Pixhawk - złącze USB i LED

czyli cała reszta elektroniki - jak OSD, Autopiloty, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

scorpion10
Posty: 138
Rejestracja: czwartek 12 sty 2017, 22:19
Lokalizacja: Sufczyn k/o Tarnowa

Pixhawk - złącze USB i LED

Post autor: scorpion10 »

Czy istnieje jakiś sposób na przejecie sygnałów dla diody LED w Pix-ie 2.4.8 pochodzące ze złącza USB. W jaki sposób są przesyłane, czy może to być PWM ? Chciałbym je wyemitować na zewnętrznym oświetleniu, które powoli realizuje, poprzez Arduino. Dobrze by było, przejąć przynajmniej te Alarmowe , sygnalizowane przez PIXa.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9760
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Pixhawk - złącze USB i LED

Post autor: pawelsky »

scorpion10 pisze:Czy istnieje jakiś sposób na przejecie sygnałów dla diody LED w Pix-ie 2.4.8 pochodzące ze złącza USB.
Nie ze zlacza USB tylko I2C. I tak, oczywiscie mozesz przejac ten sygnal.
scorpion10
Posty: 138
Rejestracja: czwartek 12 sty 2017, 22:19
Lokalizacja: Sufczyn k/o Tarnowa

Re: Pixhawk - złącze USB i LED

Post autor: scorpion10 »

hmmmmm... zasugerowałem się, gdzieś widokiem opisu takiej zewnętrznej Diody LED dla Pix-a. Był opis połączenia, że do portu USB pixhawka, i dlatego myślałem że tylko tam, na to złącze jest emitowany sygnał. Czyli z twojej wypowiedzi mam rozumieć że na I2C, leci PWM ? czy w inny sposób jest to realizowane. Jeżeli mógł byś coś więcej podpowiedzieć to był bym Happy :-)
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9760
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Pixhawk - złącze USB i LED

Post autor: pawelsky »

scorpion10 pisze:Czyli z twojej wypowiedzi mam rozumieć że na I2C, leci PWM ? czy w inny sposób jest to realizowane.
Zapoznaj sie z ukladem TCA62724FMG i bedziesz wszystko wiedzial.
scorpion10
Posty: 138
Rejestracja: czwartek 12 sty 2017, 22:19
Lokalizacja: Sufczyn k/o Tarnowa

Re: Pixhawk - złącze USB i LED

Post autor: scorpion10 »

@pawelsky jak zwykle można na ciebie liczyć ! Wielkie dzięki za dotychczasową pomoc, ale jeszcze trochę chcę Cie pomęczyć w niniejszym temacie :-). Ten Układ Toshib-y o którym piszesz, jak widać z jego opisu, ułatwia rozwiązanie tego pomysłu o którym tu piszemy, w bardzo dużym stopniu. Pomijając jednak to że jest to idealny sposób, to jednak widziałem rozwiązania tego zadania, poprzez samo arduino. Brak jest jednak dokładniejszych szczegółów, na portalach internetowych. Jednak mimo to, da się zauważyć, ze połączone są ze sobą Arduino bezpośrednio z PX-h na szynie I2C i całość wówczas realizuje sam soft. Zapewne daje to bez porównania większe możliwości obróbki i wykorzystania przejętego sygnału. Czy taki sposób też jest Ci znajomy ? Bo układ toshiby , dokonuje tylko konwersji i wyprowadza gotowe napięcia na właściwe składowe RGB dla diód. Po szynie I2C idą jednak nie tylko sygnały dla LED
bo też chyba GPS w pewnym stopniu korzysta z tej szyny. Uważasz że bez apelacyjnie lepiej użyć układu toshiby, czy może jednak Arduino ? Zapewne któryś z tych sposobów jak nie oba juz realizowałeś, więc jak byś jeszcze coś przybliżył temat, to było by Cool :-)
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9760
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Pixhawk - złącze USB i LED

Post autor: pawelsky »

Wskazalem Ci ten uklad zebys mial pojecie w jaki sposob Pixhawk gada z diodami LED po I2C. Czy uzyjesz tego modulu, czy zastapisz go Arduino, czy moze zastosujesz zupelnie inne rozwiazanie (np. dekoder Mavlink, z ktorego bedziesz zczytywal informacje o tym co sie w Pixhawku dzieje) zalezy wylacznie od Ciebie.
ODPOWIEDZ