Szybkie pytanko o OSD

czyli cała reszta elektroniki - jak OSD, Autopiloty, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

asmo71
Posty: 236
Rejestracja: wtorek 23 wrz 2014, 09:19
Lokalizacja: wrocław

Szybkie pytanko o OSD

Post autor: asmo71 »

Panowie powiedzcie mi jak możecie bo sam już nie wiem mam naze m lite jedyne osd dostępne to od kolegi Misia jednak tanie nie jest wiadomo cena adekwatna do możliwości i ilości funkcji ja natomiast potrzebuję tylko mieć na ekranie stan baterii i ewentualnie moc sygnału radia odbiornik mam jeti duplex z telemetrią no i tu pytanie czy żeby mieć te informacje na osd czy wystarczy mi dowolne osd? czy wszystkie wyświetlają stan baterii?
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 4541
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 21:15
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska

Post autor: Kowal »

Najprostsze i najtańsze to Super Simple Mini OSD, ale polecam zapoznać się z tym tematem: NAZA and remzibiOSD :-D
Pozdrawiam, Artur
Lepiej wejść komuś w drogę, niż w tyłek...
asmo71
Posty: 236
Rejestracja: wtorek 23 wrz 2014, 09:19
Lokalizacja: wrocław

Post autor: asmo71 »

O widzisz dzięki wielkie tylko ze o ile lutowanie smd nie stanowi dla mnie problemu to nie mam doswiadczenia jesli chodzi o programowanie z tego co rozumiem trzeba tam jakos soft wgrac ?
Awatar użytkownika
L.mArK
Posty: 687
Rejestracja: wtorek 16 lip 2013, 22:29
Lokalizacja: Kraków

Post autor: L.mArK »

lepiej kupic osd misia, tez mam naze lite i bede od misia niedlugo kupowal
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 4541
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 21:15
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska

Post autor: Kowal »

Wszystko zależy od "zasobności portfela" :-P Miś + okablowanie = 330zł, Remzibi można kupić za 100-150zł u Nas na "giełdzie"
Pozdrawiam, Artur
Lepiej wejść komuś w drogę, niż w tyłek...
Awatar użytkownika
pilot
Posty: 915
Rejestracja: czwartek 16 gru 2010, 19:40
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: pilot »

Kowal pisze:Wszystko zależy od "zasobności portfela" :-P Miś + okablowanie = 330zł, Remzibi można kupić za 100-150zł u Nas na "giełdzie"
To prawda ale patrząc z innej strony misiowe daje trochę więcej możliwości, jest typowo kopterowe i działa bez kombinacji od razu po podpięciu. Minusem czasem może być wielkość (mały kopter), na pewno Remzibiego jest znacznie mniejsze.

Asmo71 z Duplexa chyba nie da się prosto wyciągnąć RSSI a do samej baterii wystarczy najprostsze OSD. Jak chcesz w przyszłości mieć nieco więcej info to polecam Remzibiego, dobry stosunek cena/jakość/możliwości. I jest soft do Nazy więc powinno fajnie to śmigać razem.
Pozdrawiam
Krzysiek
Awatar użytkownika
L.mArK
Posty: 687
Rejestracja: wtorek 16 lip 2013, 22:29
Lokalizacja: Kraków

Post autor: L.mArK »

jak potrzebujesz mieć tylko napięcie bateri to lepszy będzie buzzer w modelu, mikrofon i monitor z głośnikiem :) ja latałem z mikrofonem, zawsze to raźniej jak słychać silniki i pikanie buzera :)
ODPOWIEDZ