gumki wibroizolacyjne od Phantom3

dyksusja o gimbalach, żadnej komercji

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

sliver001
Posty: 186
Rejestracja: sobota 18 paź 2014, 17:43
Lokalizacja: Kutno

gumki wibroizolacyjne od Phantom3

Post autor: sliver001 »

Od początku walczę z drganiami obrazu z kamery podwieszonej na gimbalu własnej konstrukcji. Wyważyłem śmigła dynamicznie, próbowałem różnych ustawień gimbala(Storm32) oraz różnych gumek wibroizolujących o różnej twardości (czerwone, niebieskie czarne) ale cały czas mam problem z drganiami obrazu - podczas zawisu jest wszystko ok ale podczas lotu postępowego występują drgania. Dziś w markecie oglądałem Phantoma 3 tam gimbal był zawieszony na bardzo miękkich gumkach jak galareta. Gdzie można kupić takie wibroizolatory? Może nie takie same lecz trochę twardsze bo mój gimbal z kamerą SJ4000 jest cięższy od kamery Dji.
.EmK4.
Posty: 75
Rejestracja: wtorek 27 gru 2016, 20:52
Lokalizacja: Ślask

Re: gumki wibroizolacyjne od Phantom3

Post autor: .EmK4. »

wydaje mi sie ze jak bys kupil ori gumki od Yuneeca lub Dji to powinny wystarczyc ,nie wiem jak masz skonstruowany ten gimbal ale jak jest miejsce to zawsze mozna zamiast 4 szt. dac np. 6 gumek co zmniejszy elastycznosc ruchu .
Takie luzne przemyslenie.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9749
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: gumki wibroizolacyjne od Phantom3

Post autor: pawelsky »

sliver001 pisze:Gdzie można kupić takie wibroizolatory?
Chociazby tutaj
http://store.dji.com/product/phantom-3- ... on-dampers
Awatar użytkownika
z3d
Posty: 178
Rejestracja: wtorek 28 kwie 2015, 10:14
Lokalizacja: Ktwce

Re: gumki wibroizolacyjne od Phantom3

Post autor: z3d »

Cześć,
Wyważałeś może silniki? Jak masz androida są dostępne takie aplikacje jak seismograph, apka prosta ale pokazuje wszystkie drgania ramy.
Może twój problem nie koniecznie wynika z gimbala.
U mnie jakiś czas temu po wyważeniu silników i śmigieł mogłem zapiąć kamerę do ramy na sztywno, i obraz był czysty i stabilny.
Pozdrawiam
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: gumki wibroizolacyjne od Phantom3

Post autor: kuczy »

sliver001, z tego co piszesz - masz Gimbal "CNC China" z takimi sporymi gumkami.
Mialem taki sam i wiem, ze zamiana na czerwone/ niebieskie nic nie daje. Zanim sprzedalem swoj gimbal - pomagało przeciagniecie trytytek przez gumki i ograniczenie ich dzialania - ale suma sumarum skonczylo sie na kupnie gimbala Tarota - wlasnie teraz bede go testowal.

Ps. Dupmery od fajtoma to moze byc dobry pomysl.
sliver001
Posty: 186
Rejestracja: sobota 18 paź 2014, 17:43
Lokalizacja: Kutno

Re: gumki wibroizolacyjne od Phantom3

Post autor: sliver001 »

z3d pisze:Cześć,
Wyważałeś może silniki? Jak masz androida są dostępne takie aplikacje jak seismograph, apka prosta ale pokazuje wszystkie drgania ramy.
Silniki wyważałem razem z łopatami dwoma sposobami - telefonem oraz lusterkiem i wskaźnikiem laserowym.
kuczy pisze:sliver001, z tego co piszesz - masz Gimbal "CNC China" z takimi sporymi gumkami.
Mialem taki sam i wiem, ze zamiana na czerwone/ niebieskie nic nie daje. Zanim sprzedalem swoj gimbal - pomagało przeciagniecie trytytek przez gumki i ograniczenie ich dzialania - ale suma sumarum skonczylo sie na kupnie gimbala Tarota - wlasnie teraz bede go testowal.
Ja dokładniej to mam gimbala własnej konstrukcji. Testowałem już niebieskie i czarne gumki jak poniżej ale bez dużej poprawy. Patent z trytkami też próbowałem ale pomaga tylko przy zawisie bo przy locie postępowym są drgania. Teraz kupiłem białe dumpery jak na drugim foto - nie są to oryginały Dji ale w komentarzach ludzie piszą, że są miękkie - zobaczymy jak dojdą...

Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