Kontroler gimbala STorM32

dyksusja o gimbalach, żadnej komercji

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Barjavel_Rafal
Posty: 21
Rejestracja: sobota 28 maja 2016, 23:45
Lokalizacja: Chotomów

Re: Kontroler gimbala STorM32

Post autor: Barjavel_Rafal »

Witam. Mam problem z podłączeniem drugiego IMU do płytki Storma. Zakupiłem taki zestaw:
http://www.goodluckbuy.com/storm32bgc-3 ... raphy.html
i tu przewody nie są przylutowane do IMU i za cholere nie mogę znaleźć jak podłączyć
Opisy z plytki Imu
VCC
GND
SCI
SDA
a na Storm
GND
TX
RX
3,3V
bardzo proszę o pomoc.
druga kwestia to czy można przejść całą konfigurację gimbala bez tego dodatkowego IMU
Lech55
Posty: 223
Rejestracja: środa 24 sie 2016, 18:30

Re: Kontroler gimbala STorM32

Post autor: Lech55 »

Pod spodem nie ma drugiego portu I2C?
Barjavel_Rafal
Posty: 21
Rejestracja: sobota 28 maja 2016, 23:45
Lokalizacja: Chotomów

Re: Kontroler gimbala STorM32

Post autor: Barjavel_Rafal »

Lech55 pisze:Pod spodem nie ma drugiego portu I2C?
pod spodem czego?? storma?? nic nie ma
chcę połączyć storma z imu z kompletu
masy połączyłem razem
VCC z 3,3V i zostały sygnałowe
po podłączeniu zasilania diodka na IMU zapala się. tylko jak połączyć pozostałe dwa kable?


metodą prób poszło ;) s
kontroler już widzi mi dwa IMU ;)
jutro ciąg dalszy zmagań

EDIT - scalenie

Witam, mam kolejny problem. wymieniłem IMU na inne (na arduino)
Podpiołem wszystko - przeszedł całą konfigurację i po zakończonej konfiguracji wywalił błąd ImU - ot tej pory prawie zawsze kiedy podepnę aku (zasilanie płytki mam też z USB ) od razu pokazuje error IMU1. Jak błędu nie ma i jak wejdę w setup i uruchomie któryś z silników to czuć szarpnięcie silnika i error. Myślałem ze to wina silników ale podpiołem dwa inne i też to samo. walcze z tym już drugi dzień i jestem bliski poddania się. Możecie nakierować mnie gdzie szukać problemu?
Filipol
Posty: 3
Rejestracja: niedziela 29 mar 2015, 18:48
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Kontroler gimbala STorM32

Post autor: Filipol »

Witam,

mam problem dot. gimbala HAKRC.
Silniki chodzą bez oporów mech. Kamera jest wyważona.
Po wypidowaniu wszystkich osi stabilizacja osi roll i yaw działa perfekcyjnie. Jednak w osi pitch niezależnie od ustawień zawsze pojawiają się jakby "szumy". Stabilizacja nie jest gładka. Nie jest to spowodowane wibracjami, bo nawet na ziemi (w rękach) występują zakłócenia.
Czym może być spowodowana taka praca gimbala?
Proszę o pomoc i pozdrawiam :)
Pozdrawiam,
FN
marekp
Posty: 343
Rejestracja: czwartek 10 lip 2014, 11:34
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kontroler gimbala STorM32

Post autor: marekp »

Witam ! wiem ze pytanie z serii żółtodzioba ale mimo tego zapytam. W końcu uruchomiłem Storm 32 i 3 osie. I mam dziwny kłopot. Mianowicie PID ok nic się nie trzesie i jak dla mnie jest dobrze. I teraz os YAW. Wiem - jest zakładka PAN. Ustawilem i niemal jest dobrze. Niemal. Mianowicie jak szybko obroce gimbala to oprócz YAW przestawią sie osie ROLL i PITCH. I po 10-15 sek jak jest nieruchomo ustawią się jak należy. Zmienilem na pan pan pan ale wtedy nie mam dobrej stabilizacji obu osi. Co moge robic zle? Mam hold hold pan. Właściwie to poza tym szybkim obrotem z gimbalem wszystko działa. Może cos oczywistego przeoczyłem?

MarekP
Awatar użytkownika
ziele
Posty: 389
Rejestracja: poniedziałek 24 gru 2012, 15:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Kontroler gimbala STorM32

Post autor: ziele »

Czy aktualna wersja softu Storma32 pozwala na więcej niż 270 stopni obrotu w osi Yaw? Ponieważ buduję gimbal z przewodami na złączu ślizgowym (slip ring) chciałbym mieć pełną swobodę w obrotach. Czy może dalej jedyna opcja to Basecam?

