Uszkodzone (?) SP Racing F3 EVO

czyli cała reszta elektroniki - jak OSD, Autopiloty, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
macjihad
Posty: 26
Rejestracja: wtorek 03 lis 2015, 23:18
Lokalizacja: Mała Wieś/Warszawa/Kozienice

Uszkodzone (?) SP Racing F3 EVO

Post autor: macjihad »

W zasadzie nie oryginał, tylko klon z BG.
W czym sprawa...
Otóż w trakcie konfiguracji, podłączony do komputera via USB i wspierany BEC 5V/3A (podłączony GPS, LEDy, odbiornik, kamera)...
Nagle po kolejnym restarcie - odmówił dalszej współpracy.
Świeci się tylko zielona dioda (zasilanie 5V), pozostałe dwie (czerwona - 3,3V i niebieska - status).
Kontroler "zniknął z komputera", żaden z konfiguratorów (beta, cleanflight, inav) nie łączy się.

Napięcia OK, z USB dociera 5.01V, z BEC'a 5.01V...
Coś jeszcze jestem w stanie zrobić, czy pozostała mi tylko reklamacja?
Syma X5sc, CX-10, Diatone F450 w rozbudowie... i sporo planów ;-)
Awatar użytkownika
rafi.devtox
Posty: 465
Rejestracja: piątek 30 wrz 2016, 15:44
Lokalizacja: strzelce krajeńskie

Re: Uszkodzone (?) SP Racing F3 EVO

Post autor: rafi.devtox »

Kolego trzeba wymienic regulator 3.3v. Mialem identyczny przypadek w tym samym FC. Po wymianie FC ozyl i ma sie swietnie. Mam gdzies nawet taki regulator fabrycznie nowy z TME wiec pisz na priv.....

.... jest jedna rzecz która pociaga bardziej niz quad. MAN TGX, 40t i 1000km przed Toba....
Awatar użytkownika
macjihad
Posty: 26
Rejestracja: wtorek 03 lis 2015, 23:18
Lokalizacja: Mała Wieś/Warszawa/Kozienice

Re: Uszkodzone (?) SP Racing F3 EVO

Post autor: macjihad »

Wielkie dzięki. W środę odezwę się - na razie wiszę na telefonie... i jeszcze rozjazdy służbowe...


--
mk
Syma X5sc, CX-10, Diatone F450 w rozbudowie... i sporo planów ;-)
Awatar użytkownika
macjihad
Posty: 26
Rejestracja: wtorek 03 lis 2015, 23:18
Lokalizacja: Mała Wieś/Warszawa/Kozienice

Re: Uszkodzone (?) SP Racing F3 EVO

Post autor: macjihad »

rafi.devtox pisze:Kolego trzeba wymienic regulator 3.3v. Mialem identyczny przypadek w tym samym FC. Po wymianie FC ozyl i ma sie swietnie. Mam gdzies nawet taki regulator fabrycznie nowy z TME wiec pisz na priv.....

.... jest jedna rzecz która pociaga bardziej niz quad. MAN TGX, 40t i 1000km przed Toba....
No i dzięki koledze rafi.detox wszystko działa :-)
Kilka PW i SMS'ów, przesyłka do Rafała, po weekendzie naprawiony FC u mnie :-)
Mimo kilku wpadek z mojej strony - Rafał wykazał wręcz anielską cierpliwość... i naprawił :-)

Podłączony, sprawdzony (na stole) - wszystko działa. Gdybym dokładnie nie obejrzał przed przesłaniem - nawet nie zauważyłbym śladu naprawy.

Tuż przed awarią miałem problem z zapisaniem konfiguracji LED'ów (teraz tak skojarzyłem) - podejrzewam, że to był pierwszy objaw "padaczki"...
Teraz po podłączeniu - bezproblemowo zapisuje wszystkie zmiany, żyro, magnetometr, barometr, podłączony GPS, LED'y - wszystko bez zarzutu.

Bardzo dziękuję Rafale! Naprawdę miło, że jeszcze są tacy ludzie, którzy "za dziękuję" pomagają innym.
Syma X5sc, CX-10, Diatone F450 w rozbudowie... i sporo planów ;-)
ODPOWIEDZ