dyksusja o gimbalach, żadnej komercji

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
rex
Posty: 379
Rejestracja: piątek 09 kwie 2010, 21:42
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: rex »

jakuban pisze:Normalnie dowód logiczny logiczny rex

tyle że na dwóje na szynach...

Ostatnie zdanie w Twoim poście tłumaczy Twoje wcześniejsze posty. Z tego powodu wdawanie się z Tobą w dyskusję tez ma dla mnie średni sens (dla mnie krytyka jest niezwykle cenna, ale wiele zależy od osoby która jej dokonuje, o Tobie nic nie wiem, nawet nie wiem czy trzymałeś radio w rękach, a jesli tak to czy było to cos więcej niż takie radyjko od biedronki:) ).
Nie będę się zrównywał do tego poziomu w dyskusji :idea: .......

jakuban pisze:Natomiast jeśli oczekujesz efektów takich jak z zenmusa to raczej z żadnego gimbala na serwach takiego efektu nie uświadczysz.
Proszę czytać ze zrozumieniem bo napisałem "Pokażcie w końcu film bez stabilizacji sofem itp., w którym wszystko jest nalepiej jak się da uzyskać, wszystko działa i nie trzeba się z niczego tłumaczyć" np. Zobacz testy sterownika kukiego vintersky odwala kawał bardzo dobrej roboty, choć zdaje mi się że raz też coś pisał o nieustawionym kopterze czy gimbalu.
jakuban pisze:Najlepiej by było jakbyś dokładnie przeanalizował każdy jeden film w tym wątku i podał wszelkie plusy i minusy. Ale to też nie ma sensu.
i tu się z Tobą muszę zgodzić, bo jak już pisałem wyżej: "(albo gimbal nie działa jak powinien, albo wichura, albo kopter nie ustawiony, albo na szybko, albo śmigła albo albo albo....)"
jakuban pisze:Może w tej kwestii powinien się wypowiedzieć Jakub ale sądzę, że kontroler dostałem tylko dlatego, że byłem w Krakowie i Jakub widział mój kopter, gimbal i doskonale wiedział jak latam i co robię, gdyż moich filmów na forum nie brakuje. Więc kolejny raz proszę, nie uogólniaj...
Jak widać "Nie wszystko złoto co się świeci." przypomnę jeszcze raz:
jakuban pisze:Co do filmu, ważna rzecz,w czwartek zaliczyłem ostrą glebę kopterem na
zdjęciach, chcieliśmy zrobić dobre i trudne ujęcie i przypieprzyłem
w...krzyż (taki 4metrowy). W efekcie wygiąłem wszystkie cztery rolki
na których jeżdżą szyny rolla i mam teraz luz, a nie było czasu toczyć
kolejnych czy zakładać kolejnego gimbala.
jakuban pisze:Wczoraj rano zrobiłem testowy lot nr 1. nowym kopterem. Lot nr. 0 zrobiłem przy -14 stopniach i trwał 1min bo mi palce odpadły z zimna, więc się nie liczy;)
A tu jeszcze musze śmigła wyważyć lepiej i ciut platformę ustawić lepiej.

vintersky pisze:A mnie bawi stwierdzenie:

Cytat: Pokażcie w końcu film bez stabilizacji sofem itp., w którym wszystko jest nalepiej jak się da uzyskać, wszystko działa i nie trzeba się z niczego tłumaczyć. Opiszcie wtedy też proszę dokładnie platformę wraz z ustawieniami aby uzyskany efekt można było powtórzyć (sprawdzić).

Tak więc:

1.) Nie zakładam że kiedykolwiek dojdę do poziomu "dobrze jest, spocznę sobie" bo to oznaczałoby że latam na GoPro z gimbalem na serwach mini...

