Spadochron

czyli cała reszta elektroniki - jak OSD, Autopiloty, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
maxiiii
Posty: 2350
Rejestracja: piątek 03 kwie 2015, 07:04

Re: Spadochron

Post autor: maxiiii »

Moim zdaniem spadochron w skrzydle to przesada. Ale to tylko moje zdanie;(
Rawen 75
Posty: 92
Rejestracja: czwartek 16 lip 2015, 20:50

Re: Spadochron

Post autor: Rawen 75 »

Też tak myślę! Ale lepiej mieć i nie użyć, aniżeli nie mieć i ....
Zawsze są lepsi, mądrzejsi mistrzowie od rozdawania złotych łopat, którzy tylko krytykują i mało wnoszą do tego co robisz. Ot taka nasza cecha narodowa.
Awatar użytkownika
maxiiii
Posty: 2350
Rejestracja: piątek 03 kwie 2015, 07:04

Re: Spadochron

Post autor: maxiiii »

W tym przypadku ta zasada chyba nie obowiązuje.
Rawen 75
Posty: 92
Rejestracja: czwartek 16 lip 2015, 20:50

Re: Spadochron

Post autor: Rawen 75 »

Chyba? Kiedyś ludzie stawiali gromnicę w oknach gdy szła burza,aby piorun nie trafił w budynek. Teraz są inne czasy. Maxiiii szanuję Twój punkt widzenia, ale jak prezes rzekł ,, nikt nam nie powie że czarne jest czarne, a białe jest białe".
Zawsze są lepsi, mądrzejsi mistrzowie od rozdawania złotych łopat, którzy tylko krytykują i mało wnoszą do tego co robisz. Ot taka nasza cecha narodowa.
Awatar użytkownika
maxiiii
Posty: 2350
Rejestracja: piątek 03 kwie 2015, 07:04

Re: Spadochron

Post autor: maxiiii »

Zastanawiam się tylko w jakich sytuacjach miałby zadziałać taki spadochron w skrzydle i to jeszcze przy kręcącym się śmigle. Nawet po wyłączeniu esc śmigło obraca się chwilę.
Rawen 75
Posty: 92
Rejestracja: czwartek 16 lip 2015, 20:50

Re: Spadochron

Post autor: Rawen 75 »

Maxiiii to już zostało zweryfikowane dawno. Proponuję byle jaki film z youtuba ze Skywalkerem wraz z systemem ratowniczym. Jakoś tam nie ma problemów z wkręcającym się w śmigło spadochronem.
Zawsze są lepsi, mądrzejsi mistrzowie od rozdawania złotych łopat, którzy tylko krytykują i mało wnoszą do tego co robisz. Ot taka nasza cecha narodowa.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Spadochron

Post autor: Adrián »

maxiiii pisze: Nawet po wyłączeniu esc śmigło obraca się chwilę.
Niekoniecznie, można ustawić poprzez esc, żeby się zatrzymało natychmiast.
Tak miałem ustawione w skrzydle, lepiej szybował i nie mieliło na ziemi, jak trzeba było podciągnąć przy lądowaniu.

Później przestawiłem tradycyjnie, żeby się kręciło i chyba wrócę do poprzedniego ustawienia.
Awatar użytkownika
kaczmarsky
Posty: 505
Rejestracja: poniedziałek 08 lis 2010, 10:28
Lokalizacja: Tomaszów Maz.

Re: Spadochron

Post autor: kaczmarsky »

Trzeba po prostu ustawić w regulatorze hamulec. Gdy silnik jest hamowany, śmigło się składa (jeżeli takie składane mamy zamontowane) nie powodując dodatkowych oporów powietrza. W przypadku braku hamowania silnika śmigło się obraca, poruszane pędem powietrza co przekłada się na dodatkowe opory.
Rawen 75
Posty: 92
Rejestracja: czwartek 16 lip 2015, 20:50

Re: Spadochron

Post autor: Rawen 75 »

A widzicie Panowie, człowiek całe życie się uczy. Mądrych to i warto posłuchać. Cóż, jak wrócę to trzeba wyjąć programator i ustawić. Na razie to dwa tygodnie poza domem. Pozdrowienia z Insbruck!
Zawsze są lepsi, mądrzejsi mistrzowie od rozdawania złotych łopat, którzy tylko krytykują i mało wnoszą do tego co robisz. Ot taka nasza cecha narodowa.
Awatar użytkownika
maxiiii
Posty: 2350
Rejestracja: piątek 03 kwie 2015, 07:04

Re: Spadochron

Post autor: maxiiii »

Adrián pisze:Niekoniecznie, można ustawić poprzez esc, żeby się zatrzymało natychmiast.
Mam ustawiony hamulec we wszystkich silnikach i u mnie nie chcą działać natychmiast:((
Ustawienie na 100%.
A w czasie lotu nawet powoli kręcą się.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Spadochron

Post autor: Adrián »

Hm to dziwne, bo u mnie się zatrzymują od razu i trzymają jak... Nie ma szans, żeby drgnelo. A nie mam składane, tylko klasyczne.
Może to kwestia esc? Używam plushe i zwykle hobbyking. Ale nie sądzę, żeby to miało jakiś wpływ, ale kto wie..
Awatar użytkownika
misiekkk
Posty: 2084
Rejestracja: środa 01 cze 2011, 21:24
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Spadochron

Post autor: misiekkk »

Siła hamowania zależy od silnika i regulatora.
W regulatorach Emax hamulec nie jest zbyt mocny - śmigło podczas szybowania powoli się kręci.
Świat z góry wygląda lepiej ;-)
ODPOWIEDZ