Remzibi OSD jako OSD dla AutoPilota eLeReS

czyli cała reszta elektroniki - jak OSD, Autopiloty, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
misio6
Posty: 86
Rejestracja: środa 10 lut 2010, 17:17
Lokalizacja: Warszawa/Marki

Re: Remzibi OSD jako OSD dla AutoPilota eLeReS

Post autor: misio6 »

Witam , wprawdzie nie do APeLeReS a do FY-31AP ale mam problem z samym OSD :-/

wydobyłem z szuflady i okazuje brak współpracy :-P , nie mogę skomunikować się z PC , port , prędkość prawidłowa itd .

Ostatnio używany z softem dla KFC .

Po podłączeniu szuka GPS-sa bez końca , na przycisk nie reaguje , po podłączeniu z wciśniętym cyckiem wyświetla komunikat prawidłowo .

Ma ktoś jakiś pomysł jak go postawić do pionu ? :roll:

Obrazek Obrazek
Spektrum DX7, ECO8 , Trex-600,Gaui 550, Hexa ,Octo , Twinstar , Funcub ,Xeno , i inne takie
Awatar użytkownika
remzibi
Posty: 614
Rejestracja: wtorek 23 mar 2010, 15:32
Lokalizacja: Rumia

Re: Remzibi OSD jako OSD dla AutoPilota eLeReS

Post autor: remzibi »

misio6 pisze:Witam , wprawdzie nie do APeLeReS a do FY-31AP ale mam problem z samym OSD :-/

wydobyłem z szuflady i okazuje brak współpracy :-P , nie mogę skomunikować się z PC , port , prędkość prawidłowa itd .

Ostatnio używany z softem dla KFC .

Po podłączeniu szuka GPS-sa bez końca , na przycisk nie reaguje , po podłączeniu z wciśniętym cyckiem wyświetla komunikat prawidłowo .

Ma ktoś jakiś pomysł jak go postawić do pionu ? :roll:

Obrazek Obrazek
Na poczatek proponuje sprobowac zmienic firmware za pomoca Megaload na normalny OSD 1_80 .
A potem na wersje do FY-31 .
When injustice becomes law, resistance becomes Duty...
Thomas Jefferson
Awatar użytkownika
misio6
Posty: 86
Rejestracja: środa 10 lut 2010, 17:17
Lokalizacja: Warszawa/Marki

Re: Remzibi OSD jako OSD dla AutoPilota eLeReS

Post autor: misio6 »

Niestety brak komunikacji z PC , próbowałem na wszystkich prędkościach portu , zasilanie od 2s do 6s (kabel prolific) OSD nie odpowiada
Spektrum DX7, ECO8 , Trex-600,Gaui 550, Hexa ,Octo , Twinstar , Funcub ,Xeno , i inne takie
Awatar użytkownika
misio6
Posty: 86
Rejestracja: środa 10 lut 2010, 17:17
Lokalizacja: Warszawa/Marki

Re: Remzibi OSD jako OSD dla AutoPilota eLeReS

Post autor: misio6 »

remzibi pisze:
misio6 pisze:Witam , wprawdzie nie do APeLeReS a do FY-31AP ale mam problem z samym OSD :-/

wydobyłem z szuflady i okazuje brak współpracy :-P , nie mogę skomunikować się z PC , port , prędkość prawidłowa itd .

Ostatnio używany z softem dla KFC .

Po podłączeniu szuka GPS-sa bez końca , na przycisk nie reaguje , po podłączeniu z wciśniętym cyckiem wyświetla komunikat prawidłowo .

