Przekrzywiony obraz w pionie

dyksusja o gimbalach, żadnej komercji

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

cupik
Posty: 16
Rejestracja: niedziela 26 lut 2017, 22:21
Lokalizacja: Rzeszów

Przekrzywiony obraz w pionie

Post autor: cupik »

Witam mam pytanie do bardziej obeznanych.

Mam gimbala 3 osiowego HAKRC Storm32. I mam problem bo obraz w pionie jest prawie zawsze przekrzywiony. Tzn. trzyma obraz w pionie ale obraz jest przekrzywiony. Kamera FireflyQ6 jest przymocowana dosyć stabilnie. Czy ma wpływ na uzbrojenie i stabilizację gimbala start z równego terenu? Może to jest przyczyną bo dzisiaj na trzy filmy jeden udało się nagrać w miarę prosto a dwa to tak z 10 stopni przekrzywione. Chyba że ma wpływ jeszcze to że kamera przymocowana po długości na wysięgniku a powinna być przyczepiona pod kątem 90 stopni?
xboomx
Posty: 52
Rejestracja: niedziela 26 cze 2016, 10:03
Lokalizacja: Krakow

Re: Przekrzywiony obraz w pionie

Post autor: xboomx »

Masz na myśli, że horyzont nie jest idealnie poziomo? Ja Storm32 gimbal roll (http://wiki.dji.com/en/images/e/e4/Ins_gimbal_7.png) miałem podłączony do jednego z kanałów radia. Po prostu korygowałem pokrętłem. Jeszcze w grę wchodzi kalibracja gimbala i tu pytanie - masz wersję z dwoma IMU czy z jednym? Jeśli dobrze zgooglowałem to "HAKRC" ma dwa IMU więc dobra kalibracja obu, z użyciem komputera (nie wiem czy da się ją wywołać bez), powinna załatwić sprawę.
cupik
Posty: 16
Rejestracja: niedziela 26 lut 2017, 22:21
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Przekrzywiony obraz w pionie

Post autor: cupik »

Dokładnie chodzi o horyzont. Chodź ostatnio zauważyłem że w Mission Planner była opcja stabilizuj oś czy coś takiego przy ustawieniach gimbala i chyba pomogło bo przy kolejnym locie było ok.

Muszę jeszcze popróbować czy to pomogło czy był to czysty przypadek.
ODPOWIEDZ