Mini OSD System w/GPS Module z HK

czyli cała reszta elektroniki - jak OSD, Autopiloty, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

fivel
Posty: 27
Rejestracja: wtorek 06 sie 2013, 13:35
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: fivel »

próbowałem....ale jakos nie halo...moze wgram coś innego i bede testował...
Awatar użytkownika
Głuś
Posty: 1487
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 14:03
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Post autor: Głuś »

gregi2004 pisze: Tytułowe OSD z softem uOSD i miernikiem prądu za $2,39 DZIAŁA!
Gdzie Ty to za 2.39$ masz? Powiedz że to nie literówka to kupię 10 :mrgreen:
Ja w końcu skalibrowałem ten GPS choć do końca nie wiem jak to zrobiłem :-D Najpierw zmieniałem ręcznie i patrzyłem czy mnie przybliża czy oddala, aż w koncu nie mogłem trafić i ustawiłem z powrotem dwa razy 0 - o dziwo zaczęło działać idealnie.
Dwa wieczory nad tym przesiedziałem, ale się opłacało bo już drugi lot skończył się awaryjnym lądowaniem na polu po kartoflach :lol: 520 metrów od bazy, obraz wcięło nad samą ziemią także miałem współrzędne z dokładnością do 5 metrów - po 15 minutach odnalazłem model :)

Wsadziłem tego GPSa z GOSD -3 mini i śmiga elegancko, podczas dwóch długich lotów ilość satelit nie spadła poniżej 9, cały czas między 9, a 11 satelit i cały czas brumi, nawet szybko odświeża dane. W zasadzie to moglem tą wersję G-OSD3 założyć, ale ona nie ma RSSI więc zrobiłem mixa.

Polećcie jakiś w miarę dobry, nie drogi GPS do tych OSD :) To tytułowe OSD po przekminienu tym ruskim programem jest świetne , tylko koniecznie trzeba GPS zmienić bo ten z zestawu to jakiś smutny żart :/

PS. Mi fiksa łapie kilka/kilkanaście sekund i zapisuje home sam :)
gregi2004
Posty: 113
Rejestracja: czwartek 07 mar 2013, 08:55
Lokalizacja: Tczew

Post autor: gregi2004 »

Miernik prądu 30A za $2,39 - przesyłka gratis.

GPS nr 1 lub GPS nr 2

Udało mi się skalibrować wyświetlanie poboru przez OSD tak, że po obciążeniu halogenem 12V o poborze 3A pokazuje 3A, bez obciążenia jest 0. Jednak pierwsza próba z modelem już nie była tak różowa - miernik podpięty pod pakiet zasilający, dodatkowy miernik zewnętrzny wykazuje pobór od 7 do 9A, a na OSD huśtawka od 0 do 20A.
Co może być przyczyną tego stanu rzeczy?
pozdrawiam
Grzegorz
kacznix
Posty: 177
Rejestracja: wtorek 26 lis 2013, 16:10
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Post autor: kacznix »

Chciałbym spróbować zreanimować swoje mini OSD, które przestało gadać po nieudanej próbie zmiany softu. Czy da radę wyczyścić cały czip i po kolei wgrywać kolejne rzeczy? Tak by znowu coś tam pokazywało?
gregi2004
Posty: 113
Rejestracja: czwartek 07 mar 2013, 08:55
Lokalizacja: Tczew

Post autor: gregi2004 »

Próbowałeś wgrać ponownie? Albo jakiś inny?
pozdrawiam
Grzegorz
kacznix
Posty: 177
Rejestracja: wtorek 26 lis 2013, 16:10
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Post autor: kacznix »

Tak, próbowałem. Ale po pierwszej nieudanej próbie chyba już coś porypałem. Jedyna opcja to wyczyścić płytkę ze wszystkiego, a następnie po kolei wgrać na nią odpowiednie rzeczy. O ile jest to możliwe. :roll:
gregi2004
Posty: 113
Rejestracja: czwartek 07 mar 2013, 08:55
Lokalizacja: Tczew

Post autor: gregi2004 »

Podczas prób kalibracji czujnika prądu zauważyłem, że GPS przestał odnajdować satelity. Wywaliłem go na parapet zewnętrzny i dalej nic, pomimo oczekiwania ponad godzinnego.
Postanowiłem więc podłączyć GPS NEO-6M. Z tego, co zrozumiałem z wpisów na forach wynika, że należy go przeprogramować na prędkość transmisji 9800 bodów i odświeżanie 5Hz (np. przy pomocy oprogramowania u-center) i analogicznie zmienić ustawienia w OSD.
Czy da się zmienić ustawienia w GPS-ie przy pomocy tego programatora?
Jeżeli tak, to uprzejmie poproszę o bardzo łopatologiczne wprowadzenie w szczegóły.
pozdrawiam
Grzegorz
Awatar użytkownika
pawlo
Posty: 505
Rejestracja: czwartek 03 mar 2011, 21:07
Lokalizacja: Olszewnica St.