2.) Zenmuse jest a i owszem fajny, brushless jest przyszłością, ale powiedzcie to moim klientom którzy przynoszą Canona piątkę i radośnie mi oznajmiają że mają do tego jakiś kosmiczny słoik. Zenmuse niestety jest bardzo doskonały ale tylko w przypadku zastosowania jednego aparatu z konkretnym obiektywem... Tak więc zależy do czego sprzętu się używa, ja wolę regulowanego gimbala na którym powieszę co mi się żywnie (a właściwie klientowi) spodoba.3.) Filmy które ludzie umieszczają są BETATESTEM! Jeżeli nie rozumiesz tego pojęcia to zapraszam do lektury Internetu zacznij już dzisiaj, bo rośnie z dnia na dzień!
Proszę pisz na temat bo to ni jak się ma do niego i co cię tak bawi chociaż napisz a nie jakąś auto reklamę czy co :roll:
4.) Krytyka jak napisał jakuban musi być rzeczowa aby nie była po prostu marudzeniem i jojczeniem. Przeczytałem Twoje argumenty i są to... przytoczone cytaty innych osób nijak nie prezentują Twojego zdania, Rex.
Chyba z przytoczonych cytatów jaso wynika że trudno sobie wyrobić jakiekolwiek zdanie na temat sterownika, powiem tylko tyle, że fajny pomysł z tymi dodatkami do sterowania kamerą itp. ale coś więcej to trudno powiedzieć bo: wiatr nie taki, gimbal popsuty, kopter nie ustawiony i nie wiem co jeszcze.
vintersky pisze:5.) (...) brak mi słów (tych których mogę użyć na forum).
na tym forum można :) mam kogoś zacytować :mrgreen:
vintersky pisze: 6.) Dzieliłem się z ludźmi z forum wszelką wiedzą nabytą, konfiguracją etc. Kilka osób może być mi wdzięcznych za pomoc, ja jestem kilku wdzięczny za okazaną cierpliwość do mnie gdy zadaję pytania... Twoja postawa powoduje że człowiekowi się odechciewa. Zawsze przecież zamiast pisać codziennie PW do osoby zadającej pytanie, zamiast gadać na Skype z ludźmi - można wejść na forum, i wszystko mieć "na gotowe". To że ludzie się dzielą z Tobą wiedzą jest tylko ich dobrą wolą...
Proszę pisz na temat i nie popadaj w samozachwyt bo dzielisz się tą wiedzą tylko z wybranymi jak piszesz na PW.
vintersky pisze:I jeszcze jedno Rex. Chcesz ideału (hermetycznego i ograniczonego, ale jednak) to kup pan Zenmuse. I nie truj już w wątkach o kontrolerach do RÓŻNYCH gimbali i kamer...
czytaj proszę ze ZROZUMIENIEM wystarczy że przeczytasz to co sam zacytowałeś, nie musisz całego internetu bo Ci istota może umknąć!
Awatar użytkownika
vintersky
Posty: 471
Rejestracja: piątek 28 paź 2011, 17:51
Lokalizacja: Warszawa / Józefów

Post autor: vintersky »

Eh, ponowię swoje stwierdzenie. Nigdy nie osiągniemy końca w swoich bojach z PIDami, wyważeniem śmigieł, gimbala, ustawieniach kamer i tak dalej. Ideał jest tylko celem. Ważne jest to jak blisko się do niego zbliżyliśmy. Wydaje mi się że mam spore doświadczenia z kontrolerami gimbala - miałem okazję przećwiczyć połowę dostępnych na rynku dedykowanych do wielowirnikowców. Te amatorskie, te profesjonalne, różne.
W samozachwyt nie popadam, ale laikiem nie jestem. Tak samo jak osoby udzielające się w - niestety już - niezbyt rzeczowej dyskusji. Jak dla mnie to robota dla moderatora - wydzielenie flejma do dodatkowego wątku.
I tak, może jestem dziwny, że siedzę już 7 h nad nowymi śmigiełkami Fiala w celu ich możliwie najlepszego wyważenia.
Co więcej, wyważę je i stwierdzę że nie są perfekcyjnie wyważone. Bo do ideału zawsze trochę będzie brak, ale wiem że wystarczy tyle ile starań na to poświęciłem.