Ma ktoś jakiś pomysł jak go postawić do pionu ? :roll:

Obrazek Obrazek
Na poczatek proponuje sprobowac zmienic firmware za pomoca Megaload na normalny OSD 1_80 .
A potem na wersje do FY-31 .
Rany boskie dopiero czwartą przejściówką udało się :-D

Wgrałem v1_04 i komunikuje się pięknie z FY-31AP tylko wskazania sztucznego horyzontu pokazują odwrotnie :-/ , jak pochylam w lewo to pokazuje w prawo :-P
____________________________________
[Rurek: żeby nie mnożyć postów nie o tym i nie denerwować Miś'ia i Remzibiego :-) to tak tutaj skomentuję - horyzont kładzie się w dobrą stronę :-) zrób eksperyment i patrz oczami na poziomą linię, np parapet.. i przechylaj głowę - głowa w lewo a linia parapetu w którą stronę, no w którą ? :-)]
____________________________________
Spektrum DX7, ECO8 , Trex-600,Gaui 550, Hexa ,Octo , Twinstar , Funcub ,Xeno , i inne takie
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: Remzibi OSD jako OSD dla AutoPilota eLeReS

Post autor: miś »

misio6, wystarczy już tych postów nie na temat. Przenieś się z tym do właściwego wątku. Ten jest tylko i wyłącznie o jednej wersji oprogramowania do OSD Remzibiego.
Pzdr. -----MIŚ-----
karzel
Posty: 67
Rejestracja: poniedziałek 25 maja 2015, 19:12

Re: Remzibi OSD jako OSD dla AutoPilota eLeReS

Post autor: karzel »

Dla zainteresowanych potomnych schemat połączeniowy:

Obrazek
Sky Surfer 2 2000mm (eLeReS+MPU6050, FOX 1,2GHz, RemzibiOSD)
Awatar użytkownika
janjazda
Posty: 475
Rejestracja: poniedziałek 13 maja 2013, 18:45
Lokalizacja: Wawa

Re: Remzibi OSD jako OSD dla AutoPilota eLeReS

Post autor: janjazda »

Wgrałem najnowszy soft, zaktualizowałem czcionki, w GUI zaznaczyłem poziom gazu, ale na monitorze brak info o gazie.
Coś robię nie tak?
9XR + eLeReS MOD, Sky Surfer 2000, eLeReS V2 AP, Fox 800, Remzibi OSD, Mobius
Q7.6 MAX +KFC32
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: Remzibi OSD jako OSD dla AutoPilota eLeReS

Post autor: miś »

janjazda pisze:Coś robię nie tak?
Nie zmieniłeś jeszcze softu w Autopilocie. Musi być AP 1.25b.
Tak, wiem, w konfiguratorze jest tylko 1.25a, bo od dwóch tygodni Marbalon nie ma czasu aby uaktualnić bazę softów. Może po Twoim ataku (wiadro PW i/lub maili do niego, ect :mrgreen:) to zrobi :lol:
Pzdr. -----MIŚ-----
karzel
Posty: 67
Rejestracja: poniedziałek 25 maja 2015, 19:12

Re: Remzibi OSD jako OSD dla AutoPilota eLeReS

Post autor: karzel »

Czy trzeba jakoś kalibrować pomiar położenia przepustnicy, aby na OSD była wyświetlana poprawna wartość ? W tej chwili wskazania nijak się mają to faktycznego położenia przepustnicy w apce.
AP w trybie MAN.
Sky Surfer 2 2000mm (eLeReS+MPU6050, FOX 1,2GHz, RemzibiOSD)
Awatar użytkownika
darek_op
Posty: 780
Rejestracja: piątek 02 mar 2012, 12:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Remzibi OSD jako OSD dla AutoPilota eLeReS

Post autor: darek_op »

Przygotowanie Remzibi OSD
1. Ściągamy paczkę z najnowszym softem (linki powyżej) i rozpakowujemy do tymczasowego katalogu.
2. Podłączamy Remzibi OSD do interfejsu USB (może być FTDI, może być oryginalny interfejs remzibiego).
3. W paczce oryginalnego oprogramowania od Remzibi znajdziemy program "Megaload.NET". Uruchamiamy go.
4. Ustawiamy numer portu COM, prędkośc na 9600baud, klikamy górny przycisk "Open" i wybieramy plik HEX "AP_OSD_R_vx.xx.hex" który był w paczce z pierwszego punktu. Wygląda to tak:

Obrazek

5. Podłączamy zasilanie (np pakiet) do czerwonego złącza na OSD (uwaga na bieguny !). W tym momencie w prawym oknie programu megaload powinny zacząć lecieć linijki i pasek postępu na dole okna. Oprogramowanie się wgrywa.
To jest kawałek instrukcji z pierwszego postu. Poniewaz jest to niejasne , mam dwa pytania:
Czy do OSD podłączamy Vcc (5V) z interfejsu USB i dodatkowo potem 12V zasilania?
Czy podłaczamy tylko TX , RX , GND i potem 12V zasilania ?
karzel
Posty: 67
Rejestracja: poniedziałek 25 maja 2015, 19:12

Re: Remzibi OSD jako OSD dla AutoPilota eLeReS

Post autor: karzel »

Połączenie USB-OSD: tylko TX, RX, GND.
Zasilanie OSD: 12V
Sky Surfer 2 2000mm (eLeReS+MPU6050, FOX 1,2GHz, RemzibiOSD)
dexter_ck
Posty: 84
Rejestracja: czwartek 23 kwie 2015, 07:41
Lokalizacja: Kielce

Re: Remzibi OSD jako OSD dla AutoPilota eLeReS

Post autor: dexter_ck »

Witam wszystkich ;)
Postanowiłem zaktualizować troche swój sprzęt, poinstalowałem wszystkie programy do obsługi eLeReSa v2, Remzibi OSD od Remzibiego oraz program do konfiguracji do Misia.
konfiguracja eLeReSa poszłą bez problemu ( łącznie z podpięciem MPU6050 ), tak samo z konfiguracją OSD oraz GPS za pomocą Remzibi OSD. Problem rozpoczął się gdy chciałem je połączyć. Robię wszystko tak jak miś opisał w pierwszym poście ale mam pewien problem, z którym nikt chyba jeszcze się nie spotkał.
Mianowicie program AP_OsdCfg_MR.exe nie włącza się. Znaczy włączać się włącza, w menadżerze zadań jest go czasami nawet 3 sztuki, ale fizycznie nie żadne okno się nie pojawia. Nawet próbując zamknąć program z poziomu menadżera jest brak odzewu, kliknięcie zakończ nic nie daje.
Czy ktoś się spotkał z czymś takim albo wie jak to rozwiąząć?
Pozdrawiam ;)

Edit: system to Win7 64bit.
Edit2: próba odpalenia jako administrator też nic nie daje, próba odpalenia w trybie zgodności ( np z Win XP Service Pack 2 lub 3 ) też nic.
Pozdrawiam, Dariusz :)
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: Remzibi OSD jako OSD dla AutoPilota eLeReS

Post autor: miś »

Spróbuj użyć wersji AP_OsdCfg_MR.exe zawartej w tym pakiecie: http://members.upcpoczta.pl/r.bialy6/AP ... m_v100.zip
Oczywiście tylko program konfiguracyjny, firmware z tej paczki nie wgrywaj, bo to na inną płytkę.
Pzdr. -----MIŚ-----
karzel
Posty: 67
Rejestracja: poniedziałek 25 maja 2015, 19:12

Re: Remzibi OSD jako OSD dla AutoPilota eLeReS

Post autor: karzel »

...albo spróbuj uruchomić w trybie XP.
Sky Surfer 2 2000mm (eLeReS+MPU6050, FOX 1,2GHz, RemzibiOSD)
Awatar użytkownika
lotpawel
Posty: 918
Rejestracja: wtorek 31 gru 2013, 01:49
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Remzibi OSD jako OSD dla AutoPilota eLeReS

Post autor: lotpawel »

albo sprawdz wersje .net
ODPOWIEDZ