sterowanie gimbalem

dyksusja o gimbalach, żadnej komercji

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

crybaby
Posty: 103
Rejestracja: piątek 25 mar 2016, 10:02
Lokalizacja: Kraków

sterowanie gimbalem

Post autor: crybaby »

Panowie ,

mam taką łamigłówkę , otóż :

chciałbym sterować kopterem i gimbalem z jednej aparatury , sprzęt jaki posiadam to turnigy9x z softem er9X oraz nadajnikiem frsky XJT zlinkowane z X8R , gimbal to x-Cam 10 h3 .

Odbiornik komunikuje się z Naza V2 po SBUS 7 kanałów poczynając od pierwszego, gimbal wymaga też SBUS z którego zabiera 5 kanałów poczynając od również od pierwszego.

napewno rozwiązaniem jest drugi odbiornik z SBUS i druga aparatura , ale to kolejne graty i koszty , chciałbym tego uniknąć .

Kombinuje aby podłączyć się do Nazy po PWM i wyprowadzić SBUS do gimbala , ale nałożą mi się kanały z uwagi iż gimbal czyta tylko od 1 do piątego .

Pytanie jak to rozwiązać ? jak zmapować przykładowo kanał 10 z SBUS na pierwszy SBUS i wprowadzić do gimbala , w ogóle jest takie urządzenie jak maper kanałów ? może źle kombinuje i jest prostsze rozwiązanie , pomocy :)
KM
Posty: 81
Rejestracja: czwartek 06 lis 2014, 20:06
Lokalizacja: Katowice

Re: sterowanie gimbalem

Post autor: KM »

Ja doprowadzam sygnał RX (SBUS, PPM, czy co tam) tylko do kontrolera i tam setupuje CHANNEL_FORWARDING. W rezultacie wybrane AUX-y wychodzą mi jako PWM na odpowiednich wyjściach i to podłączam do gimbala. Działa elegancko.
No, ale to musi być kontroler który to potrafi, musi mieć wolne wyjścia, itp.
Tanner
Posty: 793
Rejestracja: wtorek 31 maja 2016, 20:08
Lokalizacja: Gdańsk/Kraków

Re: sterowanie gimbalem

Post autor: Tanner »

Gimbal kolegi przyjmuje tylko SBUS, stąd problem :) ale problem już rozwiązany, X8R w trybie 16ch.
KM
Posty: 81
Rejestracja: czwartek 06 lis 2014, 20:06
Lokalizacja: Katowice

Re: sterowanie gimbalem

Post autor: KM »

A, to OK.
To może i lepiej bo działa niezależnie od FC.
Pozdrawiam!
ODPOWIEDZ