Nieustanny parkinson RCtimer i A5000

dyksusja o gimbalach, żadnej komercji

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

kamilkamien
Posty: 174
Rejestracja: środa 22 paź 2014, 19:21
Lokalizacja: Chojnice

Nieustanny parkinson RCtimer i A5000

Post autor: kamilkamien »

Witajcie!
Od ponad dwóch tygodniu borykam się z problemem jakim są wibracje na filmie zrobionym przy pomocy Sony a5000+ kit i gimbalem RCtimer 3ASP
Wszystko jest książkowo czyli aparat jest wyważony w każdej osi, czy to na stojąco, czy na boku nigdzie nie ucieka na boki i zostaje w pozycji w której mu zadaje. Wyważany oczywiście na uruchomionym i wysuniętym obiektywie 16-50. Podczas nagrywania stabilizacja wyłączona, bo z nia jest galareta. Sterownik to basecam 8bit 3axis. Pidy pobrałem z internetu od nexa 5r. Na stole wszystko oki, pięknie się stabilizuje... W powietrzu kicha!
Wiem, że sprawa pidów to kwestia indywidualna, ale czy jest ktoś kto lata na podobnym zestawie i podzielił by się wartościami jakie ma ustawione w swoich pidach? Do szewskiej pasji mnie to wszystko doprowadza już!
Awatar użytkownika
Baqsthc
Posty: 1076
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 21:12
Lokalizacja: Legnica

Re: Nieustanny parkinson RCtimer i A5000

Post autor: Baqsthc »

A może to wibracje platformy a nie pidy? Jakiś sample?
Awatar użytkownika
jacekV
Posty: 2246
Rejestracja: czwartek 30 maja 2013, 18:06
Lokalizacja: Jasienica

Re: Nieustanny parkinson RCtimer i A5000

Post autor: jacekV »

Zdecydowanie postaraj się najpierw "wyciszyć" drgania platformy. Miałem podobne w Octo + Nex 5100.
pozdrawiam, Jacek
__________________
Sprzęt był sprawny. Użytkownik nie.
W Hangarze; Hujsban FPV, KRAB 250, Qamikaze X4, OctoCongoCopter X8, Kadłubek, Raptor,
kamilkamien
Posty: 174
Rejestracja: środa 22 paź 2014, 19:21
Lokalizacja: Chojnice

Re: Nieustanny parkinson RCtimer i A5000

Post autor: kamilkamien »

teoretycznie to śmigiełka są wyważone, bo długo siedziałem aby to zrobić dobrze i dokładnie. Silniki też wyważone. Śmigła co prawda po niedzieli jadą na wyważenie dynamiczne, zobaczymy czy to pomoże coś... Interesuje mnie jeszcze jeden fakt, jakim są same silniki i luzy na łozyskach. Czytałem, że czasami to one też podobno mogą kopać sprawę. Luzy te objawiają się możliwością jak by to nazwać ruszania stojanem względem wirnika. Luzy te to może pół milimetra ale zawsze są...
ODPOWIEDZ