Silnik i ramię do Zenmuse H3-3D

dyksusja o gimbalach, żadnej komercji

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
paluchgda
Posty: 121
Rejestracja: środa 05 lis 2014, 11:32
Lokalizacja: 3city

Silnik i ramię do Zenmuse H3-3D

Post autor: paluchgda »

Podpowiedzcie mi czy silnik od osi pitch i ramię od osi roll w Zenmuse H3-3D są takie same jak w wersji h3-2D? Poszukuję tych części i pomyślałem aby zaadoptować od jego starszego brata :)
Dronoza w stopniu zaawansowanym, choroba przenoszona przez wielowirnikowce. Tego nie da się wyleczyć.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Silnik i ramię do Zenmuse H3-3D

Post autor: Verid »

Oś pitch do H3-3D można dorobić - sprawdzałem. Kwestia znalezienia pręta stalowego odpowiedniej średnicy. Co do ramienia - nie pomogę. Nie mam już H3-2D...
Ten wredny...
Awatar użytkownika
paluchgda
Posty: 121
Rejestracja: środa 05 lis 2014, 11:32
Lokalizacja: 3city

Re: Silnik i ramię do Zenmuse H3-3D

Post autor: paluchgda »

W sumie najbardziej zależy mi osi bo jest złamana. Ramię teoretycznie dałoby się wyprostować..... chyba :) Dzięki za radę.
Dronoza w stopniu zaawansowanym, choroba przenoszona przez wielowirnikowce. Tego nie da się wyleczyć.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Silnik i ramię do Zenmuse H3-3D

Post autor: Verid »

U siebie dorabiałem z chińskiego śrubokręta którego dostałem w komplecie razem z jakimś wyświetlaczem do telefonu. Średnica pasowała idealnie. Wystarczyło uchlastać na wymiar i zrobić pilniczkiem podcięcia w odpowiednich miejscach. Działa.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
paluchgda
Posty: 121
Rejestracja: środa 05 lis 2014, 11:32
Lokalizacja: 3city

Re: Silnik i ramię do Zenmuse H3-3D

Post autor: paluchgda »

czyli wniosek, że gimbale robią ze śrubokrętów :) ach te chińskie łapki. Ok, szukam w takim razie.
Dronoza w stopniu zaawansowanym, choroba przenoszona przez wielowirnikowce. Tego nie da się wyleczyć.
Awatar użytkownika
matulekpl
Posty: 2175
Rejestracja: piątek 16 paź 2015, 16:48
Lokalizacja: Wejherowo

Re: Silnik i ramię do Zenmuse H3-3D

Post autor: matulekpl »

silniki są różne w h3-3d i h3-2d. niestety nie współgrają, bo mają inne sterowanie.
Ramię też jest inne, bo w h3-2d ma inaczej łożyskowane, ale można zamienić razem z łożyskiem.

ale mam dla Ciebie rozwiązanie: jest serwis w Poznaniu, który niedrogo naprawia, bo skupuje uszkodzone i ma dużo części.
tu masz ich ogłoszenie na OLX: http://olx.pl/oferta/skup-uszkodzonych- ... ba4ca13b75
sam napisałem do nich właśnie na OLX i naprawili mi H3-3d , gdzie miałem urwaną taśmę, wygięty uchwyt go gopro oraz brak jednego silnika. zapłaciłem jakoś 200zł.
Moje zabawki: Syma X5SW ORANGE + TX MOD | Syma X8C MODDED | DJI F450 NaZa-GULL - RIP. | TBS Discovery NAZA-GuLL | DJI Phantom 3 ADV - SPRZEDANY | DJI Phantom 4 PRO
WWW/BLOG: www.matulekpl.com | Kanał YouTube: Youtube | Foto: Flickr
Awatar użytkownika
paluchgda
Posty: 121
Rejestracja: środa 05 lis 2014, 11:32
Lokalizacja: 3city

Re: Silnik i ramię do Zenmuse H3-3D

Post autor: paluchgda »

oooooo, jest to idea :) dziękować
Dronoza w stopniu zaawansowanym, choroba przenoszona przez wielowirnikowce. Tego nie da się wyleczyć.
Awatar użytkownika
paluchgda
Posty: 121
Rejestracja: środa 05 lis 2014, 11:32
Lokalizacja: 3city

Re: Silnik i ramię do Zenmuse H3-3D

Post autor: paluchgda »

gimbal po naprawie, wymieniłem ramię i ośkę którą zaadoptowałem z silniczka 12v od zabawki :) Pasowała idealnie. Pierwszy lot próbny - stabilizacja idealna ale jest jedno "ale". Gdy obracam mydelniczkę wokół własnej osi lub skręcam to gimbal zachowuje się jakby była włączona opcja FPV. A nie jest. Powoduje to lekki przechył kamery w stronę skrętu. Wiem że kamera podczas takiego manewru powinna zachować poziom. Poza tym po złożeniu całości okazało się że neutralne położenie potencjometru w apce powoduje przechył kamerki w dół. Czy nastąpiła jakaś zmiana położenia elementów względem siebie?
Dronoza w stopniu zaawansowanym, choroba przenoszona przez wielowirnikowce. Tego nie da się wyleczyć.
Awatar użytkownika
matulekpl
Posty: 2175
Rejestracja: piątek 16 paź 2015, 16:48
Lokalizacja: Wejherowo

Silnik i ramię do Zenmuse H3-3D

Post autor: matulekpl »

Hmm powiem Ci, ze mam to samo co Ty z położeniem kamery. ale tak juz mam od kiedy dostałem gimbal z serwisu. Środkowe położenie potencjometru to dół i działa odwrotnie. Jak Daje potencjometrem do góry to kamerka obraca sie w dół:)
Moje zabawki: Syma X5SW ORANGE + TX MOD | Syma X8C MODDED | DJI F450 NaZa-GULL - RIP. | TBS Discovery NAZA-GuLL | DJI Phantom 3 ADV - SPRZEDANY | DJI Phantom 4 PRO
WWW/BLOG: www.matulekpl.com | Kanał YouTube: Youtube | Foto: Flickr
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Silnik i ramię do Zenmuse H3-3D

Post autor: Verid »

A rekalibrację X1 (czy jak to tam w Nazie nazwali) próbowali? Ponoć czasem pomaga...
Ten wredny...
ODPOWIEDZ