SP Racing f3 (6DOF) nie działa tryb acro

czyli cała reszta elektroniki - jak OSD, Autopiloty, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
darekrc
Posty: 57
Rejestracja: wtorek 04 gru 2018, 18:01
Lokalizacja: Warszawa

SP Racing f3 (6DOF) nie działa tryb acro

Post autor: darekrc »

Hej,
Pojawił się u mnie następujący problem i nie wiem czy jest to kwestia ustawień czy f3 wyzionęło ducha.
Wszystko zaczęło się od tego że postanowiłem wgrać BF 4.0. Już przy tym procesie miałem problem bo ciągle wywalało błąd ale udało się. Wszystko skonfigurowałem i ruszyłem latać. I tu zonk. Model w trybie acro po przechyleniu mniej więcej 45 stopni czy to w przód, czy na boki tracił kontrole i spada. Powalczyłem bez skutku z ustawieniami i ponieważ nie przynosiło to skutku wróciłem do BF 3.5.7. No i problem ten sam. Po podłączeniu drona do pc normalnie widzę jak reaguje żyro, w ustawieniach wszystko wydaje się ok ( nie jestem doswiadczony, latam od początku sezonu ale oczywiście latanie w acro mam w miare opanowane)
W czym może być problem?? Może ktoś juz walczył z takim problemem ??
W trybie ANGLE dron lata normalnie. Problem jest przy większych niż 45stopni przechyłach w trybie acro (HEADFREE). Głupieje i spada :(
skazi
Posty: 1438
Rejestracja: sobota 19 sty 2013, 10:25
Lokalizacja: Cieszyn

Re: SP Racing f3 (6DOF) nie działa tryb acro

Post autor: skazi »

Przecież tak właśnie działa tryb acro.
Awatar użytkownika
darekrc
Posty: 57
Rejestracja: wtorek 04 gru 2018, 18:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: SP Racing f3 (6DOF) nie działa tryb acro

Post autor: darekrc »

że głupieje i spada?? Proszę Cię... To nie jest pytanie od kogos kto pierwszy raz lata dronem w trybie acro, mam naprawde problem bo nie jest tak jak powinno, nie da się latać.
edit: Zrobiłem jeszcze próbe i jest tak. Jak biorę prawym drążkiem (mode2) przechył w prawo albo w przód i przechył będzie większy niż mniej więcej 45% to model traci kontrole, wzęcie drążka w przeciwna strone nic już nie daje, model przestaje reagować na ruchy drążka...
Awatar użytkownika
Majk99
Posty: 685
Rejestracja: poniedziałek 01 gru 2014, 16:42
Lokalizacja: Kazimierz Dolny

Re: SP Racing f3 (6DOF) nie działa tryb acro

Post autor: Majk99 »

A 4.0 instalowałeś tak, jak jest zalecane czy po prostu wkleiłeś dump z poprzedniej wersji?
btw po co ci headfree? wyłącz wszystkie tryby poza arm (w gui) i sprawdź czy działa
Hangar: De Stik x2.5
ZOHD Dart na sterydach vmax 200km/h
Fristajlo (w bliskich planach)
Awatar użytkownika
darekrc
Posty: 57
Rejestracja: wtorek 04 gru 2018, 18:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: SP Racing f3 (6DOF) nie działa tryb acro

Post autor: darekrc »

Tzn zrobiłem upgrade do 4.0. ale zabij mnie nie wiem po co :) Chyba w myśl zasady lepsze jest wrogiem dobrego :) To masz babo placek :):)
A teraz na serio... Ponieważ nie jestem mistrzem konfiguracji BF i opieram się na tutkach z YT postanowilem wrocic do wersji BF od której zaczynałem 3.5.
Zrobiłem wszystko jak robiłem kiedyś, przynajmniej tak mi się wydaje i nadal mam ten sam problem. Chyba warto podkreślić fakt ze downgrate wyszedł dopiero za którymś razem... Co chwila wywalało błąd smt32 cos tam... sory nie pamiętam dokładnie. Ale jak robił weryfikacje to wtedy na 3/4 postępu wywalało błąd. No ale za któryms razem poszło.

"A 4.0 instalowałeś tak, jak jest zalecane czy po prostu wkleiłeś dump z poprzedniej wersji?"
Nie wiem co to "dump z poprzedniej wersji" więc nic takiego nie zrobiłem napewno... Cały konfig od nowa robiłem.

"btw po co ci headfree? wyłącz wszystkie tryby poza arm (w gui) i sprawdź czy działa"
No tak miałem zrobione pierwotnie i wszystko działało (ale moze sie myle???)... byłem przekonany że to jest właśnie acro?? przynajmniej dron się tak zachowywał... flipy itp.
To co mam wywalić to wszystko i zostawić tylko uzbrajanie?? plus oczywiście failsafe i beeper... Ok jutro sprawdzę, wszystkiego będę się łapał teraz :):) Może faktycznie nie ustawiałem tego headfree... Kurde bele, dzięki!!

Edytuj posty!

Ok, wyszło troche słonka więc była okazja sprawdzić. Wszystko gra! trafiłeś w sedno. Jeszcze raz dzięki wielkie za zainteresowanie i postawienie trafnej diagnozy ;) Pamięć ludzka bywa ułomna. Miałem ustawione na AUX 2 na pierwszej pozycji Angle na 2.) Horizon a na 3 nic - dzięki temu jak przełączałem na 3 było ACRO. Nie wiem co mi się ubzdurało że na AUX 2 na 3 pozycji był Headfree :):)
Miłego latania!!
ODPOWIEDZ