Zakłócenia...

dyksusja o gimbalach, żadnej komercji

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
as1200
Posty: 230
Rejestracja: sobota 03 paź 2015, 23:27

Zakłócenia...

Post autor: as1200 »

Witam,

Chciałbym Was prosić o opinię i wskazówki co moge poprawić w ustawieniach gimbala.

W czasie obrotu drona wokół jego osi powstają małe zakłócenia obrazu.
Chciałbym się ich pozbyć ale nie wiem do czego się przyczepić czy do ustawień gimbala czy do drona.

Przykładowy filmik z mojej kolekcji jest pod tym adresem:



Jeżeli wykażecie troszkę cierpliwości to zobaczycie podczas jego oglądania tą przypadłość, która zaczyna mnie denerwować :)

Poniżej screen z moimi ustawieniami gimbala:

Obrazek

Proszę o wskazówki,
Pozdrawiam.
Drony w moim hangarze: IFlight DC5 DJI, IFlight DC3 DJI, IFlight DC3, Purple 215, CineWhoop, Snapper 7
Filmoteka: http://www.youtube.com/user/as120000/videos
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Zakłócenia...

Post autor: Adrián »

Ok, dla mnie bardziej wkurzające były drgania jak leciałeś prosto, np w okolicach 1:50-5. Jeśli dobrze widzę, to żadne zakłócenia obrazu, tylko śmigła dają "cień i widać te "zakłócenia" tylko pod słońce.
Normalna sprawa.
Dobrze to widać np 2:30, obracasz się yaw, ale zakłóceń nie ma, dopiero jak obracasz się w stronę słońca, to się pojawiają.

Gimbal wisi pod kopterem?
Możesz pokombinować z jakimś daszkiem, nad obiektywem. Rozmiar dobierasz eksperymentalnie, żeby nie było go widać na nagraniu. To po części pomaga.
Jaka kamera?
Awatar użytkownika
as1200
Posty: 230
Rejestracja: sobota 03 paź 2015, 23:27

Re: Zakłócenia...

Post autor: as1200 »

Tak, gimbal wisi pod kopterem.

Obrazek

Co do zakłóceń to są takie jakby cięcia obrazu przy obracaniu kopterem.
Nie zawsze one występują. Wydaje mi się, że uwidaczniają się przy szybszym obracaniu.
Widać to na filmie powyżej...

Czy mogę to poprawić ustawieniami gimbala?
Boję się ich ruszać bo wiem ile zachodu miałem przy odtworzeniu ustawień fabrycznych
po jego naprawie jak wymieniałem w nim scalaka gdy zaliczyłem przyziemienie drona i zwarcie w gimbalu :)
Drony w moim hangarze: IFlight DC5 DJI, IFlight DC3 DJI, IFlight DC3, Purple 215, CineWhoop, Snapper 7
Filmoteka: http://www.youtube.com/user/as120000/videos
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Zakłócenia...

Post autor: Adrián »

Wszystko jasne.
Tak czułem, że jest z przodu zamontowany.
Spróbuj go wcisnąć na środek i zrób sobie ten daszek na obiektyw.
A jak nie możesz, to daszek obowiązkowy, jak chcesz się pozbyć tego zjawiska jak na filmie.

Ale jak uważasz, że to ustawienia gimbala, to taka rada, najpierw zapisz obecne. Chociaż nie są idealne, to jeszcze Ci się przydadzą.
ODPOWIEDZ