MinimOSD dla eLeReS AutoPilot

czyli cała reszta elektroniki - jak OSD, Autopiloty, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: MinimOSD dla eLeReS AutoPilot

Post autor: Rurek »

Orzesz Ty, skąd masz micro-minima!

I o co kamon ze zwieraniem przyciskiem RSSI do masy :roll: :?:
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: MinimOSD dla eLeReS AutoPilot

Post autor: miś »

Odżałowałem 6.5 dolca na Aliexpresie :-)
A przycisk... No cóż nie dali żadnego w minimie, a w Remzibim jest.
A że wlot RSSI jest w AP niepotrzebny, bo RSSI przekazuje AP, no to na tym wlocie dodałem przycisk służący do zmiany trybów wyświetlania i przełączania z PAL na NTSC i na odwrót, oraz do ewentualnego powrotu do ustawień fabrycznych.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: MinimOSD dla eLeReS AutoPilot

Post autor: Rurek »

miś pisze:Odżałowałem 6.5 dolca na Aliexpresie
Centuś :-)

miś pisze:przycisk... No cóż nie dali żadnego w minimie
To pewnie z czasem jakiego manuala wyskrobiesz bo znając życie to im dalej w las tym więcej grzybów :-) I pewnie kiedyś większość "patentów" z miśOSD będzie grane w minimOSD i już będzie trzeba nazwać misiominimOSD :-)
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: MinimOSD dla eLeReS AutoPilot

Post autor: miś »

Rurek pisze:Centuś :-)
Powiedziałbym wprost przeciwnie... Rozrzutny, bo nie jest mi to do niczego potrzebne, więc będzie kolejny leżak szufladowy używany raz na ruski rok do przetestowania zmian w sofcie.
Rurek pisze: I pewnie kiedyś większość "patentów" z miśOSD będzie grane w minimOSD
Nie, to jest port OSD dla eLeReS AP z wersji Remzibi na minima. I będzie działał dokładnie tak samo, będzie miał te same funkcje co wersja dla Remzibiego i nic więcej. Więc manual dotyczący wersji na Remzibi ma tutaj takie samo zastosowanie. A różnice w hardware i podłączenia opisałem kilka postów wcześniej (no zapomniałem o AUDIO, ale to trzeba się lutować wprost do procka w minimie co nie jest przyjemne szczególnie w wersji Micro).
Jedynym dodatkiem jest programowe opanowanie zwiuchów MAX'a w minimie (które nie występują ani w moim OSD ani w Remzibim, ale w Minimie dostajemy je w pakiecie "gratis" :-) ). Tak więc jak soft skapnie się że MAX zdechł i już nie chce współpracować, to zapodaje mu reset i znów działa. W tym czasie obraz może na ułamek sekundy mrugnąć. Opcja sprawdzona, bo nauczyłem się w prosty sposób wieszać MAX'a w minimie :-P , i przetestowałem remedium :mrgreen:
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
volender
Posty: 896
Rejestracja: sobota 27 kwie 2013, 16:56
Lokalizacja: Kraków

Re: MinimOSD dla eLeReS AutoPilot

Post autor: volender »

Prośba, czy możnaby dopisać w pierwszym poście,
dużymi literami (dla debili - jak ja) że minim MUSI być zasilany napięciem > 4.9 V, żeby cokolwiek pokazało się na ekranie?

Oczywiście znowu zmarnowałem 3h na debugowanie czemu nic nie wyświetla,
a oczywiście zasilałem go z ftdi, który daje 4.2V.
Kiedyś miałem ten sam problem zasilając go z Multiwii Pro, które na złączu uart daje też 4.2 V :/
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: MinimOSD dla eLeReS AutoPilot

Post autor: miś »

volender pisze:Prośba, czy możnaby dopisać w pierwszym poście,
dużymi literami (dla debili - jak ja) że minim MUSI być zasilany napięciem > 4.9 V, żeby cokolwiek pokazało się na ekranie?
Chyba nie jest to regułą... Ja swojego microminima przy testach zasilałem właśnie z FTDI, jakieś 4.5V, i działał, i wyświetlał.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: MinimOSD dla eLeReS AutoPilot

Post autor: Rurek »

Chyba micro-minim ma poprawione ścieżki mocy ;-) i już nie jest tak wrażliwy na jakość i stabilność zasilania jak duży minim...
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
volender
Posty: 896
Rejestracja: sobota 27 kwie 2013, 16:56
Lokalizacja: Kraków

Re: MinimOSD dla eLeReS AutoPilot

Post autor: volender »

O, to ciekawe, to w takim razie poznęcam się nad minimem, od jakiego napięcia max zacznie gadać ;-)
(mam tego klasycznego minima, ale to raczej nie powinno mieć znaczenia, chyba że ma jakąś rezystancję szeregowo na magistrali zasilania ;-P ).

