Remzibi OSD jako OSD dla AutoPilota eLeReS

czyli cała reszta elektroniki - jak OSD, Autopiloty, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Pinio
Posty: 270
Rejestracja: wtorek 17 wrz 2013, 23:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Remzibi OSD jako OSD dla AutoPilota eLeReS

Post autor: Pinio »

miś pisze: OSD podłączamy do eLeReS AP tak:
GND OSD do GND AP
RX OSD do TX AP - tu podłączony jest też RX od GPS.
Piny komunikacji są na złączu obok czerwonego złącza zasilania OSD. Pierwszy od złącza zasilania to GND a trzeci to RX.
Miś tak dla pewności rezystor jakiś? czy nie będzie potrzebny?
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

miś pisze:A co napisałem w pierwszym poście tego wątku (pod koniec) ? "OSD podłączamy do eLeReS AP tak: ".
Tyle. Na razie nic więcej nie trzeba poza zasilaniem do OSD i Video IN/OUT.
Jak dopracuję szczegóły to będzie opis modyfikacji płytki Remzibi OSD aby uzyskać AUDIO, czyli akustyczne alarmy i akustyczny variometr.
Czyli ADC będą nie wykorzystane na RemzibiOSD bo wszystko co można łyknąć pójdzie z eLeReS'a ? Mam na mysli czujkę prądu, pomiar obu napięć... a temperatura z LM35 na przykład to jak? Fajnie miec w skrzydlatym czujnik prądu na zewnątrz coby instalację antyoblodzeniową załączyć ;-)
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

Pinio, Nie musi być. Ale jak dasz 470ohm - 1k to nie zaszkodzi a może uchronić OSD i GPS'a jeśli coś poknocisz w połączeniach.

Rurek, Na razie z ADC od Remzibiego jest czytane tylko napięcie baterii video. Czujkę prądu podpinasz do eleresa, i prąd przekazuje eleres. A o temperaturze pomyślę w przyszłości.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
Mateusz
Posty: 2324
Rejestracja: niedziela 21 mar 2010, 02:17
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: Mateusz »

Misiu, a dało by jakoś radę, aby przy włączaniu RTH, ALT Hold, jakoś pokazywało na osd?
Trutututu nici z drutu.
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Kolejny ślepy :-P przecież już było o to pytanie i była odpowiedź, wszystko pokazuje!
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

Mateusz, A niby co jest na filmie pod strzałką do domu (na dole na środku) :?:
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
janjazda
Posty: 475
Rejestracja: poniedziałek 13 maja 2013, 18:45
Lokalizacja: Wawa

Post autor: janjazda »

Mam problem z kalibracją napięcia video.
Zakres regulacji w polu kalibracja wynosi 150-210. Przy wartości 150 mam na OSD napięcie 22,4 V. Przy zmianie na 210 napięcie wynosi 16V.

Nie ma już regulacji żeby zjechać na właściwą wartość.
OSD zasilane z 3S.
9XR + eLeReS MOD, Sky Surfer 2000, eLeReS V2 AP, Fox 800, Remzibi OSD, Mobius
Q7.6 MAX +KFC32
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

Masz rację. Nie wiem czemu na mojej płytce miałem zamontowany rezystor w dzielniku 22k zamiast 10k, a taki jest na schemacie.

Poprawiony soft do OSD:
http://members.upcpoczta.pl/r.bialy6/AP ... i_v101.zip


Typowa wartość kalibracji wynosi 197.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
janjazda
Posty: 475
Rejestracja: poniedziałek 13 maja 2013, 18:45
Lokalizacja: Wawa

Post autor: janjazda »

miś pisze: Poprawiony soft do OSD:
Jest ok teraz :)

Edition:
Misiu, wpadałem na taki pomysł.
Mam eleresa wywalonego na ogon a w kadłubie dekoderPPM i żeby nie ciągnąć nowego przewodu z AP do OSD, chciałbym wykorzystać kabel od RSSI.
Przewód od RSSI też idzie przez dekoder by Zimi i filtr na nim. Nie chce mi się już wyciągać dekodera z kadłuba i przylutowywać zworki na sygnał bez filtra.
Misiu, czy mogę puścić sygnał z pinu Tx z AP do OSD przez ten filtr na dekoderzePPM?
9XR + eLeReS MOD, Sky Surfer 2000, eLeReS V2 AP, Fox 800, Remzibi OSD, Mobius
Q7.6 MAX +KFC32
Awatar użytkownika
arek2081
Posty: 1054
Rejestracja: sobota 20 paź 2012, 04:53
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Post autor: arek2081 »

