FrSky czujnik napięcia z s.port

czyli cała reszta elektroniki - jak OSD, Autopiloty, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

m00se22
Posty: 38
Rejestracja: niedziela 09 sie 2015, 08:41

FrSky czujnik napięcia z s.port

Post autor: m00se22 »

Cześć

Posiadam uszkodzony czujnik napięcia jak na załączonym zdjęciu.

Obrazek

Wszystko wskazuje na uszkodzony mikrokontroler (Atmega328p).
Po podłączeniu zasilania zaczyna się nagrzewać. Nie ma żadnej z nim komunikacji. Jestem w stanie go wymienić ale nie dysponuję
plikiem .hex żeby zaprogramować. Może ktoś dysponuje takim samym lub podobnym czujnikiem i jest w stanie zgrać soft i udostępnić.

Z góry dzięki za pomoc.
--
Zdrówka życzę.
m00se
Awatar użytkownika
cebulator
Posty: 1432
Rejestracja: poniedziałek 10 wrz 2012, 08:16
Lokalizacja: Mielec

Re: FrSky czujnik napięcia z s.port

Post autor: cebulator »

I myślisz, że pamięć flash w tej atmedze nie jest zablokowana przed odczytem?
Jeżeli to uszk. mikrokontroler to zapomnij że naprawisz.
Pozdrawiam Sławek

... jeśli nie wiesz co robić, nabieraj wysokości. Jeszcze nikt nie zderzył się z niebem...
m00se22
Posty: 38
Rejestracja: niedziela 09 sie 2015, 08:41

Re: FrSky czujnik napięcia z s.port

Post autor: m00se22 »

Raczej nie jest. zakładam że jest jak w ESC. Poza tym atmegę wymienię na nową.
--
Zdrówka życzę.
m00se
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: FrSky czujnik napięcia z s.port

Post autor: Verid »

m00se22 pisze:Raczej nie jest. zakładam że jest jak w ESC.
W zwykłych ESC (pomijając te przerabiane z BLHeli i SimonemK) procek masz skrzętnie poblokowany to raz. Próba zczytania owszem stworzy plik ale dla własnego dobra nie próbuj go wgrywać. A dwa - skoro obecny procek jest padnięty to nawet zakładając że byłby odblokowany do odczytu, odzyskiwanie z niego softu jest co najmniej karkołomne bo wcale nie powiedziane że to co odzyskasz będzie się nadawało do czegokolwiek.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: FrSky czujnik napięcia z s.port

Post autor: PiotrSz »

Verid, dlatego m00se22 prosi o zgranie kogoś kto ma sprawny czujnik prądu.
m00se22, mogę od kolegi pożyczyć czujnik kupowany na BG i spróbować zgrać ale będziesz mi musiał napisać jak to zrobić, mam dwie możliwości. Jedna to przez nakładkę na procesor + USBasp albo przez arduino przez pady na płytce chociaż wolał bym nie dotykać lutownicą nie mojej sprawnej płytki.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: FrSky czujnik napięcia z s.port

Post autor: Verid »

PiotrSz pisze:Verid, dlatego m00se22 prosi o zgranie kogoś kto ma sprawny czujnik prądu.
Ummm.... a co to zmieni, biorąc pod uwagę że procek jest na 99% blokniety? Najpierw trzeba fusebity sprawdzić. Jak jest założona blokada to daruj sobie zgrywanie bo powstały w jego wyniku plik zawiera tylko śmieci.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
cebulator
Posty: 1432
Rejestracja: poniedziałek 10 wrz 2012, 08:16
Lokalizacja: Mielec

Re: FrSky czujnik napięcia z s.port

Post autor: cebulator »

Próba nie strzelba, może jak raz się uda. To raptem 6 przewodów do przylutowania. Ale nie napalałbym się na sukces.
Pozdrawiam Sławek

... jeśli nie wiesz co robić, nabieraj wysokości. Jeszcze nikt nie zderzył się z niebem...
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: FrSky czujnik napięcia z s.port

Post autor: pawelsky »

Jak sie nie uda odzyskac oryginalnego zawsze mozna taki firmware samemu sklecic korzystajac z mojej biblioteki.
m00se22
Posty: 38
Rejestracja: niedziela 09 sie 2015, 08:41

Re: FrSky czujnik napięcia z s.port

Post autor: m00se22 »