Rex - nie czuj się urażony, dałem się ponieść atmosferze ciskania worków z wodą w siebie nawzajem :D

Swoją drogą dzielę się wiedzą w różnych wątkach, nie tylko na PW, a i sporo ciekawych osób poznałem na forum. Z większością utrzymuję kontakt - nie koleżeński, bo nie chadzam z nimi na piwo, tylko po prostu dzielimy się spostrzeżeniami i doświadczeniami. Bez emocji, na chłodno, całkiem skutecznie... Samozachwyt? Kurcze, poniekąd dumny jestem że kilka osób nie wydało bezsensownie setek złotych albo zaoszczędziło sobie pół godziny pidowania platformy dzięki mnie. Tak więc: tak, samozachwyt, w pełni uzasadniony. Kefir, Kuki, Zbeer, Rurek, Misio i stado innych ludzi także może wpaść w samozachwyt bo cholernie mi pomogli ;-)
Się lata, się testuje, się mądrzy!
Awatar użytkownika
gazor
Posty: 1028
Rejestracja: piątek 10 sie 2012, 01:25
Lokalizacja: wawa

Post autor: gazor »

popieram. :-) mało tego '' cel do końca nie jest tak ważny jak droga do niego". :-)
nie mniej wracając do dyskusji o gimbalach - podobają mi się efekty uzyskane przez was.
ciekaw jestem tego kontrolera, sam nie potrafię go zaprojektować lecz chętnie skorzystam z innych wiedzy. kończę swojego gimb i na razie podepnę do nazy. i już się cieszę bo będę mógł dłubać, ustawiać, przestawiać, testować etc.
pozdrawiam wszystkich testerów :-)
Awatar użytkownika
jakuban
Posty: 813
Rejestracja: wtorek 03 maja 2011, 21:48
Lokalizacja: Lublin

Post autor: jakuban »

rex pisze:
jakuban pisze:Normalnie dowód logiczny logiczny rex

tyle że na dwóje na szynach...

Ostatnie zdanie w Twoim poście tłumaczy Twoje wcześniejsze posty. Z tego powodu wdawanie się z Tobą w dyskusję tez ma dla mnie średni sens (dla mnie krytyka jest niezwykle cenna, ale wiele zależy od osoby która jej dokonuje, o Tobie nic nie wiem, nawet nie wiem czy trzymałeś radio w rękach, a jesli tak to czy było to cos więcej niż takie radyjko od biedronki:) ).
Nie będę się zrównywał do tego poziomu w dyskusji :idea: .......
Ja Cię nie nakłaniam, wiem, że rozwój bywa męczący a myślenie jest jego warunkiem. Jeśli przychodzi Ci to z trudem to nie mam pretensji i nie będę Cię już więcej zniechęcał moim wypowiedziami :-) Tym bardziej że poprzeczka została postawiona wysoko i musiałbyś się obejść smakiem :-)

To był joke ;-)

A teraz pokój! i równiez nie będę kontynuował rozmowy z Tobą, gdyż najzwyczajniej nie wiele wiesz w dziedzinie w której się wypowiadasz. A z reguły kłótnie mechanika z ogrodnikiem o to jak podlewać paproć do niczego nie prowadzą....
Awatar użytkownika
jakuban
Posty: 813
Rejestracja: wtorek 03 maja 2011, 21:48
Lokalizacja: Lublin

Post autor: jakuban »

No to odswiezamy temat chłopaki i dziewczyny.
Test z dziś, godzina 17.15. Temperatura -5, hexakopter XL,
Awatar użytkownika
vintersky
Posty: 471
Rejestracja: piątek 28 paź 2011, 17:51
Lokalizacja: Warszawa / Józefów

Post autor: vintersky »

jakuban, fajnie to działa. Pytanko - GH2 z pancake, bo widać winietę?
Się lata, się testuje, się mądrzy!
Awatar użytkownika
jakuban
Posty: 813
Rejestracja: wtorek 03 maja 2011, 21:48
Lokalizacja: Lublin

Post autor: jakuban »

Moim zdaniem to w 100% wina YT. Ten oryginalny plik u mnie na kompie jest jaśniejszy z lepsza ostroscia.
Winieta może być delikatna ewentualnie od tego ze ostrość ustawialem z włączonym kontrolerem a jak widać na filmie obiektyw lekko celuje w ziemie i tak tez ostrość ustawialem.
W każdym bądź razie to zwykły 14-42, ale niedługo sie to zmieni;)
Awatar użytkownika
jakuban
Posty: 813
Rejestracja: wtorek 03 maja 2011, 21:48
Lokalizacja: Lublin

Post autor: jakuban »

Dziś mamy stałe 5m/s w porywach do 8.
Koter stoi prawie w miejscu w locie postępowym pod wiatr ;)

Z testu jestem bardzo zadowolony:

ODPOWIEDZ