Miś czy jest jakaś różnica co załączamy pierwsze, osd czy AP. Dziś oblatałem model z nowym softem w osd i wszystko działa, ale podczas lotu przez chwile widziane satelity spadły do 0 szybki lądowanie i przy bazie pokazuje odległość około 300m statystyki nie wyskoczyły. Reset AP i drugi lot po jakimś czasie to samo satelity brak szybkie lądowanie i tym razem reset osd i AP z tym ze najpierw załączyłem AP a następnie osd. Lot trzeci i teraz jest ok wskazania satelity stabilne a po lądowaniu pięknie wyskoczyły statystyki. W czym problem? dodam że wcześniej na sofcie remzibiego też niekiedy gubił mi satelity w mniej więcej tym samym miejscu.
Następny problem to nie działający FS z pstryczka, zaktualizowałem AP do najnowszej wersji, TX tak samo bo eldisp zaczął pokazywać jakieś głupoty we współrzędnych, (na osd było ok). po tych kombinacjach przestał działać fs z nadajnika.

edit: sprawdziłem wersje softu i coś jest nie tak w 1.22c bo w 1.22b FS dziła z pstryczka w nadajniku
Optic 6 (expander 12ch), eleres mod, OSD Remzibi, Fox 800, AP eleres V2, sony 600, gopro 4 sliver, pixhawk
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

Zapomniałem napisać... w 1.22c przeniosłem FS z prztyczka na kanał 11, bo 10 jest defaultowo do sterowania wyborem ekranu OSD.

Spadek satelit do 0 raczej był kwestią losową, pewnie w tym konkretnym miejscu są jakieś zakłócenia.

Kolejność załączania zasilania nie ma znaczenia, choć preferuję jednoczesne załączanie OSD i AP.

Co do statystyk to jak odległość od bazy jest > 100m to się nie pokażą automatycznie.
Możesz ręcznie wywołać statystyki po wylądowaniu (i przy okazji rozbroić AP). Gaz na minimum, po czym 4x dość szybko przełączasz tam i spowrotem przełącznik na CH5 (pomiędzy Min i Max czyli pomiędzy trybami Manual a Level). CH6 na Minimum.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
arek2081
Posty: 1054
Rejestracja: sobota 20 paź 2012, 04:53
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Post autor: arek2081 »

ok, dzięki.
Optic 6 (expander 12ch), eleres mod, OSD Remzibi, Fox 800, AP eleres V2, sony 600, gopro 4 sliver, pixhawk
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

Kolejna nowość aby Rurek nie marudził :-P
Dorobiłem przesyłanie z AP i wyświetlanie na OSD temperatury. Będzie w kolejnej wersji softu. Rurek pewnie stwierdzi że to do kitu, bo pokazuje temperaturę wewnątrz kadłuba (czujka w procesorze od AP) a nie na zewnątrz. A więc śpieszę z informacją że w przyszłości będzie można podłączyć zewnętrzny czujnik temperatury do OSD i w konfiguracji wybrać z którego czujnika mają być wyświetlane dane. Tyle że LM35 słabo się do tego celu nadaje, bo mierzy temperatury od 0 wzwyż, a więc raczej jak już to będzie LM335 który podaje temperaturę w kelwinach, i da się toto bez problemu przeliczyć zarówno na ujemne jak i dodatnie temperatury.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
pma_
Posty: 4654
Rejestracja: sobota 08 maja 2010, 09:43
Lokalizacja: Gliwice/Katowice

Post autor: pma_ »

Co w związku z tym "z ostatnią" wersją protokołu? :)
samolot max 4579/1293 analog, DJI do końca zasięgu :)
coper max 1729(na 5.8)
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

miś pisze:A więc śpieszę z informacją że w przyszłości będzie można podłączyć zewnętrzny czujnik temperatury do OSD i w konfiguracji wybrać z którego czujnika mają być wyświetlane dane.
I już nie mam żadnych "ale" :-)
Jak jeszcze dorobisz przełączanie kanałem binarnym w locie którą temperaturę pokazujemy (no bo pokazywać obie to myślę że kompletnie za dużo, wystarczy jedna) to będzie gitara :idea: ha ha ha ahhaha ha.
Dobra wystarczy tych moich pomysłów ;-)
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
ODPOWIEDZ