lowmate 1w - dlaczego aż tak się grzeje ??

czyli cała reszta elektroniki - jak OSD, Autopiloty, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

smootny

lowmate 1w - dlaczego aż tak się grzeje ??

Post autor: smootny »

lowmate 1w - dlaczego aż tak się grzeje ??
Jest na to może jakiś patent ??
Awatar użytkownika
Kuba
Posty: 487
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 15:50
Lokalizacja: Gdynia - Warszawa

Post autor: Kuba »

Grzeje się koncówka mocy i pewnie stabilizatory. Mój w samolocie podczas lotu jest zimny, tylko na ziemi jest gorący. Z tego co pamiętam Kefir raz zostawił włączony na noc i rano dalej działał
Pozdrawiam
Kuba
smootny

Post autor: smootny »

na moim jak się nagrzeje w domu konkretnie to tnie obraz na googlach.. wkurza mnie to.
Awatar użytkownika
Kuba
Posty: 487
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 15:50
Lokalizacja: Gdynia - Warszawa

Post autor: Kuba »

U mnie nic takiego nie występuje (1W 1,2GHz)
Pozdrawiam
Kuba
smootny

Post autor: smootny »

chyba mam jakiegoś pecha..
Awatar użytkownika
lukisek
Posty: 1333
Rejestracja: niedziela 28 lut 2010, 16:24
Lokalizacja: Bydgoszcz/Limerick

Post autor: lukisek »

Jak sie grzeje tzn ze dziala , jak nie tzn ze uszkodzony :)
Nie zdejmuj radiatora z niego czasem.
smootny

Post autor: smootny »

lukisek pisze:Jak sie grzeje tzn ze dziala , jak nie tzn ze uszkodzony :)
Nie zdejmuj radiatora z niego czasem.
działac działa ale zastanawia mnie ten zanik obrazu po tym jak już się nagrzeje, miałem ostatnio też kilka nowych kompletów i one też tak miały.. bo z ciekawości sprawdziłem.
Awatar użytkownika
Kuba
Posty: 487
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 15:50
Lokalizacja: Gdynia - Warszawa

Post autor: Kuba »

Po jakim czasie mniejwięcej się to dzieje? Sprawdzę u siebie
Pozdrawiam
Kuba
smootny

Post autor: smootny »

jak leży na biurku bez żadnego chłodzenia około 5 min ginie obraz z monitora lub googli.
Awatar użytkownika
lukisek
Posty: 1333
Rejestracja: niedziela 28 lut 2010, 16:24
Lokalizacja: Bydgoszcz/Limerick

Post autor: lukisek »

to jeszcze inaczej - jak go zasilasz ? Z liposa ? Jak na liposie jest 10V to zacznie zanikac obraz. A grzac sie bedzie . Ja wlaczam go na kilka minut nie wiecej bo robi sie tak goracy ze nie idzie w reku utrzymac. Na powietrzu gdzie powietrze cyrkuluje ma normalna temp.
Nigdy nie dopuszczalem do przegrzania wiec nie powiem czy to normalny objaw ze sie wylacza (pewnie dziala zabezpieczenie termiczne stabilizatorow) . Dobrze ze sie wylacza a nie spala :) . Za to jesli sie grzeje tzn ze wszystko ok bo jakby nie to cos jest uwalone z koncem mocy.
Rada moja jest taka zebys odkleil radidtor - dokladnie przeczyscil miejsce styku - nalozyl jakis np listek termiczny - taka naklejke ktora czesto stosuja w owerlokingu prockow itp (dostaniesz na allegro lub w sklepach dla maniakow chlodzenia kompow) i zamontowal radiator od nowa. Zdarza sie bowiem ze radiator jest zle zamocowany i nie dolega do calej pow nadajnika co moze byc przyczyna przegrzewania itp.
smootny

Post autor: smootny »

lukisek pisze:Rada moja jest taka zebys odkleil radidtor - dokladnie przeczyscil miejsce styku - nalozyl jakis np listek termiczny - taka naklejke ktora czesto stosuja w owerlokingu prockow itp (dostaniesz na allegro lub w sklepach dla maniakow chlodzenia kompow) i zamontowal radiator od nowa. Zdarza sie bowiem ze radiator jest zle zamocowany i nie dolega do calej pow nadajnika co moze byc przyczyna przegrzewania itp.
cenna rada - dziś sprubuję.
dzięki.
smootny

Post autor: smootny »

okazało sę chyba co innego - polutowałem jeszcze raz całą instalację przewodową - aktualnie grzeje się ale z obrazem jest wszystko ok :]
ODPOWIEDZ