Kontroler gimbala STorM32

dyksusja o gimbalach, żadnej komercji

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

kola1971
Posty: 237
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 20:24
Lokalizacja: Łódź

Re: Kontroler gimbala STorM32

Post autor: kola1971 »

Jeszce raz...Chodzi o rezystory na płytce IMU, a nie przy gnieździe I2C na płytce sterownika?
W tej chwili używam takiego IMU: http://allegro.pl/mpu-6050-i2c-zyroskop ... 76595.html
Rezystory są 2,2kOhm
Pozdrawiam - Grzegorz.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9751
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Kontroler gimbala STorM32

Post autor: pawelsky »

kola1971 pisze:Chodzi o rezystory na płytce IMU, a nie przy gnieździe I2C na płytce sterownika?
Tak
kola1971 pisze:W tej chwili używam takiego IMU: http://allegro.pl/mpu-6050-i2c-zyroskop ... 76595.html
Z tym IMU mozesz miec problem bo widze ze ma regulator, wiec oczekuje wiecej niz 3.3V. Mozliwe ze dlatego Ci nie dziala jak nalezy bo napiecie za regulatorem jest za niskie.
kola1971
Posty: 237
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 20:24
Lokalizacja: Łódź

Re: Kontroler gimbala STorM32

Post autor: kola1971 »

Ten z zestawu z kontrolerem wykazywał identyczne zachowanie. W których punktach na IMU powinienem zmierzyć napięcie, żeby to sprawdzić? A czy można w takim razie pociągnąć 5V z innego punkty na kontrolerze i podać je do IMU?
Pozdrawiam - Grzegorz.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9751
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Kontroler gimbala STorM32

Post autor: pawelsky »

kola1971 pisze:Ten z zestawu z kontrolerem wykazywał identyczne zachowanie. W których punktach na IMU powinienem zmierzyć napięcie, żeby to sprawdzić? A czy można w takim razie pociągnąć 5V z innego punkty na kontrolerze i podać je do IMU?
Zanim zaczniesz mierzyc powiedz mi jeszcze do ktorego zlacza na plytce podpinasz IMU?
kola1971
Posty: 237
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 20:24
Lokalizacja: Łódź

Re: Kontroler gimbala STorM32

Post autor: kola1971 »

Podłączam do złacza I2C obok portu USB (przy LEDach). Dokładnie tak jak tutaj: http://www.aliexpress.com/item-img/Stor ... 9138.html#
Pozdrawiam - Grzegorz.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9751
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Kontroler gimbala STorM32

Post autor: pawelsky »

kola1971 pisze:Podłączam do złacza I2C obok portu USB (przy LEDach)
OK.

Zmierzyc mozesz miedzy GND a prawa gorna nozka piecionozkowego ukladu obok VCC.

Czy mozesz podlaczyc 5V nie wiem, bo nie znam schematu tego IMU i nie wiem skad jest brane odniesienie dla poziomow logicznych: sprzed czy zza regulatora. Pewnie zza ale gwarancji nie ma - Twoje ryzyko.

Ale jesli oryginalne IMU Ci nie dziala, to pewnei rzeczywisciue problem jest w plytce. Mam ten sam model i u mnie dziala bez problemu.
kola1971
Posty: 237
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 20:24
Lokalizacja: Łódź

Re: Kontroler gimbala STorM32

Post autor: kola1971 »

Zaraz pomierzę. Co do prowadzenia 5v, to chciałem puścić je na wejście VCC w IMU. Jak to mówią kto nie ryzykuje... A jeszcze zapytam... Czy to złącze I2C od spodu, nie jest równoważne? Można IMU podłączyć do niego?
Pozdrawiam - Grzegorz.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9751
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Kontroler gimbala STorM32

Post autor: pawelsky »

kola1971 pisze:Zaraz pomierzę. Co do prowadzenia 5v, to chciałem puścić je na wejście VCC w IMU. Jak to mówią kto nie ryzykuje... A jeszcze zapytam... Czy to złącze I2C od spodu, nie jest równoważne? Można IMU podłączyć do niego?
Nie, to jest zlacze drugiego IMU.
esamolocik
Posty: 814
Rejestracja: niedziela 19 wrz 2010, 17:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kontroler gimbala STorM32

Post autor: esamolocik »

Wczoraj przyszedł do mnie kontroler STorM32 z GLB.
Dziś podmieniłem w swoim Gimabalu evvGC na STorM32 i przyznam że jestem pod wrażeniem.
Nie miałem w ręku żadnego Alexmosa czy też innego kontrolera, ale ten poprostu wymiata..
Cały setup zajoł mi około godziny.
Najwięcej czasu zajeło mi dojście dlaczego IMU od Kamery nie działa - okazało się że IMU oryginalnie był wpięty w zły port I2c.
Po podpięciu do portu obok USB wszystko zaczeło działać jak trzeba.

