Kontroler gimbala STorM32

dyksusja o gimbalach, żadnej komercji

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
leszko1
Posty: 52
Rejestracja: czwartek 16 lut 2012, 15:59
Lokalizacja: Konin
Kontakt:

Re: Kontroler gimbala STorM32

Post autor: leszko1 »

pawelsky pisze:
leszko1 pisze:ja mam uwalony Butloader
A jakim cudem uwaliles bootloader ktory jest w ROMie? Nie bootloader masz uwalony, tylko pewnie flash zabezpieczony przed zapisem - jak to obejsc masz opisane krok po kroku na Wiki Storm32

nie da RADY WYWALA MI ZALY CZAS

Opening Port [OK]
Activating device [KO]
ERROR: No response from the target, the Bootloader cannot be started.
Please, verify the boot mode configuration, reset your device then try again.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9749
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Kontroler gimbala STorM32

Post autor: pawelsky »

leszko1 pisze:nie da RADY WYWALA MI ZALY CZAS

Opening Port [OK]
Activating device [KO]
ERROR: No response from the target, the Bootloader cannot be started.
Please, verify the boot mode configuration, reset your device then try again.
To jeszcze nie oznacza uwalonego bootloadera, a raczej zle podlaczenia dongla USB badz niewlasciwa sekwencje guzikow przy wejsciu w tryb bootloadera.
Awatar użytkownika
ziele
Posty: 389
Rejestracja: poniedziałek 24 gru 2012, 15:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Kontroler gimbala STorM32

Post autor: ziele »

Mam duży gimbal pod ciężkie kamery typu Red lub podobne wagowo i używa dużych silników które mają 42 pola. Czy udało się komuś obejść limit 28 pól dostępnych w programie do konfiguracji? Używam wersji NT 2.30 z dwoma czujnikami od Ensysa. Na mniejszej ilości pól niestety kontroler się gubi, a w trybach pan to już całkowita tragedia :(
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9749
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Kontroler gimbala STorM32

Post autor: pawelsky »

ziele pisze:Mam duży gimbal pod ciężkie kamery typu Red lub podobne wagowo i używa dużych silników które mają 42 pola. Czy udało się komuś obejść limit 28 pól dostępnych w programie do konfiguracji? Używam wersji NT 2.30 z dwoma czujnikami od Ensysa. Na mniejszej ilości pól niestety kontroler się gubi, a w trybach pan to już całkowita tragedia :(
A probowales moze w konfiguracji T-Storm32 z driverami silnikow NT z encoderami? Tam konfigurujesz (a w zasadzie automatycznie wykrywasz) liczbe pol w firmware samego drivera, byc moze jest w stanie wykryc wiecej niz 28?
http://www.olliw.eu/storm32bgc-wiki/Get ... _T-STorM32

Od razu mowie ze sam nigdy nie probowalem, ale jak masz gdzies dostep do takiego drivera to moze warto sprobowac?
Awatar użytkownika
ziele
Posty: 389
Rejestracja: poniedziałek 24 gru 2012, 15:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Kontroler gimbala STorM32

Post autor: ziele »

Dostępność T-STorM32 jest żadna. Używam wersji 1.31 z softem w wersji NT 2.30 i dwa czujniki NT od Ensysa. Przeglądałem wątek na rcgroups i było kilka osób z tym samym problemem. Niestety autor projektu jest dziwny i nie widzi powodu dodawania funkcji, których on nie używa. Dodanie do GUI kolejnych wartości to 5 minut roboty. Jedynie algorytmy mogą być do poprawy jeśli nie są na tyle elastyczne aby przyjąć większą ilość pól do obliczeń.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9749
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Kontroler gimbala STorM32

