Gimbal walkera G2D

dyksusja o gimbalach, żadnej komercji

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

hornet2
Posty: 1205
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 17:59

Gimbal walkera G2D

Post autor: hornet2 »

Czy ten gimbal z dedykowanym napięciem roboczym 12V ( aku li-pol 3S ) będzie poprawnie pracował na aku 2S ? Sugerowałem się tym filmem :
https://www.youtube.com/watch?v=g_3ALorREww
Pozdro; Hornet2

samolot Spitfire (spalinowy)
copter Typhoon Q500 4K
copter FQ 777 -124
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )
DronNOOB

Re: Gimbal walkera G2D

Post autor: DronNOOB »

Teoretycznie ma działać bo ich stawią na symax8 która ma 2S baterie zobacz filmy na YT.
hornet2
Posty: 1205
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 17:59

Re: Gimbal walkera G2D

Post autor: hornet2 »

Na tym filmie co dałem linka też widać że działa . Zasilanie coptera SG035 jest na aku 2S .
Pozdro; Hornet2

samolot Spitfire (spalinowy)
copter Typhoon Q500 4K
copter FQ 777 -124
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )
tombstone
Posty: 750
Rejestracja: środa 17 lut 2016, 11:04

Re: Gimbal walkera G2D

Post autor: tombstone »

wg. instrukcji działa w zakresie od DC 7.4V - 28V [rekomendowane 12V, 3S lipo ]
pobór prądu od 200 - 500mAh

Obrazek
Awatar użytkownika
nettmanek
Posty: 8
Rejestracja: środa 23 sie 2017, 18:25
Lokalizacja: Wolverhampton

Re: Gimbal walkera G2D

Post autor: nettmanek »

czy ktoś się orientuje jak długo ten gimbał może pracować na baterii FLOUREON® 3S 25C 11.1V 2200mAh? zamierzam niedługo kupić tenże gimbał do MJX Bugs 3 i zastanawiam się czy taka bateria wystarczy chociaż na 40 minut pracy tego gimbala :)
MJX Bugs 3
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Gimbal walkera G2D

Post autor: kuczy »

nettmanek pisze:czy ktoś się orientuje jak długo ten gimbał może pracować na baterii FLOUREON® 3S 25C 11.1V 2200mAh? zamierzam niedługo kupić tenże gimbał do MJX Bugs 3 i zastanawiam się czy taka bateria wystarczy chociaż na 40 minut pracy tego gimbala :)
post wyżej masz podany pobór prądu. pojemność baterii podałeś - w czym problem ? oblicz.
Awatar użytkownika
nettmanek
Posty: 8
Rejestracja: środa 23 sie 2017, 18:25
Lokalizacja: Wolverhampton

Re: Gimbal walkera G2D

Post autor: nettmanek »

fakt nie pomyslalem :) wyszlo mi ze ok 4h więc spokojnie się nada
MJX Bugs 3
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Gimbal walkera G2D

Post autor: kuczy »

nettmanek, bingooo :D
hornet2
Posty: 1205
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 17:59

Re: Gimbal walkera G2D

Post autor: hornet2 »

Witam ! Podpowiedzcie mi jak podłączyć gimbala G2D do koptera Aosenma CG 035 by móc sterować położeniem kamery z pozycji apki ?

Znalazłem na YT coś takiego : https://youtu.be/Y_3afAulZvU

Moje obawy są takie czy sygnał pitch wysyłany z płytki koptera nie będzie zakłócać sygnału wysyłanego ze sterownika gimbala ? Niby wszystko tam działa jak należy . Kamera jest najpierw opuszczona w dół a potem podnoszona do góry . Nie ma jakiegoś szarpania obrazem .

Znalazłem taką wskazówkę w komentarzu tego filmu . Tylko za bardzo nie wiem o co tam chodzi ?

"P dron
P dron
7 miesięcy temu
Witaj przyjacielu, łączę tylko pion, ponieważ boczne ami nie działa dla mnie, pozostawiam to automatycznie, wyjście drona z gimbal daje napięcie 5,5v ami Walkera nie jest warte tego napięcia, więc wyciągam to kabel ze złącza baterii. powitanie i szczęśliwe loty!
ODPOWIEDZ "

Czy wystarczą tylko dwa przewody ? Jeden sygnałowy a drugi minusowy ? Ktoś wcześniej napisał że wszystko jest w porządku gdy kopter wisi nieruchomo . Ale gdy tylko się porusza to gimbal zaczyna wariować . Chyba że + wziął z aku koptera ?

"Fernando Galgo
Fernando Galgo
5 miesięcy temu
Bardzo dobry przyjaciel, mam taki sam gimbal jak ty. Możesz mi wskazać, w jaki sposób podłączyłeś gimbal do drona, abyś mógł sterować nim przy pomocy polecenia podczas lotu. Ponieważ łączę tonację (pionową), a kiedy się zatrzyma, działa dobrze i mogę sterować nią za pomocą sterowania, ale w momencie, w którym dron porusza się lub leci, gimbal zaczyna poruszać się jak szalony, ponieważ oczywiście drone zaczyna wydawać polecenia tak jakbym połączył gimbal serwomechanizmów, a ten gimbal ma kontroler. Dziękuję
ODPOWIEDZ "
Pozdro; Hornet2

samolot Spitfire (spalinowy)
copter Typhoon Q500 4K
copter FQ 777 -124
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )
ODPOWIEDZ