Walkera G-2D pochylanie i podnoszenie kamery.

dyksusja o gimbalach, żadnej komercji

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

dydur
Posty: 39
Rejestracja: wtorek 25 mar 2014, 12:20
Lokalizacja: Sieradz

Walkera G-2D pochylanie i podnoszenie kamery.

Post autor: dydur »

Walkera G-2D

Witam .
Mam problem z gimbalem Walkera G-2D.
Otóż nie dziala prawidłwo pochylanie kamery w dół i podnoszenie do góry.
Dzwignia w nadajniku (Phantom 1) działa poprawnie w oprogramowaniu do Nazy.
Wszystko jest skalibrowane i pełen ruch dzwigni pokrywa się z ruchem wskaźnika na skali.
Każdy, nawet delikatny ruch dzwignią przesuwa wskaźnik na skali, jednak to nie przenosi się na ruch kamery.
Kamera dopiero w połowie ruchu dzwigni zaczyna sie pochylać. Podnoszenie kamery do góry wygląda identycznie...czyli dopiero od połowy ruchu dzwigni.
Sterowanie ruchem kamery jest bardzo nieprecyzyjne. Mały ruch dzwigni powoduje spory ruch kamery i trudno jest utrzymać obiekt w obiektywie.
Rozbierałem nadajnik by dostać się do potencjometru. Kalibrowałem od nowa z pełnym ruchem potencjometru, lecz po kalibracji nadal jest to samo. Kamera zaczyna się pochylać lub podnosić dopiero od połowy ruchu potencjometru.
Czy np. pomoże wymiana potencjometru na inny obrotowy? Z filmów na Youtube ustaliłem że prawdopodobnie potencjometr ma 5kOhm. Czy wymiana na inny coś zmieni?
dydur
Posty: 39
Rejestracja: wtorek 25 mar 2014, 12:20
Lokalizacja: Sieradz

Re: Walkera G-2D pochylanie i podnoszenie kamery.

Post autor: dydur »

Chciałbym odświeżyć troszkę moje pytanie... Minął prawie miesiąc, a ja nadal nie mogę sobie poradzić z tym problemem.
Proszę kolegów o pomoc i poradę.
Pozdrawiam.
IIKubaII
Posty: 111
Rejestracja: czwartek 28 sty 2016, 12:32
Lokalizacja: Poznań

Re: Walkera G-2D pochylanie i podnoszenie kamery.

Post autor: IIKubaII »

Skalibruj gimbal od nowa
zed
Posty: 215
Rejestracja: piątek 27 mar 2015, 11:37

Re: Walkera G-2D pochylanie i podnoszenie kamery.

Post autor: zed »

Jeżeli w nazie pokazuje ci prawidłowo to wina leży po stronie gimbala. Grzebałeś w parametrach?
dydur
Posty: 39
Rejestracja: wtorek 25 mar 2014, 12:20
Lokalizacja: Sieradz

Re: Walkera G-2D pochylanie i podnoszenie kamery.

Post autor: dydur »

Działa tak od początku. Próbowałem kalibrować gimbal, ale z miernym skutkiem. Nie mogę załapać tych potencjometrów w tym sterowniku...tej sekwencji kliknięć i regulacji.
Zamontowana była kamerka SJ4000wifi, ma inaczej rozmieszczoną wage niż dedykowane Go Pro. Kamerka drżała, jednak to udało mi się wyeliminować. Zostało tylko to opuszczanie i podnoszenie kamerki...działa bardzo nieprecyzyjnie.
Niestety w instrukcji nie ma na ten temat ani słowa.
Ostatnio zmieniony piątek 25 mar 2016, 10:59 przez dydur, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Pieth
Posty: 1841
Rejestracja: niedziela 23 lut 2014, 11:53
Lokalizacja: Poznań

Re: Walkera G-2D pochylanie i podnoszenie kamery.

Post autor: Pieth »

dydur pisze:Działa tak od początku. Próbowałem kalibrować gimbal, ale z miernym skutkiem. Nie mogę załapać tych potencjometrów w tym sterowniku...tej sekwencji kliknięć i regulacji.
Zamontowana była kamerka SJ4000wifi, ma inaczej rozmieszczoną wage niż dedykowane Go Pro. Kamerka drżała, jednak to udało mi się wyeliminować. Zostało tylko to opuszczanie i podnoszenie kamerki...działa bardzo nieprecyzyjnie.
Niestety w instrukcji nie ma na ten temat ani słowa.
Widocznie te typy tak mają, u mnie podobnie, właściwie to jest góra albo dół, po paru godzinach spędzonych na kalibracji i ustawieniach dałem sobie spokój, tylko te dwie pozycje ustawiłem optymalnie. Trochę go przerobiłem i robi teraz jako czołowy do daleko-lota.
Wszystko co lata, jeździ, pływa no i ... kobieta.
ODPOWIEDZ