SimpleBGC i szybkie dwa pytania

dyksusja o gimbalach, żadnej komercji

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

kamilkamien
Posty: 174
Rejestracja: środa 22 paź 2014, 19:21
Lokalizacja: Chojnice

SimpleBGC i szybkie dwa pytania

Post autor: kamilkamien »

Witajcie!
Walczę, walczę i poradzić sobie nie mogę. Mam gimbal rctimera 3asp i mam w nim sterownik basecam 3.0 z dwoma czujnikami. Mam dwa pytania.
#1 czy w ustawieniach mam wybrać dla drugiego czujnika below czy below +pid? Jaka jest różnica miedzy jednym i drugim?
#2 jak bym dokładnie nie przeprowadzał kalibracji w 6ciu pozycjach gimbal mi odpływa delikatnie w osi yaw. Czujniki kalibrowaniem najdokładniej jak tylko sie da a ta jedyna oś leci mi w jedna stronę na tyle delikatnie, ze postępy widać dopiero po chwili. Czy jednak to problem z kalibracją czy gdzies indziej czekać problemu?
mrcube
Posty: 59
Rejestracja: środa 22 lip 2015, 12:47

Re: SimpleBGC i szybkie dwa pytania

Post autor: mrcube »

1. Opcja below yaw - dla wspomagania osi roll. Opcja above yaw - dla działania osi yaw. Jeśli chcesz mieć 3 osie, to ustaw above yaw.
2. Co do płynięcia yaw - pobaw się deadbandem tej osi bodajże w zakładce follow, niestety nie mam pod ręką i nie pamiętam w którą stronę. Zapisuj ustawienia żeby sobie niczego nie skopać.
Awatar użytkownika
Sison
Posty: 22
Rejestracja: sobota 30 paź 2010, 22:13
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: SimpleBGC i szybkie dwa pytania

Post autor: Sison »

Witam,
wczoraj do gimbala 2 osiowego podpiąłem Basecam SimleBGC 8bit (SimpleBGC_GUI_2_40).

Walczę z pidowaniem, jednak nie potrafię sobie poradzić oraz znaleźć rozwiązania dla następującego problemu:

Przy ruchach YAW gimbalem jest reakcja w osiach roll oraz pitch. Np. obracając gimbal o 90 stopni w osi Yaw zarówno pitch jak i roll zmieniają swoje położenie o nawet 10 stopni i pozostają w tej pozycji. Gdy obrócę z powrotem Yaw o 90 stopni pozostałe osie wracają na swoje prawidłowe pozycje.
Także obracanie Yaw gimbalem dookoła (360o) powoduje płynne falowanie roll i pitch
Dodam, że Yaw jest wyłączone w opcjach zaawansowanych w programie.
Tanner
Posty: 793
Rejestracja: wtorek 31 maja 2016, 20:08
Lokalizacja: Gdańsk/Kraków

Re: SimpleBGC i szybkie dwa pytania

Post autor: Tanner »

Hej, mam gimbal DYS na tym samym sterowniku (fw 2.43b9). Drugi imu mam pod YAW, ale oczywiście 3 osie działają, zapewne oblicza z akcelerometru.

W manualu napisane jest:
If the sensor is placed above YAW motor, it helps to stabilize ROLL, PITCH and YAW motors. But the
system becomes less stable during long work (because the frame heading, estimated from the second
IMU, may drift with time and auto-correction may not work in all cases).
If the sensor is placed below YAW motor, it does not help YAW axis stabilization, but works more
reliable.
Chcę głównie latać w "hold mode" czyli kamera pozostanie nieruchoma względem ziemi, jest druga apka dla operatora kamery. Która opcja dla mnie będzie lepsza?
Drugie pytanie - mam 2 IMU, to końcowe (z którego wychodzi jedna wtyczka) jest wykrywane jako camera imu, to drugie (do którego wchodzi taśma z pierwszego i z którego idzie taśma do kontrolera) jest wykrywane jako frame imu. Czy jest sposób aby działały odwrotnie? Kontroler i całą resztę elektroniki mam na plecach gimbala, jeśli lepsze dla mnie będzie imu above yaw, to wolałbym przez hollow shaft przeciągnać tylko jedną taśmę a nie dwie.
ODPOWIEDZ