Gimbal 2D DIY problem ze sterowaniem Blade 350 QX2 i DX6i

dyksusja o gimbalach, żadnej komercji

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
literat
Posty: 156
Rejestracja: niedziela 20 gru 2015, 06:42

Gimbal 2D DIY problem ze sterowaniem Blade 350 QX2 i DX6i

Post autor: literat »

Koledzy, mam lekki problem z ustawieniem gimbala własnej roboty do kamery Mobius podczepionym do Blade 350 QX2 v3. Szkielet gimbala został zakupiony na AE, do tego silniki RCtimer 2804 100T oraz kontroler BGC 2.2 made in China. Wcześniej miałem problemy z kalibracją oraz efektem jello, ale z tym sobie poradziłem :-) Jest natomiast problem ze sterowaniem gimbalem z aparatury. Blade ma dedykowane wyjście z kontrolera lotu na gimbal do sterowania osią PITCH lub ROLL. Mnie interesuje sterowanie osią PITCH jako pochylenie góra-dół. Jak jestem uziemiony to wszystko działa poprawnie, natomiast cyrk zaczyna się podczas lotu. Pozycje gimbal utrzymuje OK, ale jak zaczynam skręcać w prawo to jednocześnie kamera idzie w dół. Przy skręcie w lewo nie ma tego problemu. Po rozłączeniu gimbala z kontrolerem lotu wszystko działa poprawnie (oczywiście sterowania nie ma). Gimbal podłączony jest do kontrolera tylko kablem sygnałowym, a zasilanie ma ze złącza balansera (ponieważ jest wspólna bateria to i tak masę mają wspólną). Próbowałem zmieniać parametry w zakładce RC w oprogramowaniu do gimbala, ale na dobrą sprawę nie wiem co mam poprzestawiać :-( Zastanawiałem się nad osobnym pakietem do gimbala, ale to dodatkowa waga i nie wiem czy to coś da.

Starałem się dokładnie opisać mój problem - może ktoś będzie miał jakieś sugestie.
Awatar użytkownika
literat
Posty: 156
Rejestracja: niedziela 20 gru 2015, 06:42

Re: Gimbal 2D DIY problem ze sterowaniem Blade 350 QX2 i DX6

Post autor: literat »

Co prawda z poprzednim problemem poradziłem sobie sam (wystarczyło zmienić kąty w zakładce RC Settings), ale pojawiła się jeszcze jedna sprawa. Chodzi mi o poradę gdzie szukać błędu w PID-owaniu. Podczas nagłego/gwałtownego przyspieszania przy kamerze skierowanej w dół gimbal traci stabilność, jest duże wychylenie w dół po czym następuje stabilizacja. Jeżeli kamera jest w poziomie to w/w przypadłość nie występuje. Zdrowy rozsądek mówi, że chyba jest za mało mocy w silniku więc zwiększałem Power oraz parametr P. Niestety nie bardzo zmienia to sytuację i gimbal dalej zachowuje się w ten sam spoób. Ma ktoś jakiś pomysł co z tym zrobić ?
Awatar użytkownika
literat
Posty: 156
Rejestracja: niedziela 20 gru 2015, 06:42

Re: Gimbal 2D DIY problem ze sterowaniem Blade 350 QX2 i DX6

Post autor: literat »

Z poprzednim problemem również sobie poradziłem. Znowu pomogła zmiana kątów w zakładce RC Settings oraz zmiana wartości filtrów. Teraz wszystko jest już OK
ODPOWIEDZ