Mini Alexmos - Padł :(

dyksusja o gimbalach, żadnej komercji

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Kwiatek88
Posty: 98
Rejestracja: poniedziałek 01 kwie 2013, 19:39
Lokalizacja: Białystok

Mini Alexmos - Padł :(

Post autor: Kwiatek88 »

Zakupiłem drogą kupna ten sterownik gimbala:
Obrazek
http://www.goodluckbuy.com/mini-alexmos ... river.html

Po uruchomieniu nawet działał. Z uwagi na to że w moim gimbalu musiałem inaczej zamontować czujnik musiałem zmienić konfiguracje.
Sterownik nawiązał komunikacje z softem 2.40b7. Na początek odwróciłem tylko jedną oś i zrobiłem "ZAPISZ" Po zapisaniu (podłączony na USB) podłączyłem zasilanie 12V i gimbalem zaczęło szarpać. Odłączyłem zasilanie i już od tej pory jak podłączam to dioda się nie świeci a kontroler nie startuje. Po podłączeniu do komputera komputer wykrywa urządzenie ale GUI nie może nawiązać już połączenia.

Z tego co poczytałem to mogło dojść do uszkodzenia softu przez niezgodność wersji etc... Próbowałem wgrać nowe softy przez Xloader i nic.

Może miał ktoś z forumowiczów podobny przypadek i wie jak mógłbym wgrać nowy soft. Na płytce nie ma za dużo złącz do podłączenia programatora więc nie wiem co tu dalej robić. Można go jeszcze ożywić ????

Znalazłem taką fotkę z opisem pinów.
Obrazek
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9760
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Mini Alexmos - Padł :(

Post autor: pawelsky »

Kwiatek88 pisze:Próbowałem wgrać nowe softy przez Xloader i nic.
Sadzac po cenie kupiles kontroler z pirackim softem (NULL), w zwiazku z czym po wgraniu softu oryginalnego nie bedzie dzialac. Pozostaje Ci jedynie znalezc gdzies soft do pirata (tudziez poprosic sprzedawce o przeslanie), albo kupic oryginalnego AlexMosa.
Kwiatek88
Posty: 98
Rejestracja: poniedziałek 01 kwie 2013, 19:39
Lokalizacja: Białystok

Re: Mini Alexmos - Padł :(

Post autor: Kwiatek88 »

Udało mi się znaleźć soft 2.1 w wersji null. Z tego co obserwuje to problem leży w tym że nie mogę wgrać softu. Xloader standardowy z Device:SimpleBGC wyrzuca błędy zapisu. Xloader zawarty w sofcie 2.1 jako device posiada: Mega (Atmega1280), Nano (Atmega328), Nano (Atmega168), Uno (Atmega 328), Mega(Atmega2560). Na mojej płytce jest Atmega 328 i podczas wgrywania Xloader się zawiesza :(.

Jakieś pomysły co dalej ???

Przy dużych płytkach można podpiąć zewnętrzny programator i zaprogramować. Czy w tym wypadku też jest taka możliwość bo pinów jakoś nie widzę.
szymon220997
Posty: 291
Rejestracja: wtorek 30 wrz 2014, 02:26
Lokalizacja: Opole

Re: Mini Alexmos - Padł :(

Post autor: szymon220997 »

Spróbuj jeszcze takiego sposobu. uruchamiasz xloader, wybierasz plik do wgrania, podłączasz płytke do usb i dopiero teraz wciskasz wgrywanie oprogramowania. Kiedyś jak miałem problem z arduino i xloaderem to dopiero to rozwiązało mój problem.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9760
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Mini Alexmos - Padł :(

Post autor: pawelsky »

Kwiatek88 pisze:Xloader zawarty w sofcie 2.1 jako device posiada: Mega (Atmega1280), Nano (Atmega328), Nano (Atmega168), Uno (Atmega 328), Mega(Atmega2560). Na mojej płytce jest Atmega 328 i podczas wgrywania Xloader się zawiesza :(.

Jakieś pomysły co dalej ???
Sprobuj Nano 328/57600
Kwiatek88
Posty: 98
Rejestracja: poniedziałek 01 kwie 2013, 19:39
Lokalizacja: Białystok

Re: Mini Alexmos - Padł :(

Post autor: Kwiatek88 »

Kolejne testy nie napawają optymizmem :(. Niestety żadne próby wgrania softu nie przynoszą efektu. Dopatrzyłem się jeszcze że stabilizator jest uszkodzony. Podejrzewam że doszło do tego w jakiś sposób po podłączenie 12V po tym jak sterownik był podłączony pod USB. Co prawda jest tam dioda zabezpieczająca więc nie wiem skąd te uszkodzenie. Tak czy inaczej istnieje prawdopodobieństwo że Atmega jest uszkodzona. Dziwne że silabs (obsługa USB) działa i komputer widzi post po podłączeniu. Na podkładzie płytki jest jedna dioda ale nie świeci. Czy istnieje możliwość sprawdzenia czy atmega żyje.

Można coś jeszcze zrobić ???
Może byłby ktoś chętny na uruchomienie płytki za możliwie drobną opłatą :)
oko
Posty: 919
Rejestracja: wtorek 22 paź 2013, 10:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mini Alexmos - Padł :(

Post autor: oko »

Kwiatek88 pisze:Można coś jeszcze zrobić ???
Kupić STorM32, a tym się bawić, choć trudno się uruchamia taką płytkę nie mając kodu źródłowego.
Kwiatek88 pisze: Czy istnieje możliwość sprawdzenia czy atmega żyje.
Tak, można wgrywać np mruganie diodą, albo zmianę napięcia na jakiejś nóżce, ale to raczej czasochłonna zabawa, choć ciekawa!
Awatar użytkownika
wendry
Posty: 363
Rejestracja: poniedziałek 04 lip 2011, 18:28
Lokalizacja: warszawa

Re: Mini Alexmos - Padł :(

Post autor: wendry »

dla tych co mają problemy soft:
Mini Alexmos 2-axis Brushless Gimbal Controller
https://www.basecamelectronics.ru/downloads/8bit/
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9760
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Mini Alexmos - Padł :(

Post autor: pawelsky »

wendry pisze:dla tych co mają problemy soft:
Mini Alexmos 2-axis Brushless Gimbal Controller
https://www.basecamelectronics.ru/downloads/8bit/
Tylko czemu po rosyjsku i czemu nie najnowsza wersja?
https://www.basecamelectronics.com/downloads/8bit/
ODPOWIEDZ