JCX-M6 stabilizator lotu.

czyli cała reszta elektroniki - jak OSD, Autopiloty, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Keri
Posty: 919
Rejestracja: środa 19 sty 2011, 22:15
Lokalizacja: Danzig

JCX-M6 stabilizator lotu.

Post autor: Keri »

Właśnie otrzymałem to urządzonko z dalekirgo Wschodu - 90zł z przesyłką to 3x taniej niż w naszym krajowym sklepiku...Służył będzie w latających skrzydłach mniejszych i większych. W związku z tym jestem otwarty na wszelkie wskazówki jak to podłączyć, gdzie umieścić itp. Już przypadkowo dowiedziałem się, że ma być umieszczone w punkcie SC, i poziomo do dolnej powierzchni skrzydła (?). Czy muszę przeprowadzić jakieś trymowania podłączjąc czy tylko podłączyć pod odpowiednie piny - latajace skrzydło - ? I najważniejsze to zasilanie: rozumiem, że odbywa się przez odbiornik zasilany przez pakiet podłączony do regulatora? Czy cały stabilizator umieścić w pudełku przytwierdzony do modelu dosyć mocno czy mogę na tyle "lużno" by spokojnie przekładać do drugiego modelu? Mam dwie sztuki więc jesli mogę zmieniać tak jak np odbiornik raz z jednego modelu , raz z drugiego to dwa nie będą mi potrzebne.
Dzięki za ewentualne rady i wskazówki.
Awatar użytkownika
smook
Posty: 217
Rejestracja: czwartek 31 maja 2012, 13:03
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: smook »

Ja już 2 wysłałem na tamten świat... życzę Ci więcej szczęścia. Podłączenie kabelków i konfiguracja dip switchem jest trywialne, jedyna zagwostka to ustawienie potencjometrów co by serwa wychylały się w odpowiednią stronę przy przechyłach.
Generalnie jestem już raczej sceptycznie nastawiony do tego produktu.
Awatar użytkownika
JasQ
Posty: 921
Rejestracja: środa 19 paź 2011, 10:43
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Post autor: JasQ »

najlepiej na SC
tak potencjometrami ustawiasz zakres (czułość pracy)
zasilanie przez odbiornik z bec-a
sztywno najlepiej na wibroizolatorach ( jakaś pianka gumki ) bo jak ci się przemieści w locie to kret 100% To niema wyłącznika jak fy-30a i w razie czegokolwiek będzie kicha , pozostanie wyłączyć apkę i udać się w miejsce gdzie model wbił się w grunt.
10x sprawdź przed lotem czy stery odpowiednio się wychylają za pomocą apki i samego stabilizatora , miałem kiedyś włączony mixer w apce i dopóki drąga nie dotknąłem samolot leciał jak tylko przechyliłem lotki wbił mi się z pełnym impetem w pole .
DJI Mavic 2 Zoom
DJI Spark
KFC32FTB SkyHunter Mini
Ptyczak Matek F405 DJI Ocusync AirUnit
Żaglówka Phantom
KFC32FTB:SW1900,Chasser,Patyczak2,Pionieer2
KFC32+OSD:QX450,QX330,Legwan,Combat
KFC32F1:Race250,9' Carbon
KFC32mini:Dragon,QX300
FY30-A:QX550,Vega1600,Patyczak1
Naza_v2+iOsd:Shadow
Inne:Tello,Motorówka,T-Rex450Plus,QX90
Keri
Posty: 919
Rejestracja: środa 19 sty 2011, 22:15
Lokalizacja: Danzig

Post autor: Keri »

JasQ pisze:sztywno najlepiej na wibroizolatorach ( jakaś pianka gumki ) bo jak ci się przemieści w locie to kret 100% To niema wyłącznika jak fy-30a i w razie czegokolwiek będzie kicha , pozostanie wyłączyć apkę i udać się w miejsce gdzie model wbił się w grunt.
Do zestawu dołączyli taka pianke/gumę więc jest coś ala wibroizolator.
Mówisz, że tu nie ma wyłącznika, a pierwszy pin to Switch signal input . Nie jest do włączania/wyłączania działania stabilizatora z nadajnika?
EDIT: chyba się pogubiłem trochę z tym switch signal input... Tu podpinam wolny kanał do włączania/wyłączania z nadajnika, a wtyczka z regulatora siedzi jak do tej pory w gnieżdzie silnika w odbiorniku - zasilanie stabilizatora z pinów odbiornika. Czy pod switch signal in podłączam wtyczkę z regulatora ale teraz gniazdo silnika w odbiorniku jest wolne, a tak być nie może.
Awatar użytkownika
extream
Posty: 671
Rejestracja: czwartek 05 sty 2012, 16:01
Lokalizacja: Stockholm/Kraków