PiotrSz pisze:Verid, dlatego m00se22 prosi o zgranie kogoś kto ma sprawny czujnik prądu.
m00se22, mogę od kolegi pożyczyć czujnik kupowany na BG i spróbować zgrać ale będziesz mi musiał napisać jak to zrobić, mam dwie możliwości. Jedna to przez nakładkę na procesor + USBasp albo przez arduino przez pady na płytce chociaż wolał bym nie dotykać lutownicą nie mojej sprawnej płytki.
PiotrSz, jeśli dysponujesz nakładką to sprawa wydaje się być prosta :). nakładka + USBasp i "avrdude -c usbasp -p m328p -U flash:r:frsky_sensor.hex". Utworzy się plik o nazwie frsky_sensor.hex. W zasadzie to wszystko. Jeśli się nie uda to chyba sobie odpuszczę.
--
Zdrówka życzę.
m00se
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: FrSky czujnik napięcia z s.port

Post autor: PiotrSz »

Jeśli kolega odbudował quada po pożarze to w czwartek na lataniu wezmę od niego czujnik i spróbuje zgrać, jeśli nie to dopiero po niedzieli.
m00se22
Posty: 38
Rejestracja: niedziela 09 sie 2015, 08:41

Re: FrSky czujnik napięcia z s.port

Post autor: m00se22 »

pawelsky pisze:Jak sie nie uda odzyskac oryginalnego zawsze mozna taki firmware samemu sklecic korzystajac z mojej biblioteki.
pawelsky, dzięki za propozycję, ale moje doświadczenie w programowaniu zakończyło się na "Mikropocesorowej oślej łączce" i napisaniu programu zegara który pokazał godz. 23:60 :). Więc nie bardzo się czuję na siłach. Mimo to dzięki za odpowiedź :)
--
Zdrówka życzę.
m00se
m00se22
Posty: 38
Rejestracja: niedziela 09 sie 2015, 08:41

Re: FrSky czujnik napięcia z s.port

Post autor: m00se22 »

PiotrSz pisze:Jeśli kolega odbudował quada po pożarze to w czwartek na lataniu wezmę od niego czujnik i spróbuje zgrać, jeśli nie to dopiero po niedzieli.
Ok dzięki.
--
Zdrówka życzę.
m00se
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: FrSky czujnik napięcia z s.port

Post autor: pawelsky »

m00se22 pisze:pawelsky, dzięki za propozycję, ale moje doświadczenie w programowaniu zakończyło się na "Mikropocesorowej oślej łączce" i napisaniu programu zegara który pokazał godz. 23:60 :). Więc nie bardzo się czuję na siłach. Mimo to dzięki za odpowiedź :)
Jak zrobisz schemacik dzielnikow rezystorowych po drugiej stronie plytki i sprawdzisz do ktorego pinu idzie wyjscie S.Port, to moge rzucic okiem w wolnej chwili. To nie jest jakis rocket science...
m00se22
Posty: 38
Rejestracja: niedziela 09 sie 2015, 08:41

Re: FrSky czujnik napięcia z s.port

Post autor: m00se22 »

pawelsky pisze:
m00se22 pisze:pawelsky, dzięki za propozycję, ale moje doświadczenie w programowaniu zakończyło się na "Mikropocesorowej oślej łączce" i napisaniu programu zegara który pokazał godz. 23:60 :). Więc nie bardzo się czuję na siłach. Mimo to dzięki za odpowiedź :)
Jak zrobisz schemacik dzielnikow rezystorowych po drugiej stronie plytki i sprawdzisz do ktorego pinu idzie wyjscie S.Port, to moge rzucic okiem w wolnej chwili. To nie jest jakis rocket science...
Super. Dam znać jak zrobię.
--
Zdrówka życzę.
m00se
m00se22
Posty: 38
Rejestracja: niedziela 09 sie 2015, 08:41

Re: FrSky czujnik napięcia z s.port

Post autor: m00se22 »

pawelsky pisze:
m00se22 pisze:pawelsky, dzięki za propozycję, ale moje doświadczenie w programowaniu zakończyło się na "Mikropocesorowej oślej łączce" i napisaniu programu zegara który pokazał godz. 23:60 :). Więc nie bardzo się czuję na siłach. Mimo to dzięki za odpowiedź :)
Jak zrobisz schemacik dzielnikow rezystorowych po drugiej stronie plytki i sprawdzisz do ktorego pinu idzie wyjscie S.Port, to moge rzucic okiem w wolnej chwili. To nie jest jakis rocket science...
Rozrysowałem w Kicadzie i wyeksportowałem do PDF.
https://drive.google.com/file/d/0B_Ig5q ... sp=sharing

Jeśli będzie problem z pobraniem to wyślę na PW.

ps. "rocket science" - podoba mi się zwrot :)
--
Zdrówka życzę.
m00se
ODPOWIEDZ