Wariujący AlexMos nie mam pojęcia co się dzieje

dyksusja o gimbalach, żadnej komercji

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
z3d
Posty: 178
Rejestracja: wtorek 28 kwie 2015, 10:14
Lokalizacja: Ktwce

Re: Wariujący AlexMos nie mam pojęcia co się dzieje

Post autor: z3d »

To jest zwykły 2 osiowy Gimbal zakupiony za 150zl. Jak wrócę do domu wszystko sprawdzę i się odezwę ;)
Wielkie dzięki za zainteresowanie i rozjaśnienie tematu.
Jutro postaram się jakieś fotki dorzucić.
Pozdrawiam Michał
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9749
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Wariujący AlexMos nie mam pojęcia co się dzieje

Post autor: pawelsky »

z3d pisze:To jest zwykły 2 osiowy Gimbal zakupiony za 150zl. Jak wrócę do domu wszystko sprawdzę i się odezwę ;)
Wielkie dzięki za zainteresowanie i rozjaśnienie tematu.
Jutro postaram się jakieś fotki dorzucić.
Jak na moje oko siedzi tam cos takiego (pytanie czy z dolutowanym kontrolerem dla 3 osi czy bez), co wiecej z naklejka wygladajaca na d r o n a v i s t a . p l (widze ze forum cos sie nie lubi z ta firma bo podmienia adres na aero.pl wiec dodaje spacje i oswiadczam - to nie jest lokowanie produktu tylko informacja mogaca ulatwic ew. identyfikacje kontrolera)

Obrazek

I coraz bardziej jestem przekonany ze masz silniki podlaczone do zlych portow (podpinales je sam czy przyszly juz przypiete?).
Awatar użytkownika
z3d
Posty: 178
Rejestracja: wtorek 28 kwie 2015, 10:14
Lokalizacja: Ktwce

Re: Wariujący AlexMos nie mam pojęcia co się dzieje

Post autor: z3d »

Przyszły już podpięte, jak już wspomniałem nic z tym nie kopałem tutaj link do kilku fotek, z góry przepraszam że zamknięty, ale innych na tę chwilę nie mam
https://www.dropbox.com/sh/kcdnlh4wdnl2 ... nBOEa?dl=0
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9749
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Wariujący AlexMos nie mam pojęcia co się dzieje

Post autor: pawelsky »

z3d pisze:Przyszły już podpięte, jak już wspomniałem nic z tym nie kopałem tutaj link do kilku fotek, z góry przepraszam że zamknięty, ale innych na tę chwilę nie mam
https://www.dropbox.com/sh/kcdnlh4wdnl2 ... nBOEa?dl=0
Ja dalej bede obstawal przy tym ze Twoje problemy wynikaja stad ze ustawiasz go do gory nogami. Podwies go na sztywno i wtedy sie baw.
lgojniczek
Posty: 382
Rejestracja: wtorek 03 sty 2017, 13:48
Lokalizacja: Ustroń

Re: Wariujący AlexMos nie mam pojęcia co się dzieje

Post autor: lgojniczek »

Mocowanoe juz masz widze, wepnij to na te rurki na ramie i podlacz mu usb i daj znac bedziemy dzialac dalej.

Jesli mamy zidentyfikowac twoj kontroler to musisz zdjac z gumowych wibroizolatorow ta gorna plytke do ktorej masz mocowane uchwyty i zrobic zdjecie od gory calego kontrolera. Wtedy mozemy wyeliminowac lub potwierdzi to o czym pawelsky pisze i to w sumie jest bardzo istotne by rozwiazac twoj problem.
Awatar użytkownika
z3d
Posty: 178
Rejestracja: wtorek 28 kwie 2015, 10:14
Lokalizacja: Ktwce

Re: Wariujący AlexMos nie mam pojęcia co się dzieje

Post autor: z3d »

Jasne, dziękuję za pomoc i przede wszystkim cierpliwość ;) fotkę kontrolera postaram się zrobić w czwartek bo dopiero wtedy będę w domu.
Pozdrawiam Michał

EDIT - scalenie

Witam ponownie,
Zgodnie z obietnicą ;) fotki wrzucone na drop boxa https://www.dropbox.com/sh/kcdnlh4wdnl2 ... nBOEa?dl=0. Link ten sam jak w pierwszym poście. Będę wdzięczny jak rzucicie okiem.
Pozdrawiam Michał
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9749
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Wariujący AlexMos nie mam pojęcia co się dzieje

Post autor: pawelsky »

Awatar użytkownika
z3d
Posty: 178
Rejestracja: wtorek 28 kwie 2015, 10:14
Lokalizacja: Ktwce

Re: Wariujący AlexMos nie mam pojęcia co się dzieje

Post autor: z3d »

Witam wszystkich ponownie,
Panowie drodzy help Por Favor ;)
Szlag mnie już trafia.
Jakiś czas temu pisałem z prośbą o pomoc w zrozumieniu PID - ów. Poczytałem, ustawiłem i w sumie dosyć długo działało, ale .......
Gimbala rozebrałem pomalowałem, lekko zmieniło się położenie czujnika na dolnej półce i nie jestem za cholerę w stanie go ustawić.
O ile oś PITCH działa nastawy 10 / 0,03 / 5 moc 100 ilość pól 14 o tyle oś ROLL po zmianie na jakąkolwiek wartość inną niż 0 powoduje straszne trzęsienie w tej osi. Jeżeli jednak parametr wynosi 0 kamera zachowuje się tak, że ustawiam ją ręką do zadanej pozycji i kontroler ją trzyma :)
Czym może być to spowodowane?
Zobaczyłem już dziesiątki filmów na jutjubie :) i dokładnie postępuję z tym co widzę, ale to po prostu nie działa.
Czy takie zachowanie może wskazywać na uszkodzenie gimbala / żyroskopu / czujnika pozycji na dolnej półce? Jeżeli tak, dlaczego działa oś PITCH?
Będę wdzięczny za próbę wyjaśnienia czy też pomoc w zrozumieniu tego zjawiska.
Obrazek
Co począć ? :)
Z góry dzięki
ODPOWIEDZ