Post autor: extream »

Keri
Posty: 919
Rejestracja: środa 19 sty 2011, 22:15
Lokalizacja: Danzig

Post autor: Keri »

Dzięki extream ale to wszystko było w instrukcji czy pliku do ściągnięcia. Mnie chodziło o samo podłaczenie: regulator - stabilizator - odbiornik - serwa. Podana fotka z podłączonym odbiornikiem AR6100e wyjasniła: wtyczka silnika nadal siedzi w gnieżdzie przepustnicy odbiornika, a switch signal input też dałem u siebie pod kanał podwozia. Nawet sie uruchomio wszystko ale i tak nie polecę tym bez całkowitej pewności kombinacji przełączników i mrugających światełek ;-) Jednak już teraz widac, że trzeba pobawić sie rewersami - chyba...
Awatar użytkownika
rycerz100
Posty: 992
Rejestracja: piątek 23 gru 2011, 13:08
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: rycerz100 »

Panowie w tym stabilizatorze nie ma żadnej magii :lol:
Konfiguracja ogranicza się do wyboru usterzenia modelu i ustawieniu rewersów potencjometrami.
Uważam że jest to jedna z lepszych zabawek tego typu pod względem swej prostoty.
Jednocześnie ma możliwość wyłączenia ustrojstwa np. przy pierwszych próbach uruchomienia na bezpiecznej wysokości.
Mirek
Keri
Posty: 919
Rejestracja: środa 19 sty 2011, 22:15
Lokalizacja: Danzig

Post autor: Keri »

rycerz100 pisze:Panowie w tym stabilizatorze nie ma żadnej magii
Konfiguracja ogranicza się do wyboru usterzenia modelu i ustawieniu rewersów potencjometrami.
Uważam że jest to jedna z lepszych zabawek tego typu pod względem swej prostoty.
Jednocześnie ma możliwość wyłączenia ustrojstwa np. przy pierwszych próbach uruchomienia na bezpiecznej wysokości.
A możesz podać konkretne ustawienia pod latajace skrzydło? sprawdziłbym czy dobrze kombinuję z instrukcji. Co do wyłączania: jak mówiłem podpiąłem pod kanał podwozia. Przełączając ten przełącznik stabilizator nadal działał tylko w jednym położeniu przełącznika czerwona dioda migała bardziej niż w drugim położeniu przełącznika - stabilizator cały czas reagował na pochylenia modelu.
Awatar użytkownika
rycerz100
Posty: 992
Rejestracja: piątek 23 gru 2011, 13:08
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: rycerz100 »

Nie mam w tej chwili stabilizatora pod ręką.
1 wyłączony
2 włączony
Tak wynika chyba z instrukcji.
A to że nie wyłącza się stabilizacja może wynikać z ustawień w nadajniku przypisanych do przełącznika którego do tego używasz.
Mirek
Keri
Posty: 919
Rejestracja: środa 19 sty 2011, 22:15
Lokalizacja: Danzig

Post autor: Keri »

rycerz100 pisze:A to że nie wyłącza się stabilizacja może wynikać z ustawień w nadajniku przypisanych do przełącznika którego do tego używasz.
No bez przesady - takim poczatkującym nie jestem :mrgreen: Do tej pory przełacznikiem podwozia obsługiwałem buzzer by słyszeć model w wysokiej trawie. Ale masz rację - nie ruszałem jeszcze tych trxzech przełączników.
Awatar użytkownika
smook
Posty: 217
Rejestracja: czwartek 31 maja 2012, 13:03
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: smook »

włączanie/wyłączanie stabilizacji z apki powinno działać przy 4tym switchu ustawionym na on
Awatar użytkownika
latacz
Posty: 3
Rejestracja: niedziela 25 lis 2012, 09:05
Lokalizacja: Piaseczno

Post autor: latacz »

Witam!

Też myślałem o takim cudzie zamontowanym w motoszybowcu PIONEER. Sęk w tym, że posiadam jeszcze standardową aparaturę dodawaną do zestawu RTF, a to chyba nie jest bezpieczne jeśli np. stabilizator zgłupieje albo się przemieści, ponieważ na tej aparaturze, to nie ma żadnego switcha do którego mógłbym podłączyć wyłączenie stabilizatora.

Jak myślicie... czy taki stabilizator sprawdzi się w Beto-podobny cudeńku?
Marek_Spy
Posty: 103
Rejestracja: czwartek 15 lip 2010, 17:27

Re: JCX-M6 stabilizator lotu.

Post autor: Marek_Spy »

co prawda stary temat ale czy ktos pamieta jak sie go ustawiało ? mam na V i nie moge go ustawić na normalny
ODPOWIEDZ