3jk4 pisze:teraz pytanie czy on tak może chodzić
Moze
Awatar użytkownika
ci3jk4
Posty: 1576
Rejestracja: środa 25 kwie 2012, 16:35
Lokalizacja: Gdańsk / Straszyn

Re: Gps neo-6m nie łączy się U-center

Post autor: ci3jk4 »

Ok, dzięki za info.
Wczoraj co prawda testowałem go 2 godziny podpiętego do eleresa, na parapecie, żeby się upewnić czy mi nie zdechnie w locie, ale dobrze mieć dodatkowe potwierdzenie.

Dziękuję za pomoc :)
ODPOWIEDZ