Naprawa silnika gimbala 2805 130t

dyksusja o gimbalach, żadnej komercji

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

petervonwolfen
Posty: 7
Rejestracja: czwartek 19 maja 2016, 17:01

Naprawa silnika gimbala 2805 130t

Post autor: petervonwolfen »

Witam


Mam pytanie dotyczące gimbala. Trochę do nietypowego zastosowania jak na to forum - montaż na kasku ale też do latania :mrgreen:
Kupiłem gimbala HAKRC Storm32 z gearbest. Ogarnąłem sobie wszystko (montaż, ustawienia, flash firmewaru itd) Pierwsze testy w domu wyszły super.
Niestety zauważyłem że pojawił się luz na silniku YAW. I całe ramię się lekko giba. W nagraniu z kamery widać zdecydowane pogorszenie stabilizacji w stosunku do pierwszych testów. Nie zdążyłem go zabrać nawet w powietrze :-/ i już się posypał
Da się coś zrobić na szybko żeby zlikwidować ten luz (poza wymiana silnika)? - luz na osi - ramię jest dobrze przykręcone.
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Kontroler gimbala STorM32

Post autor: kuczy »

petervonwolfen pisze:Da się coś zrobić na szybko żeby zlikwidować ten luz (poza wymiana silnika)?
A co chciałbyś zrobic?
Jak umiesz i masz narzedzia to pewnie można wymienić łożyska - podobnie jak niektorzy wymieniają w silnikach napędowych kopterow. A czemu ne chcesz silnika wymienic? Az chyba tak drogie nie są..
petervonwolfen
Posty: 7
Rejestracja: czwartek 19 maja 2016, 17:01

Re: Kontroler gimbala STorM32

Post autor: petervonwolfen »

A co chciałbyś zrobic?
Jak umiesz i masz narzedzia to pewnie można wymienić łożyska - podobnie jak niektorzy wymieniają w silnikach napędowych kopterow. A czemu ne chcesz silnika wymienic? Az chyba tak drogie nie są..[/quote]

Łożyska? W nowym silniku? Użyłem tego gimbala tylko do kilku testów w domu i już posypałyby się łożyska ? To aż taki shit? Silnik to chyba c2805
Jeśli nie będzie innej możliwości to pewnie będę musiał wymienić (ale zanim przyjdzie z Chin to potrwa, no i to dodatkowe kilkanaście dolców)
Wysłałem maila do gearbest w sprawie tego gimbla. Zobaczymy co odpowiedzą. Ale na nową sztukę pewnie nie mam co liczyć.
Szukałem w necie jak rozebrać taki silnik i jak wygląda w środku (może łożyska się tylko obluzowały i wystarczy wkleić ?) Ale albo słabo szukam, albo nie ma takich materiałów :cry:
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Kontroler gimbala STorM32

Post autor: kuczy »

petervonwolfen pisze:To aż taki shit?
Na aliexpress za 13 dolców - więc nie ma co oczekiwać cudów - z tym, że poczekaj aż może wypowie się ktoś bardziej doświadczony kto miał podobne przejścia. Może po prostu trafiłeś na trefny egzemptlarz i przyjmą ci na gwarancję.
petervonwolfen
Posty: 7
Rejestracja: czwartek 19 maja 2016, 17:01

Re: Kontroler gimbala STorM32

Post autor: petervonwolfen »

Ktoś wie może jak rozebrać taki silnik?

http://the-best-drones.com/~/Fpv/2805-1 ... 1990366193
petervonwolfen
Posty: 7
Rejestracja: czwartek 19 maja 2016, 17:01

Re: Naprawa silnika gimbala 2805 130t

Post autor: petervonwolfen »

Nikt nie ma pomysłu? :cry:
Geronimo
Posty: 77
Rejestracja: wtorek 01 mar 2016, 16:37

Re: Naprawa silnika gimbala 2805 130t

Post autor: Geronimo »

Wygląda na montaż na wcisk, więc musisz mieć specjalny ściągacz żeby to rozmontować. Kupić takiego raczej nie kupisz, musiałbyś sam sobie wystrugać. Przy nowym silniczku za kilkanaście dolców nie ma to większego sensu...
Awatar użytkownika
rycerz100
Posty: 992
Rejestracja: piątek 23 gru 2011, 13:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: Naprawa silnika gimbala 2805 130t

Post autor: rycerz100 »

Rozbierałem identyczny motorek.
Tulejka ma z jednej strony mały kołnierz wystarczy kilka lekkich puknięć z przeciwnej strony i wychodzi.
Wciskana jest na jakiś słaby klej lub klej do gwintów.
Uważaj na łożyska bo są bardzo delikatne i łatwo je uszkodzić.
Mirek
Awatar użytkownika
RW
Posty: 1420
Rejestracja: czwartek 13 lut 2014, 00:09
Lokalizacja: LUBOŃ CITY, MATZ/MCTR EPKS, BSP_WOJTYNIAK

Re: Naprawa silnika gimbala 2805 130t

Post autor: RW »

Nie kupisz?

A to niby co jest? http://allegro.pl/sciagacz-do-lozysk-3- ... 49414.html

12 zeta.

Stator jest ciągnięty 3 hakami pod górę, a oś silnika pchana w dół aż do opuszczenia łożyska.
Rafał Wojtyniak
petervonwolfen
Posty: 7
Rejestracja: czwartek 19 maja 2016, 17:01

Re: Naprawa silnika gimbala 2805 130t

Post autor: petervonwolfen »

Poniżej link do filmu zrobionego przy użyciu tego gimbala. Widać niestety poprzeczne drgania obrazu, spowodowane luzem na siniku YAW :-|

https://www.youtube.com/watch?v=WXq8Ud3 ... e=youtu.be
petervonwolfen
Posty: 7
Rejestracja: czwartek 19 maja 2016, 17:01

Re: Naprawa silnika gimbala 2805 130t

Post autor: petervonwolfen »

Dogadałem się ze sklepem. Zwrócili mi część kasy. Zamówiłem drugi. Z powodu braku narzędzi nie będę grzebał w tym, który mam.
ODPOWIEDZ