Edit:
Ok już nieaktualne. Nie wiem jakim cudem przeoczyłem opcję Yaw relative turn around :D
marekp
Posty: 343
Rejestracja: czwartek 10 lip 2014, 11:34
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kontroler gimbala STorM32

Post autor: marekp »

Spróbowałem różnych wersji firmware. Na .96 nie widzi czujnika. Tak samo na tych nt. Ostatnia jaka widzi IMU to jest 0.68. To może ta płytka jest coś nie taka? Bo obrót powoduje zmianę pitch i roll. I wraca bardzo powoli jak sie go zostawi. Pitch i roll dzialają same bez zarzutu. Ale nie moge obrócić szybko wokół yaw. Tak jak napisałem. Ostatnia jaka wersja jaka widzi IMU to jest 0.68. Jakiś pomysł? Nie zależy mi na tym obrocie. To może sprzedam silnik i zostawię tylko dwie osie. Choć podoba mi się jak "wygladza" ruchy. No i mogłbym obracać kamerę. Ale tak jak jest to jest do bani. Nie nadaje się. Moze inny egzemplarz Storm-a?

MarekP

Acha. Ta moja płytka była zabezpieczona przed zapisem. Odblokowałem. Może był jakiś powod zabezpieczenia?

Znalazlem powod. Po pierwsze uszkodzony jest IMU2. Ale na innej plytce bylo tak samo. Okazało się że w złym miejscu umiesciłem IMU. Za daleko od osi obrotu pitch. Poprawiłem i działa.
pixel_
Posty: 8
Rejestracja: środa 06 kwie 2016, 13:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kontroler gimbala STorM32

Post autor: pixel_ »

Witam, zakupiłem gimbal HAKRC wraz z kontrolerem Storm32 (v1.31). Po uruchomieniu gimbal zaczyna szaleć jak na filmiku:


Chciałem zaktualizować oprogramowanie. Mam FTDI232 i stosuję się do instrukcji ze strony http://www.olliw.eu/storm32bgc-wiki/How ... h_firmware, po kliknięciu FLash Firmware w programie o323BGCTool przenosi mnie do wiersza poleceń gdzie mam taką informację:
Obrazek
Z tego co wyczytałem oznacza to zablokowany zapis na płytce.. Na wiki znalazłem instrukcję jak zdjąć tą blokadę ale tam również dostaję komunikat o braku komunikacji z płytką..
Połączenie między storm32 a FTDI jest według instrukcji czyli : GND -> GND , RC-0 - RX , RC-1 TX. Przed kliknięciem firmware wchodzę w tryb boot -> klikam jednocześnie przycisk boot0 + reset następnie puszczam reset i kolejno boot0, diody gasną.
Jakieś rady? Kontroler nadaje się jeszcze do czegoś czy zamawiać nowy?
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Kontroler gimbala STorM32

Post autor: kuczy »

pixel_ pisze:Jakieś rady?
Tak. Walkowane wiele razy. Gimbala NIE PODLACZA SIE BEZ KAMERY! Jest (powinien byc) ustawiony do dzwigania konkretnej masy - wiec "na sucho" bedzie szaleć a podobno w najgorszym wypadku mozesz go zepsuc.
pixel_
Posty: 8
Rejestracja: środa 06 kwie 2016, 13:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kontroler gimbala STorM32

Post autor: pixel_ »

Akurat na tym wideo jest bez kamery, ale przy pierwszym uruchomieniu miałem założoną kamerę SJCAM SJ4000 i było dokładnie to samo co w przypadku jej braku..
wisniowy85
Posty: 13
Rejestracja: poniedziałek 20 lut 2017, 22:10
Lokalizacja: bialystok

Re: Kontroler gimbala STorM32

Post autor: wisniowy85 »

Posiadam storm 32 3axis 1.4
Czy do wgrania oprogramowania wystarczy tego typu konwerter
http://allegro.pl/konwerter-usb-ttl-rs2 ... 00409.html
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9749
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Kontroler gimbala STorM32

Post autor: pawelsky »

wisniowy85 pisze:Czy do wgrania oprogramowania wystarczy tego typu konwerter
Tak, choc autor storma twierdzi ze akurat z PL2303 moga byc problemy, wiec lepiej uzyc czegos na ch340, FTDI badz CP2102
wisniowy85
Posty: 13
Rejestracja: poniedziałek 20 lut 2017, 22:10
Lokalizacja: bialystok

Re: Kontroler gimbala STorM32

Post autor: wisniowy85 »

pod podpięciu wszystkich kabli nie mogę zainstalować firmware


Wyczytałem wcześniej, że może trzeba podpiąć kabelek od napięcia 3v, tylko gdzie go podpiąć ?
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9749
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Kontroler gimbala STorM32

Post autor: pawelsky »

wisniowy85 pisze:pod podpięciu wszystkich kabli nie mogę zainstalować firmware
Pokaz zdjecie jak podpinasz.
wisniowy85 pisze:Wyczytałem wcześniej, że może trzeba podpiąć kabelek od napięcia 3v
Nie trzeba, mozesz zasilic Storma z USB lub baterii.

P.S. Zakladam ze z tym sie zapoznales: http://www.olliw.eu/storm32bgc-v1-wiki/ ... g_Firmware
wisniowy85
Posty: 13
Rejestracja: poniedziałek 20 lut 2017, 22:10
Lokalizacja: bialystok

Re: Kontroler gimbala STorM32

Post autor: wisniowy85 »

tak działem zgodnie z instrukcją
Zasilanie z USB
Obrazek

EDIT - scalenie

sorki
Obrazek
ODPOWIEDZ