Align G3-5D i Align G3-GH

dyksusja o gimbalach, żadnej komercji

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
notgroove
Posty: 520
Rejestracja: czwartek 13 mar 2014, 23:24

Align G3-5D i Align G3-GH

Post autor: notgroove »

Panowie co sądzicie o gimbalu od Aling??
Są 2 modele jeden pod mniejsze aparaty czyli Align G3-GH i Align G3-5D pod większe ale na tym też można położyć GH4 czy GH5.
Wydaje się być ciekawą alternatywą dla DJI.

EDIT:
Gimbal jest już u mnie a zdecydowałem się na model G3-5D.
Pierwsze wrażenie bardzo dobre. Solidny i w całości aluminiowy.
Nawet obudowa kontrolera jest ameliniowa :)
Do PL wracam w piątek więc nie bardzo jak mam go przetestować bo mam tylko NEXa 5T ze sobą ale nawet z nim całkiem dobrze daje sobie radę.
Program do konfiguracji nie jest tak rozbudowany jak SBGC ale może to wystarczy.
Dla mnie dużym plusem jest zautomatyzowany tryb Panoramy 360, komplet elektroniki i 2 rodzaje wibroizolatorów.
Przy wyjściu silniczka YAW mamy wejście zasilania i wyjście AV czyli praktycznie żadne kable nam nie latają.
W komplecie są nawet kabelki Power 2x, Mini HDMI, S-BUS, kluczyki do regulacji i zapasowe śrubki i gumki. Ja dokupiłem jeszcze zapasowy HDMI i Shutter.

Teraz zastanawiam się czy kupić Panasonica GH4 czy może jednak szarpnąć się na GH5.
Tak czy siak kupiłem ten większy gimbal bo na pewno jest praktyczniejszy a do latania mam poza NEXem Canona 60D, którego nie będę sprzedawał bo trochę jednak szkiełek do niego mam i zawsze można je podpiąć do Panasonica przez Speedbuster.

Wracając do gimbala to chyba teraz jestem pewien że nie zdecydował bym się na Z15 który nie ma regulacji i pewnie jest trochę problemów z wyważeniem z różnymi szkiełkami.
No i cena...Align G3 kupiłe w świetnej przecenie. Nie całe 2000zł.
No chyba że faktycznie ten gimbal jest tak gówniany już w lataniu że była taka promocja...

http://www.align.com.tw/aerial-equip-en ... pter/g3gh/
http://www.align.com.tw/aerial-equip-en ... pter/g35d/

Obrazek
DJI Mavic Pro - DJI Inspire 1Pro X5 - DJI S1000 - Canon - Sony - Panasonic - Sigma - HiTec - DJI - 3DR - Align
ODPOWIEDZ