Objawy są mylące, bo obie diody zasilania (atmegi i maxa) się świecą, dioda statusu mruga, a na ekranie czarno, już zacząłem poprawiać luty na pcb, a winne było napięcie ;-).
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: MinimOSD dla eLeReS AutoPilot

Post autor: miś »

Według PDF'a MAX ma zakres napięć zasilania od 4.75 do 5.25V i tego się trzymajmy. To że niektóre egzemplarze chodzą już poniżej 4.75 to zasługa danej sztuki.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
mkrawcz1
Posty: 1772
Rejestracja: piątek 18 lut 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa-Wilanów

Re: MinimOSD dla eLeReS AutoPilot

Post autor: mkrawcz1 »

miś pisze:Według PDF'a MAX ma zakres napięć zasilania od 4.75 do 5.25V i tego się trzymajmy. To że niektóre egzemplarze chodzą już poniżej 4.75 to zasługa danej sztuki.
Ale Ty piszesz o oryginalnym MAXie z Maxima, a chińskie Minimy to w większości na podróbach chodzą...
Doświadczenie - wiedza, którą zdobyłeś tuż po tym, kiedy była ci najbardziej potrzebna...
Awatar użytkownika
volender
Posty: 896
Rejestracja: sobota 27 kwie 2013, 16:56
Lokalizacja: Kraków

Re: MinimOSD dla eLeReS AutoPilot

Post autor: volender »

Może niewiele wnosząca uwaga (tak jak miś pisał, wg datasheet U min to 4.75V), mój minim zastartował od 4.35V, czyli niewiele mu brakło, a bujał się człowiek z tym niepotrzebnie tyle czasu ;-P.
xDigYx
Posty: 804
Rejestracja: środa 02 paź 2013, 14:38
Lokalizacja: Wroc

Re: MinimOSD dla eLeReS AutoPilot

Post autor: xDigYx »

przy probie odpalenia AP_OsdCfg_MR, zawiesza mi sie Win10...
Wgralem charset za pomoca toola do minimosd dla APM, po czym wrzucilem hex do minima. Niestety o ile sam soft wydaje sie dzialac, tak charset chyba dobrze sie nie wgrywa (mam jakies krzaczki). Jakis pomysl jak to mozna rozwiazac?

EDIT:
uruchomilem ta aplikacje na innym komputerze, ale niestety dalej ten sam problem.
Awatar użytkownika
mkrawcz1
Posty: 1772
Rejestracja: piątek 18 lut 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa-Wilanów

Re: MinimOSD dla eLeReS AutoPilot

Post autor: mkrawcz1 »

Oczywiście obydwie strony masz zasilone przy wgrywaniu charsetu i zainstalowany FW "do wgrywania"?
Doświadczenie - wiedza, którą zdobyłeś tuż po tym, kiedy była ci najbardziej potrzebna...
xDigYx
Posty: 804
Rejestracja: środa 02 paź 2013, 14:38
Lokalizacja: Wroc

Re: MinimOSD dla eLeReS AutoPilot

Post autor: xDigYx »

Hmm... mam micro minimOSD. zasilam tlyko z jednej strony. moze to jest problem?
sprawdzilem miernikiem Vin oraz V od strony FTDI i wyglada na to ze sa polaczone.
Wgrywac, wgrywalem i bezposrednio przez soft do minimosd dla eleres i tylko przez FontUpleader i nic.
Ostatnio zmieniony sobota 02 sty 2016, 15:54 przez xDigYx, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
mkrawcz1
Posty: 1772
Rejestracja: piątek 18 lut 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa-Wilanów

Re: MinimOSD dla eLeReS AutoPilot

Post autor: mkrawcz1 »

W tym nie da się zasilić połowy. Zatem problem gdzie indziej.
Doświadczenie - wiedza, którą zdobyłeś tuż po tym, kiedy była ci najbardziej potrzebna...
ODPOWIEDZ