Póki co całość ustawiłem na stole, skalibrowałem, ustawiłem PIDy i wydaje się że działa jak trzeba.
Jutro lub w łikend będę robił pierwsze testy ale póki co to zapowiada się obiecująco.
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 4540
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 21:15
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska

Re: Kontroler gimbala STorM32

Post autor: Kowal »

pawelsky pisze:Zamowilem go niedawno i pare dni temu dotarl. Jak znajde troche czasu sprobuje go przypiac do mojego 3 osiowego DYSa zamiast AlexMosa i zobaczymy co potrafi.
I co potrafi :roll:
Pozdrawiam, Artur
Lepiej wejść komuś w drogę, niż w tyłek...
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9751
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Kontroler gimbala STorM32

Post autor: pawelsky »

Kowal pisze: I co potrafi :roll:
Stabilizowac potrafi :) Duzo sie nim nie bawilem, bo chcialbym najpierw zamknac temat adaptera GPS do Nazy.
oko
Posty: 919
Rejestracja: wtorek 22 paź 2013, 10:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kontroler gimbala STorM32

Post autor: oko »

Jest bardzo dobry, działa świetnie, bardzo fajną sprawą jest drugie IMU na płytce, przez co nie "gubi" orientacji w osi yaw, co jest problemem dla 8-bitowego AlexMosa.

Czy da się ustawić taką opcję jak w AlexMosie - by po naciśnięciu guzika na chwilę kamerę można było ustawić ręką? Nie ma też fajnej możliwości sterowania przyciskiem różnych opcji przez 1 do 5 wciśnięć/dłuższe przytrzymanie.

Wady: brak aplikacji na androida, gui działa tylko z windows.

No i nie jest on w 100% open source - pierwszy wpis w wątku. To prawda w odniesieniu do GUI i hardware'u, ale soft jest "tylko" free, bez źródeł.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9751
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Kontroler gimbala STorM32

Post autor: pawelsky »

oko pisze:Czy da się ustawić taką opcję jak w AlexMosie - by po naciśnięciu guzika na chwilę kamerę można było ustawić ręką? Nie ma też fajnej możliwości sterowania przyciskiem różnych opcji przez 1 do 5 wciśnięć/dłuższe przytrzymanie.
A prbowales poeksperymentowac ze skryptami?
oko pisze:Wady: brak aplikacji na androida, gui działa tylko z windows.
Z tego co wiem aplikacja sie robi (niejaki Eric nad nia pracuje)
oko pisze:No i nie jest on w 100% open source - pierwszy wpis w wątku. To prawda w odniesieniu do GUI i hardware'u, ale soft jest "tylko" free, bez źródeł.
Zgadza sie. Bardziej chodzilo mi o to ze nie jest szyfrowany tak jak Alexmos i mozna go wgrac na dowolna plytke (przez co cena jest taka niska). Poprawilem pierwszy post.
oko
Posty: 919
Rejestracja: wtorek 22 paź 2013, 10:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kontroler gimbala STorM32

Post autor: oko »

pawelsky pisze: A prbowales poeksperymentowac ze skryptami?
Jeszcze nie zdążyłem, ale mam taki zamiar. Tyle że nie wiem czy skrypty mają wystarczająco dużą "wyrażalność", chyba w intencji twórcy były przeznaczone do prostszych zadań.

Taka dygresja: dlaczego temat gimbali jest w "Multikopterach"? Ja swojego używam zarówno w copterze (kamerą w dół) jak i w samolotach (do góry - i Storm32 sobie radzi z tym najlepiej, nie trzeba nawet zmieniać PIDów i w ogóle nic w konfiguracji). Tyle że SkySurferowi 2000 nieco brakowało udźwigu, i do tego celu kończę już przygotowywać SkyCruisera 2400 - ten powinien dać radę!
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9751
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Kontroler gimbala STorM32

Post autor: pawelsky »

oko pisze:Jeszcze nie zdążyłem, ale mam taki zamiar. Tyle że nie wiem czy skrypty mają wystarczająco dużą "wyrażalność", chyba w intencji twórcy były przeznaczone do prostszych zadań.
No to prawda, zbyt rozbudowane nie sa, ale np. profile zmieniane kanalem RC da sie zrobic.
ODPOWIEDZ