Post autor: pawelsky »

ziele pisze:Niestety autor projektu jest dziwny i nie widzi powodu dodawania funkcji, których on nie używa.
Gosc robi projekt w swoim wolnym czasie wiec trudno sie dziwic ze robi rzeczy ktore go bardziej interesuja (zreszta otwarcie powiedzial to juz dawno temu), wiec nie nazywalbym go dziwnym tylko po prostu szczerym...
ziele pisze:Dodanie do GUI kolejnych wartości to 5 minut roboty. Jedynie algorytmy mogą być do poprawy jeśli nie są na tyle elastyczne aby przyjąć większą ilość pól do obliczeń.
Hehe, nie ma to jak oszacowac CUDZA robote i to jeszcze darmowa ;-)
Awatar użytkownika
ziele
Posty: 389
Rejestracja: poniedziałek 24 gru 2012, 15:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Kontroler gimbala STorM32

Post autor: ziele »

Sporo osób mu też pomaga w projekcie więc miło byłoby, aby nie był samolubny w tym co robi i dodał opcję o którą ludzie proszą. No i odcinanie się od pewnej grupy użytkowników docelowych jest trochę nielogiczne dla mnie. Trochę programuję więc mogę oszacować ile mniej więcej może to zająć. Jeśli to tylko kwestia dodania opcji w GUI, gdy sam algorytm stabilizujący potrafi przyjąć większą ilość pól dla silnika to na prawdę to tylko chwila roboty.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9749
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Kontroler gimbala STorM32

Post autor: pawelsky »

ziele pisze:Sporo osób mu też pomaga w projekcie więc miło byłoby, aby nie był samolubny w tym co robi i dodał opcję o którą ludzie proszą.
Sorry, ale nazywanie samolubnym goscia ktory ZA DARMO i w SWOIM WOLNYM CZASIE robi calkiem niezly soft (i nie tylko) do gimbala jest chyba troszke nie na miejscu...

Zawsze mozesz zakupic jakis inny, komercyjny soft ktory spelni Twoje oczekiwania.
ziele pisze:Jeśli to tylko kwestia dodania opcji w GUI, gdy sam algorytm stabilizujący potrafi przyjąć większą ilość pól dla silnika to na prawdę to tylko chwila roboty.
Nie wiesz jak jest zaimplementowany algorytm, wiec nie wyrokuj ile to jest roboty. Albo dodaj to sam (GUI jest open source).
Awatar użytkownika
leszko1
Posty: 52
Rejestracja: czwartek 16 lut 2012, 15:59
Lokalizacja: Konin
Kontakt:

Re: Kontroler gimbala STorM32

Post autor: leszko1 »

pawelsky pisze:
leszko1 pisze:nie da RADY WYWALA MI ZALY CZAS

Opening Port [OK]
Activating device [KO]
ERROR: No response from the target, the Bootloader cannot be started.
Please, verify the boot mode configuration, reset your device then try again.
To jeszcze nie oznacza uwalonego bootloadera, a raczej zle podlaczenia dongla USB badz niewlasciwa sekwencje guzikow przy wejsciu w tryb bootloadera.
nie da się już wszystkiego próbowałem najważniejsze ze działa na wionę będę działał ale i tak dziękuje za pomoc
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9749
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Kontroler gimbala STorM32

Post autor: pawelsky »

leszko1 pisze:nie da się już wszystkiego próbowałem najważniejsze ze działa na wionę będę działał ale i tak dziękuje za pomoc
Nagraj jakis film i pokaz jak to robisz, moze znajdziemy jakas dziure w calym.
Awatar użytkownika
leszko1
Posty: 52
Rejestracja: czwartek 16 lut 2012, 15:59
Lokalizacja: Konin
Kontakt:

Re: Kontroler gimbala STorM32

Post autor: leszko1 »

wgrywałem do kolegi bez problemu kiedyś sobie bez problemu ale teraz nie mogę może jeszcze wina systemu bo mam win 10 zainstaluje win 7 i zobaczę wtedy jeszcze
Awatar użytkownika
ziele
Posty: 389
Rejestracja: poniedziałek 24 gru 2012, 15:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Kontroler gimbala STorM32

Post autor: ziele »

pawelsky pisze:
ziele pisze:Sporo osób mu też pomaga w projekcie więc miło byłoby, aby nie był samolubny w tym co robi i dodał opcję o którą ludzie proszą.
Sorry, ale nazywanie samolubnym goscia ktory ZA DARMO i w SWOIM WOLNYM CZASIE robi calkiem niezly soft (i nie tylko) do gimbala jest chyba troszke nie na miejscu...

