Pacjent DJI H3 3D

dyksusja o gimbalach, żadnej komercji

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
ASmen
Posty: 26
Rejestracja: poniedziałek 11 sty 2016, 05:04

Pacjent DJI H3 3D

Post autor: ASmen »

Po lotach na bardzo pustynnym terenie nalazł piasek w silniki gimbala.
Co się dało się to wydmuchałem sprężonym powietrzem, ale ciągle silniki się przycinają o czuć bardzo mocny opór.
Rozebrałem gimbal na części ale nie mogę za chiny ludowe całkiem rozebrać silników (ściągnąć obudowy).
Pytanie:
Czy w ogóle da się całkowicie rozebrać silnik w tym gimbalu? Jesli tak to jak to zrobić ?
A jeśli się nie da to czy możliwa jest wymiana takiego silnika, czy są dostępne gdzieś zamienniki? (jakiś sklep?)
Czy może jedyna opcja to wymiana gimbala?
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Pacjent DJI H3 3D

Post autor: Verid »

Można je rozebrać ale jest to dość upierdliwy proces i niedokładne złożenie z powrotem będzie miało opłakane skutki na działanie gimbala.
Tam jest (przynajmniej na osi ROLL) taki głupi system "oś na oś". Na cieniutką ośkę silnika jest nałożona druga, grubsza i dopiero na niej wisi łoże kamery. Nie wyjmiesz rotora nie zdejmując nakładki.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
ASmen
Posty: 26
Rejestracja: poniedziałek 11 sty 2016, 05:04

Re: Pacjent DJI H3 3D

Post autor: ASmen »

Ok, generalnie zenmuse poleciał do kosza. Na półce leżał u mnie nowy FY Mini 3D Pro, wiec postanowiłem że nie będzie zbierał kurzu i zacznie latać z phantomem 2gim :P
No i teraz mam takie zapytanie. Zenmus ma tą swoją płytkę za pomocą której całe sterowanie i wszystko trafia do h3 3d. Zakładając FY da się wykorzystać to okablowanie które już mam w dronie czy muszę orginalne okablowanie FY założyć ?
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Pacjent DJI H3 3D

Post autor: Verid »

ASmen pisze:Ok, generalnie zenmuse poleciał do kosza
O? A na czym poległeś?
ASmen pisze:Zakładając FY da się wykorzystać to okablowanie które już mam w dronie czy muszę orginalne okablowanie FY założyć ?
Zenmuse jest sterowany z Mydelnicy przez CAN. FY jak mnie pamięć nie myli uznaje tylko PPM więc podłączenie będzie wymagało gmeractwa w okablowaniu. Szary kabelek który masz wychodzący z Ph2 zawiera zasilanie, sterowanie oraz nitkę z AV-OUT kamery na gimbalu. Możesz się tam wpiąć z wyjściem wideo swojej kamery i zasilić stamtąd FY ale sterowanie....tu nie pomogę.
Ten wredny...
ODPOWIEDZ