Turnigy Receiver Controlled Switch

czyli cała reszta elektroniki - jak OSD, Autopiloty, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Wojtass_nt
Posty: 983
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 10:40
Lokalizacja: Nowy Targ

Turnigy Receiver Controlled Switch

Post autor: Wojtass_nt »

Mam takie KLIK dwa urządzenia.

Chciałem w jednym modelu aby światła (RC lighting system z HK) działały po załączeniu pstryczka na nadajniku- pytanie z cyklu- HOW TO??
Dodam że światełka podłączone są do jednego kanału w odbiorniku- potrzebują 5V.

Czy można tego użyć jeszcze do jakiegoś innego celu? Jako UBEC albo coś?
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

To tylko wlacznik/wylacznik. Nie ma znaczenia jaki prąd ma plynac.
Awatar użytkownika
Wojtass_nt
Posty: 983
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 10:40
Lokalizacja: Nowy Targ

Post autor: Wojtass_nt »

diem pisze:To tylko wlacznik/wylacznik. Nie ma znaczenia jaki prąd ma plynac.
No ale to nie jest odpowiedź na żadne z moich pytań :(
Awatar użytkownika
JR65
Posty: 1690
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 12:23
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Post autor: JR65 »

Tak wojtass możesz w opisie masz 10A 30V tylko trzeba bedzie zwócić uwagę na sposób podłączenia z pewnością bedzie opis złacze wytrzymuje 10A do 30V ;-)
Ostatnio zmieniony niedziela 28 lut 2010, 23:15 przez JR65, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam, Andrzej http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?t=1441
Penguin 1720 Pixim 690,Diversity 900-2,5 GHz byJR65,Antena śledząca,Autopilot by Zbig, gogle Z800 ES Mordeczka2 Thomas 433MHz, BATMAN Y6 by JR65, SKŁADANY QUAD PANTHER NAZA V2, usługi CNC
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

Hyhy, mozesz Wojtas uzyc go jako wlacznik swiatel, potrzebujesz tylko odpowiednio wszystko podlaczyc. Wywal te swiatelka z hk i uzyj listew led 12v :)

Jako ubec czy cokolwiek innego nie zadziala.
Awatar użytkownika
Wojtass_nt
Posty: 983
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 10:40
Lokalizacja: Nowy Targ

Post autor: Wojtass_nt »

diem pisze:Hyhy, mozesz Wojtas uzyc go jako wlacznik swiatel, potrzebujesz tylko odpowiednio wszystko podlaczyc. Wywal te swiatelka z hk i uzyj listew led 12v :)

Jako ubec czy cokolwiek innego nie zadziala.
Ale jak? Wtyczke JR wpinam do odbiornika kanal np 7 a zasilanie tych swiatelek podpinam do kabli z drugiej strony tego kontrolera? I kiedy pstrykam kanalem 7 to swieci/ nie świeci??
Awatar użytkownika
JR65
Posty: 1690
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 12:23
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Post autor: JR65 »

oczywiście właczenie odpowiednim kanałem do którego podepniesz pstryk -100% ON +100% OFF

Zależy co tam środku jest jeżeli przekaźnik to działa jak wyłącznik a z pewnością będzie tranzystor który będzie zwierał do masy minusa zmierz czy któryś z tych dwóch czerwonych grubych przewodów jest zwarty do masy ten skrajny brązowy przewód w odbiorniku omomierzem

Ponadto widzę dwie zworki zobacz do czego służą

Mozesz podłaczyć też zewnetrzne zasilanie w przypadku dużych pradów do 10A lub do wyższych napięć
gdybyś chciał zasilić dodatkowy bek z 12v
Pozdrawiam, Andrzej http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?t=1441
Penguin 1720 Pixim 690,Diversity 900-2,5 GHz byJR65,Antena śledząca,Autopilot by Zbig, gogle Z800 ES Mordeczka2 Thomas 433MHz, BATMAN Y6 by JR65, SKŁADANY QUAD PANTHER NAZA V2, usługi CNC
Awatar użytkownika
Wojtass_nt
Posty: 983
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 10:40
Lokalizacja: Nowy Targ

Post autor: Wojtass_nt »

Zrobiłem sobie światełka sterowane pstryczkiem przypisane do kanału 7- podwozie.
Czyli pstrykam - ON, pstrykam - OFF.

Takie światełka: http://unitedhobbies.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=8850&Product_Name=Turnigy_R/C_LED_Lighting_System

Czerwony kabel ze światełek połączyłem z jednym czerwonym od switcha, drugi czerwony do + w balancerze LiPo (zaraz obok czarnego kabelka), a czarny od światełek do czarnego w balancerze. Czyli tak jak bym zasilał 1s LiPo.

I działa :mrgreen:

To teraz oprócz klap jeszcze przy lądowaniu w mojej Cessnie będę sobie światła włączał :-)
ODPOWIEDZ