Kalibracja żyroskopu w AlexMosie, czy działa to prawidłowo?

dyksusja o gimbalach, żadnej komercji

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Kosmo!
Posty: 375
Rejestracja: wtorek 23 lis 2010, 19:41
Lokalizacja: Kraków

Kalibracja żyroskopu w AlexMosie, czy działa to prawidłowo?

Post autor: Kosmo! »

Witam :-)

Panowie mam taki problem z gimbalem na Alexie. Wszystko mam ustawione i gimbal pracuje prawidłowo, jednak tylko w jednej płaszczyźnie.
To znaczy, gdy robię kalibrację gyro, gdy kamera patrzy poziomo, to po kalibracji wszystko pracuje płynnie i dobrze. Jednak gdy kamerę obrócę o 90 stopni w dół, to gimbal dostaje delirki i uspokaja się dopiero po ponownym ustawieniu kamery w poziomie.
I na odwrót, gdy ustawię kamerę 90 stopni w dół, zrobię kalibrację gyro to wszystko hula pięknie. Jednak gdy z apki obrócę kamerę do poziomu to znów dostaje delirki.

Wygląda to tak, jakby gyro po kalibracji zachowywało się dobrze tylko w tej płaszczyźnie, w której było skalibrowane. W innej przestaje prawidłowo pracować.

I pytanie czy coś może w ustawieniach pominąłem, czy może żyroskop jest uszkodzony...? co może być przyczyną takiego zachowania? nie mam już pomysłu na to :-?
Soft w Alexie to v2.56 b7, z jednym IMU.

Pytanie jeszcze takie, jak przy włączonym Folow Mode zrobić, by gimbal przy odpaleniu zachował pozycję, którą mu wskazuje? zawsze przekręca mi się w lewo lub prawo po włączeniu... :-?

Będę wdzięczny za jakąkolwiek podpowiedź,
Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