OSD Ramzibiego- tylko jeden kierunek

czyli cała reszta elektroniki - jak OSD, Autopiloty, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Sison
Posty: 22
Rejestracja: sobota 30 paź 2010, 22:13
Lokalizacja: Ruda Śląska

OSD Ramzibiego- tylko jeden kierunek

Post autor: Sison »

Witam.

Mam problem z zapisaniem bazy.

Po podlaczeniu w domu wszystkiego i wlaczeniu na TV pojawiaja sie napisy startowe i po chwili wszystkie te dane.
Po nacisnieciu przycisku pojawia sie SAVE HOME [czy jakos tak].
Jednak strzelka pokazuje tylko prawo, mimo przemieszczania sie. Nie podlaczalem osd jak narazie do koputera- jezeli sie da, chce sie bez tego obejsc.

Cos robie nie tak?

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
slawko_k
Posty: 1596
Rejestracja: niedziela 28 lut 2010, 14:24
Lokalizacja: podkarpackie

Post autor: slawko_k »

Może naciskasz Save home zanim fixa złapie. Mi łapie po ok 3-4min jak znajdzie chyba 8 satelitów i nic nie naciskam.
Ile twój widzi??

Jeżeli masz je nowe to raczej musisz podpiąć i sobie skonfigurować.
Awatar użytkownika
Sison
Posty: 22
Rejestracja: sobota 30 paź 2010, 22:13
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: Sison »

A to moze jest rozwiazanie ;) widzi 1 i myslalem ze tak ma byc.

To zobacze na zewnatrz, moze mam za grube grube mury :d
Awatar użytkownika
mikun
Posty: 2540
Rejestracja: środa 26 maja 2010, 21:40
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mikun »

W programie możesz sobie ustawić od ilu satelit ma sam ustawić HOME po złapaniu fixa... ja mam ustawione na 6 satelit. Dla nawigacji samochodowej to i od biedy wystarczą 4, 5 bo program przyciąga do siatki dróg nawet jak są większe rozbieżności ale w OSD lepiej mieć większą precyzję :-)
...i tak nie skończysz na jednym ani na dwóch :-)
Awatar użytkownika
ZiMi
Posty: 424
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 16:09
Lokalizacja: Warszawa-Ząbki

Post autor: ZiMi »

O ile zasięg w domu jeszcze da się jakoś złapać o tyle problem z dokładnością wskazania jest już nie do przeskoczenia. Im większa liczba "złapanych" satelitów tym dokładniejsze wskazanie. W praktyce na otwartej przestrzeni jest to +/- 10m.
Tak więc niestety w domu nie ustalisz trasy z pokoju do kuchni. No chyba, że mieszkasz w zamku lub chociaż w obszernej willi :lol:
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Post autor: Verid »

Zimi - ustali jeżeli zerwie dach i obniży ściany do 1,5m :mrgreen:
Sison - nie rób home save jeżeli masz mniej niż 6-7 satelit bo błędzy będą znaczne. W domu dobrego fix'a raczej nie złapiesz chyba że mieszkasz w namiocie.
Awatar użytkownika
Sison
Posty: 22
Rejestracja: sobota 30 paź 2010, 22:13
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: Sison »

Dziekuje bardzo za odpowiedzi.

Fakt- na dworze jest lepiej :)
Teraz musze chyba dokladniej przysiasc do lektruy- bo niewiem jak zamontwoac GPS w modelu. Mam problem w prawidlowym pokazywaniem bazy przez strzaleczke :)
Verid pisze:Zimi - ustali jeżeli zerwie dach i obniży ściany do 1,5m :mrgreen:
Sison - nie rób home save jeżeli masz mniej niż 6-7 satelit bo błędzy będą znaczne. W domu dobrego fix'a raczej nie złapiesz chyba że mieszkasz w namiocie.
hehe, za niedlugo chyba bede musial ;[

edit

"GPS - mocujemy gdzies dalej w skrzydle czy kadlubie w strone statecznika tylnego , moduly sa bardzo dobrze ekranowane wiec nie spodziewam sie niespodzianek z ich strony , ale ... wiecie jak to jest z praktyka . Praktyka pokazuje , ze modul GPS powinien byc mozliwie daleko od nadajnikow Video - ktore to potrafia zaklocac prace GPS z blizszej odleglosci .
Modul GPS przed wlozeniem w kadlub mozna owinac gabka - lub wyciac szczeline w grubszej gabce i tam go umiescic aby nie telepal sie luzem . "

Czyli nie ma znaczenia w ktora stronę bedzie skierowany? Wystarczy aby antena byla skierowana w gore?
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

Czyli nie ma znaczenia w ktora stronę bedzie skierowany? Wystarczy aby antena byla skierowana w gore?
Tak, byle anteną w górę.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Post autor: Verid »

GPS (ta mała kosteczka) musi patrzeć w niebo. Wtedy działa najlepiej. A im dalej od przeszkadzajek typu nadajnik wideo tym mniejsze szanse na zakłócenia i większa dokładność.
Strzałeczką się za mocno nie przejmuj. Kierunek jest orientacyjny. Nie spodziewaj się że zrobisz krok w bok i strzałeczka natychmiast obróci się w kierunku miejsca w którym stałeś. Co więcej kierunek jest pokazywany właściwie TYLKO gdy GPS jest w ruchu postępowym. Jeżeli np z powodu silnego wiatru model zacznie ci się cofać względem ziemi strzałeczka pokaże kierunek odwrotny od właściwego. Jeżeli np. przejdziesz kawałek z modelem to strzałeczka będzie pokazywać Home. Jeżeli jednak zatrzymasz się i pokręcisz modelem to strzałeczka nie obróci się. Do tego jest potrzebny kompas a tego OSD Remzibi nie ma.
Awatar użytkownika
Sison
Posty: 22
Rejestracja: sobota 30 paź 2010, 22:13
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: Sison »

Verid

Dziękuje bardzo! Rozwiałeś wszystkie moje wątpliwości jak i problem :)

Ponieważ nic innego nie mogę, slę Ci wielkiego buziaka ;*

Pozdrawiam ;)
ODPOWIEDZ