Post autor: pawlo »

Przeprogramować to przez zwykłego rs232.




gregi2004 pisze:Jak podłączyć NEO-6M do komputera w celu przeprogramowania?
W podobny sposób.
[/youtube]
Ostatnio zmieniony piątek 05 gru 2014, 11:39 przez pawlo, łącznie zmieniany 1 raz.
fx 79, S-800, Vega, Ursus, pix , ostatnio Fimi x8
i kilka wynalazków ...
myślę że już starczy
gregi2004
Posty: 113
Rejestracja: czwartek 07 mar 2013, 08:55
Lokalizacja: Tczew

Post autor: gregi2004 »

Czy ten moduł załatwi sprawę, czy też lepiej wziąć tamten?
pozdrawiam
Grzegorz
gregi2004
Posty: 113
Rejestracja: czwartek 07 mar 2013, 08:55
Lokalizacja: Tczew

Post autor: gregi2004 »

Wygląda na to, że padło mi OSD.
Już poprzednio (po przejściu z CL_OSD na uOSD) kilkakrotnie zauważyłem, że po podłączeniu zasilania nie startowało, dopiero któreś z kolei podłączenie budziło je do życia.
Teraz - gdy wreszcie kupiłem NEO-6M - przestało się odzywać zupełnie.
Szkoda, bo w zestawieniu z uOSD zapowiadało się nieźle i niemal całkowicie zaspokajało moje wymogi (nie latam wirnikowcami, tak więc mogło brakować chyba tylko sztucznego horyzontu).
Zastanawiam się, co dalej? Czy kupić E-OSD, czy nowe G-OSD, czy coś innego?
pozdrawiam
Grzegorz
Awatar użytkownika
Głuś
Posty: 1487
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 14:03
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Re: Mini OSD System w/GPS Module z HK

Post autor: Głuś »

Koledzy takie pytanie: czy http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... r_FPV.html też da rady ogarnąć sposobem opisanym w tym temacie? Jeszcze go nie kupiłem, potrzebuje czegoś mega prostego żeby zostawić tylko pomiar napięcia gdzieś w rogu i żeby mi nic więcej obrazu nie zasłaniało :-)
Moje modele https://fpv.com.pl
Gogielki Eachine EV300D na dwa pasma jednocześnie ;-)

Pozdrawiam
Wojtek
Awatar użytkownika
pszem
Posty: 557
Rejestracja: środa 08 kwie 2015, 18:22
Lokalizacja: Katowice

Re: Mini OSD System w/GPS Module z HK

Post autor: pszem »

Szybkie pytanie, czy istnieje jakikolwiek sposób na przekonfugurowanie tego osd żeby pokazywał wysokość względną?
moje próby latania http://tinyurl.com/qzqu8yc
Awatar użytkownika
NeXuS
Posty: 881
Rejestracja: sobota 01 lut 2014, 21:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mini OSD System w/GPS Module z HK

Post autor: NeXuS »

A nie pokazuje? Wydaje mi się, że po złapaniu fixa naciskasz na switcha i wysokość się zeruje.
Awatar użytkownika
pszem
Posty: 557
Rejestracja: środa 08 kwie 2015, 18:22
Lokalizacja: Katowice

Re: Mini OSD System w/GPS Module z HK

Post autor: pszem »

@NeXuS: dzięki za info, sprawdzę i dam znać ale byłem przekonany że na fabrycznym sofcie przycisk zmienia tylko tryb wyświetlania parametrów, chyba że masz na myśli u-osd, bo na to przyjdzie dopiero czas (właśnie odebrałem programator)
moje próby latania http://tinyurl.com/qzqu8yc
Awatar użytkownika
NeXuS
Posty: 881
Rejestracja: sobota 01 lut 2014, 21:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mini OSD System w/GPS Module z HK

Post autor: NeXuS »

No ja mam u-osd.
ODPOWIEDZ