Budowa Gimbala

dyksusja o gimbalach, żadnej komercji

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

MarekMM
Posty: 1
Rejestracja: wtorek 04 kwie 2017, 18:26
Lokalizacja: Polska

Budowa Gimbala

Post autor: MarekMM »

Witam.
Chciałbym zaznaczyć że jest to mój pierwszy post wiec proszę o wyrozumiałość jeśli pomyliłem dział itp.

Chciałbym zbudować gimbala, ale niestety jestem totalnym laikiem w tej dziedzinie.
Trochę poczytałem i wiem co jest mi do tego potrzebne jakie są sterowniki , silniki itp.
Ale dalej brakuje mi wiedzy i chciałbym się dowiedzieć jak to jest z tymi gimbalami czy za każdym uruchomieniem trzeba zmieniać ustawienia sterownika, czy raz ustawiony (prawidło) działa cały czas.
I jak to jest z tym wyważaniem czy jeśli chciałbym zmieniać kamery czyli obciążenie gimbala to ma to jakieś znaczenie ?
Jeśli miałby ktoś ciekawe linki z artykułami na ten temat to bardzo bym prosił aby wkleił.

Z góry dziękuje za odpowiedz. :-)
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Budowa Gimbala

Post autor: Adrián »

MarekMM pisze:Ale dalej brakuje mi wiedzy i chciałbym się dowiedzieć jak to jest z tymi gimbalami czy za każdym uruchomieniem trzeba zmieniać ustawienia sterownika, czy raz ustawiony (prawidło) działa cały czas.
Nic nie trzeba zmieniac. Podłączasz i czekasz aż się ustawi i będzie gotowy do pracy.
MarekMM pisze:I jak to jest z tym wyważaniem czy jeśli chciałbym zmieniać kamery czyli obciążenie gimbala to ma to jakieś znaczenie ?
Oczywiście. Raz, że gimbal robi się zwykle pod jakieś widełki wagowe (np gopro i większość podobnych kamer pod względem wagi), a dwa, że trzeba wyważać, nawet gdy pozornie kamera waży podobnie, to może mieć gdzie indziej ŚC (środek ciężkości).
ODPOWIEDZ