Zanim...
Zanim...

Zanim...

Polskie Forum FPV

Forum modelarzy i pilotów FPV
Dzisiaj jest sobota 20 sty 2018, 00:17

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 940 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 59, 60, 61, 62, 63
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

pawelsky pisze:
ziele pisze:
Sporo osób mu też pomaga w projekcie więc miło byłoby, aby nie był samolubny w tym co robi i dodał opcję o którą ludzie proszą.

Sorry, ale nazywanie samolubnym goscia ktory ZA DARMO i w SWOIM WOLNYM CZASIE robi calkiem niezly soft (i nie tylko) do gimbala jest chyba troszke nie na miejscu...

Zawsze mozesz zakupic jakis inny, komercyjny soft ktory spelni Twoje oczekiwania.

ziele pisze:
Jeśli to tylko kwestia dodania opcji w GUI, gdy sam algorytm stabilizujący potrafi przyjąć większą ilość pól dla silnika to na prawdę to tylko chwila roboty.

Nie wiesz jak jest zaimplementowany algorytm, wiec nie wyrokuj ile to jest roboty. Albo dodaj to sam (GUI jest open source).

Wiem, że robi to za darmo i w wolnym czasie i jestem mu za to bardzo wdzięczny, ale nie o to chodzi. Zdecydował się na publiczny projekt gdzie każdy może coś wnieść i argument taki że nie bo nie i już jest po prostu głupi.

Przeglądnąłem kod i dodanie brakujących opcji w GUI zajęło mi może 3 minuty. Niestety mam problem z uruchomieniem pliku pl bo każde środowisko perla jakie próbowałem wywala błędy. Jak doczytałem używa on bibliotek przerobionych przez siebie i ich nie udostępnił. Tak więc kod jest ale bezużyteczny.

Wygląda na to że będę musiał zastosować basecama :/

Awatar użytkownika

ziele pisze:
Wiem, że robi to za darmo i w wolnym czasie i jestem mu za to bardzo wdzięczny, ale nie o to chodzi. Zdecydował się na publiczny projekt gdzie każdy może coś wnieść i argument taki że nie bo nie i już jest po prostu głupi.

Aha, czyli jak robisz cos za darmo i publicznie to masz spelniac wszystkie zachcianki bo jak nie tos samolub i dziwak. Strasznie roszczeniowa postawa...

ziele pisze:
Wygląda na to że będę musiał zastosować basecama :/

Powodzenia :)

Awatar użytkownika

Obsługa większych silników to nie jest zachcianka z kosmosu. A takie esp czy oled do storma to już widać warte zachodu zachcianki. Dojdziemy do tego, że sterownik będzie umiał wszytko prócz prawidłowej stabilizacji ;)

Przyda się, bo w Basecamie jest aż za dużo opcji ;) Kiedyś go używałem gdy się pojawiła pierwsza wersja 32bit. W aktualnej wersji opcji jeszcze więcej.

Edit:
Olli mi odpisał, że nie ma limitu po stronie FW. Więc pozostaje jedynie chęć skompilowania konfiguratora z dopisanymi wartościami.... tak jak myślałem.

Edit2:

Ok udało mi się. Mogę już ustawiać 42 bieguny dla silnika. Teraz gimbal działa ok i nie krzaczy się przy dużym przechylaniu jak poprzednio :D

Trochę zaprzestałem działa nia ze Storm, ale chyba muszę wrócić.

Słuchajcie z tego co wiem, nie można nigdzie kupić tego nowego T-Storma, nie robi ktoś z was tych elementów może? :)

P.S. Póki co zamówię sobie może te NT moduły z Ensysa, a powiedzcie skąd kupić sprawdzoną, możliwą do akrualizacji płytę, bo moja coś chyba zaszwankowała i nie pozwala...

Awatar użytkownika

T-Storma nie ma w sprzedaży, bo projekt ciągle się zmienia. Kup sobie stlinka i wgrasz bez problemu, a kosztuje grosze. Mi po RS się nie udało.

Awatar użytkownika

Hej
Ustawiam mody w stormie sterowane przez rc i szukam funkcji która by zamrażała gimbala w pozycji wyjściowej, by nie pracował w czasie lotu. Czy moge liczyc na jakąś podpowiedz ? screen z programu

Awatar użytkownika

szoja pisze:
szukam funkcji która by zamrażała gimbala w pozycji wyjściowej, by nie pracował w czasie lotu

Gimbal nie moze 'nie pracowac' bo wtedy kamera dyndalaby Ci bezwladnie.

Ustaw Pan na wszystkich osiach i daj wartosci Pan dla kazej z nich na max (5). Bedziesz mial kamere prawie 'zamrozona'.

Awatar użytkownika

Dzięki za podpowiedz :) choć pomimo wzrostu pan na "5' ma lekki bezwład, ale się przyzwyczaimy do takiego latania.

Witam mam problem ze storm 1.31.. nie mogę skalibrować imu na kamerze jaki może być tego powód?

Awatar użytkownika

Zmień soft pliku .hex w zależnośći od imu różni się w nazwie dodatkiem NT

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 940 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 59, 60, 61, 62, 63

Strefa czasowa UTC+1godz.