Taśma z wtyczką do zenmuse H3-2d pod GoPro4

dyksusja o gimbalach, żadnej komercji

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

jaceknaw1
Posty: 14
Rejestracja: poniedziałek 23 maja 2016, 22:22
Lokalizacja: Brańsk

Taśma z wtyczką do zenmuse H3-2d pod GoPro4

Post autor: jaceknaw1 »

Witam. Szukam już pare dni na necie takiej wtyczki z taśmą do GoPro4:
https://www.youtube.com/watch?v=w7wVMzF28pY
Zakupiłem GP4 i nie działa mi tradycyjne podłączenie, ta modyfikacja
rozwiąże moje problemy. A może komuś z forumowiczów zbywa coś takiego?
Chętnie odkupię :-D
Awatar użytkownika
szaman89
Posty: 444
Rejestracja: czwartek 16 lip 2015, 21:32
Lokalizacja: Płock / Włocławek / Toruń

Re: Taśma z wtyczką do zenmuse H3-2d pod GoPro4

Post autor: szaman89 »

Czy to nie będzie to? http://aero.pl/pl/cz%C4%99%C5%9Bc ... h3-3d.html

Edit: Coś mi się link miksuje po wrzuceniu do posta. http://lmgtfy.com/?q=OKABLOWANIE+VIDEO+DO+GOPRO+-+H3-3D
jaceknaw1
Posty: 14
Rejestracja: poniedziałek 23 maja 2016, 22:22
Lokalizacja: Brańsk

Re: Taśma z wtyczką do zenmuse H3-2d pod GoPro4

Post autor: jaceknaw1 »

Właśnie coś takiego ale tam jest napisane że to okablowanie pasuje do gimbala H3-3D a ja mam H3-2D, z tego co się orientuję to H3-3D w wersji v1 (czy jakoś tak) też nie współpracowały z GP4. To może i będzie pasować do mojego?
Awatar użytkownika
szaman89
Posty: 444
Rejestracja: czwartek 16 lip 2015, 21:32
Lokalizacja: Płock / Włocławek / Toruń

Re: Taśma z wtyczką do zenmuse H3-2d pod GoPro4

Post autor: szaman89 »

Na filmiku który wrzuciłeś jak byk napisane jest, że ta taśma z wtyczka to H3-3D.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 12999
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Taśma z wtyczką do zenmuse H3-2d pod GoPro4

Post autor: Verid »

H3-2D i wczesne wersje H3-3D miały szerokie złącze plecowe do połączenia z GoPro. Późniejsze wersje i H4-3D mają taśmę USB która co prawda uwielbia się urywać ale umożliwia zastosowanie innych wersji GoPro niż Black w których długie złącze plecowe zanikło na rzecz np LCD.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
matulekpl
Posty: 2175
Rejestracja: piątek 16 paź 2015, 16:48
Lokalizacja: Wejherowo

Re: Taśma z wtyczką do zenmuse H3-2d pod GoPro4

Post autor: matulekpl »

Taśmy są wymienialne. Miałem h3-2d i 3D. Taśmę tez mam gdzieś w piwnicy jakby co:)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Moje zabawki: Syma X5SW ORANGE + TX MOD | Syma X8C MODDED | DJI F450 NaZa-GULL - RIP. | TBS Discovery NAZA-GuLL | DJI Phantom 3 ADV - SPRZEDANY | DJI Phantom 4 PRO
WWW/BLOG: www.matulekpl.com | Kanał YouTube: Youtube | Foto: Flickr
jaceknaw1
Posty: 14
Rejestracja: poniedziałek 23 maja 2016, 22:22
Lokalizacja: Brańsk

Re: Taśma z wtyczką do zenmuse H3-2d pod GoPro4

Post autor: jaceknaw1 »

Mam jeszcze jedno pytanko. Czy po podłączeniu kablem miniUSB z GoPro4 do telewizora powinienem mieć możliwość oglądania materiału z kamerki na tv? U mnie nie ma łączności, z komputerem łączy bez problemu. Czytałem w instrukcji że obraz na tv można obejrzeć przez złącze mikroHDMI w GP4. Czy może jest jakiś myk że można przez miniUSB?
jaceknaw1
Posty: 14
Rejestracja: poniedziałek 23 maja 2016, 22:22
Lokalizacja: Brańsk

Re: Taśma z wtyczką do zenmuse H3-2d pod GoPro4

Post autor: jaceknaw1 »

Chciałbym opisać jak rozwiązałem sytuację z podglądem FPV przez GoPro4 Silver w Gimbalu Zenmuse H3-2D w DJI Phantom1. A propos dziękuje koledze szaman89 za pomoc w znalezieniu taśmy video do tej przeróbki. Kupiłem taką taśmę z wtyczką do GP4 i po zamontowaniu dokładnie jak w filmiku w pierwszym poście i podłączeniu nie było żadnej reakcji, brak obrazu na monitorze FPV. Przyszła lekka załamka ale zacząłem oglądać inne filmiki z podłączaniem GP4 do FPV i w jednym filmiku ktoś pokazywał rozwiązanie problemu przez zamianę przewodów. Chciałem spróbować u siebie zrobić taki myk ale nie pomogło. Przez przypadek rozłączył mi się przewód od masy (był tylko skręcony) i pojawił się obraz na monitorze :) Byłem z siebie taki dumny jakbym odkrył nową planetę :) Gdyby ktoś próbował podłączyć GoPro4 przez gimbal zenmuse H3-2D to wystarczy podłączyć tylko żółty kabelek do nadajnika FPV aby mieć obraz (oczywiście zasilanie również). Teraz tylko czekam na pogodę aby to przetestować w terenie. Mam nadzieję że komuś tym postem pomogę i ktoś skorzysta. Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