Zawsze mozesz zakupic jakis inny, komercyjny soft ktory spelni Twoje oczekiwania.
ziele pisze:Jeśli to tylko kwestia dodania opcji w GUI, gdy sam algorytm stabilizujący potrafi przyjąć większą ilość pól dla silnika to na prawdę to tylko chwila roboty.
Nie wiesz jak jest zaimplementowany algorytm, wiec nie wyrokuj ile to jest roboty. Albo dodaj to sam (GUI jest open source).
Wiem, że robi to za darmo i w wolnym czasie i jestem mu za to bardzo wdzięczny, ale nie o to chodzi. Zdecydował się na publiczny projekt gdzie każdy może coś wnieść i argument taki że nie bo nie i już jest po prostu głupi.

Przeglądnąłem kod i dodanie brakujących opcji w GUI zajęło mi może 3 minuty. Niestety mam problem z uruchomieniem pliku pl bo każde środowisko perla jakie próbowałem wywala błędy. Jak doczytałem używa on bibliotek przerobionych przez siebie i ich nie udostępnił. Tak więc kod jest ale bezużyteczny.

Wygląda na to że będę musiał zastosować basecama :/
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9749
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Kontroler gimbala STorM32

Post autor: pawelsky »

ziele pisze:Wiem, że robi to za darmo i w wolnym czasie i jestem mu za to bardzo wdzięczny, ale nie o to chodzi. Zdecydował się na publiczny projekt gdzie każdy może coś wnieść i argument taki że nie bo nie i już jest po prostu głupi.
Aha, czyli jak robisz cos za darmo i publicznie to masz spelniac wszystkie zachcianki bo jak nie tos samolub i dziwak. Strasznie roszczeniowa postawa...
ziele pisze:Wygląda na to że będę musiał zastosować basecama :/
Powodzenia :)
Awatar użytkownika
ziele
Posty: 389
Rejestracja: poniedziałek 24 gru 2012, 15:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Kontroler gimbala STorM32

Post autor: ziele »

Obsługa większych silników to nie jest zachcianka z kosmosu. A takie esp czy oled do storma to już widać warte zachodu zachcianki. Dojdziemy do tego, że sterownik będzie umiał wszytko prócz prawidłowej stabilizacji ;)

Przyda się, bo w Basecamie jest aż za dużo opcji ;) Kiedyś go używałem gdy się pojawiła pierwsza wersja 32bit. W aktualnej wersji opcji jeszcze więcej.


Edit:
Olli mi odpisał, że nie ma limitu po stronie FW. Więc pozostaje jedynie chęć skompilowania konfiguratora z dopisanymi wartościami.... tak jak myślałem.

Edit2:

Ok udało mi się. Mogę już ustawiać 42 bieguny dla silnika. Teraz gimbal działa ok i nie krzaczy się przy dużym przechylaniu jak poprzednio :D
tomice
Posty: 30
Rejestracja: niedziela 25 sty 2015, 14:03
Lokalizacja: Kaszuby

Re: Kontroler gimbala STorM32

Post autor: tomice »

Trochę zaprzestałem działa nia ze Storm, ale chyba muszę wrócić.

Słuchajcie z tego co wiem, nie można nigdzie kupić tego nowego T-Storma, nie robi ktoś z was tych elementów może? :)

P.S. Póki co zamówię sobie może te NT moduły z Ensysa, a powiedzcie skąd kupić sprawdzoną, możliwą do akrualizacji płytę, bo moja coś chyba zaszwankowała i nie pozwala...
ODPOWIEDZ