Kontroler gimbala STorM32

dyksusja o gimbalach, żadnej komercji

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
kaktus
Posty: 209
Rejestracja: niedziela 25 sty 2015, 17:33
Lokalizacja: Chełm

Re: Kontroler gimbala STorM32

Post autor: kaktus »

Tyle to ja wiem tylko nie wiem co to GUI ?
Quad Blade 350 Carbon , Naza rama robiona 470 Carbon, Mydelniczka PH 4, Racer 210 gogle Eachine EV200D, Spark.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9754
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Kontroler gimbala STorM32

Post autor: pawelsky »

kaktus pisze:Tyle to ja wiem tylko nie wiem co to GUI ?
Program ktorego uzywasz do laczenia sie ze Stormem
edixot
Posty: 151
Rejestracja: wtorek 23 wrz 2014, 19:15
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kontroler gimbala STorM32

Post autor: edixot »

Witam
Dzisiaj stałem się szczęśliwym posiadaczem gimbala na Storm32. Przeczytałem grzecznie wiki, firmware W wersji v2.20 NT zainstalował się prawidłowo. Problem pojawił się przy kalibracji IMU. Okazuje się, ze IMU zewnętrzne, oznaczone jako "camera IMU" w ogóle nie jest wykrywane. Storm widzi IMU wbudowane w płytkę, pokazuje je jako "2nd IMU" Nie wywala żadnego błędu, po prostu nie uznaje istnienia pierwszego imu.

Poniżej wrzucam screeny z GUI:

Obrazek

Obrazek

Nie wiem, czy od razu reklamować u chińczyka czy próbować coś reanimować. Z tego co widzę to zewnętrzne IMU to MPU6050, mam takie kupione kiedyś do Arduino. Może wystarczy podmienić?
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9754
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Kontroler gimbala STorM32

Post autor: pawelsky »

edixot pisze:Okazuje się, ze IMU zewnętrzne, oznaczone jako "camera IMU" w ogóle nie jest wykrywane.
A masz IMU NT czy I2C? Jesli nie wiesz o czym mowa pokaz jego zdjecie.
edixot
Posty: 151
Rejestracja: wtorek 23 wrz 2014, 19:15
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kontroler gimbala STorM32

Post autor: edixot »

Do IMU idą cztery kabelki, więc chyba jest to i2c. MPU6050.
fotka:
Obrazek
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9754
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Kontroler gimbala STorM32

Post autor: pawelsky »

edixot pisze:Do IMU idą cztery kabelki, więc chyba jest to i2c. MPU6050.
Do NT tez ida cztery kabelki ale to co pokazales to IMU I2C, wiec nie mozesz go uzywac z firmware NT. Zmien firmware w Stormie na I2C, badz kup/zrob sobie IMU NT.
edixot
Posty: 151
Rejestracja: wtorek 23 wrz 2014, 19:15
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kontroler gimbala STorM32

Post autor: edixot »

Czyli po prostu pomyliłem firmware... :roll: Dzięki za pomoc, bo coś nie mogłem się doszukać rozwiązania. Wgrałem wersję v0.96, teraz widzi oba IMU. Mam nadzieję, że z kalibracją już sobie poradzę.
Awatar użytkownika
kaktus
Posty: 209
Rejestracja: niedziela 25 sty 2015, 17:33
Lokalizacja: Chełm

Re: Kontroler gimbala STorM32

Post autor: kaktus »

Witam mam problem niby wszystko ok do momentu podłączenia baterii kamera pochyla się w bok i tak wisi nie korygując pozycji wyskakuje komunikat ? A dodam że IMU kamery mam w pionie bokiem ale to chyba nie ma znaczenia bo tak kalibruję .
https://photos.google.com/share/AF1QipN ... dYZmNwVVh3
Quad Blade 350 Carbon , Naza rama robiona 470 Carbon, Mydelniczka PH 4, Racer 210 gogle Eachine EV200D, Spark.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Kontroler gimbala STorM32

Post autor: Adrián »

Obrazek

Które imu masz "bokiem"?

To chyba rozwiewa wątpliwości? Widać, że do wiki nawet nie spojrzałeś..

http://www.olliw.eu/storm32bgc-wiki/Fil ... ons-01.jpg
Awatar użytkownika
kaktus
Posty: 209
Rejestracja: niedziela 25 sty 2015, 17:33
Lokalizacja: Chełm

Re: Kontroler gimbala STorM32

Post autor: kaktus »

Główna płyta jest w poziomie jak na rysunku 1 a czujnik na kablu naklejony z tyłu za kamerą tak jak by do tylnej ścianki kamery z wyjściem kabla w lewo. Czyli nie od spodu bo gdzieś wyczytałem że to nie ma znaczenia a rysunki widziałem dałem tam bo mam Walkera g3d i tu jest ładne miejsce oryginalnie. Raczej nie miejsce czujnika bo zrobiłem kalibracje z kamerą w poziomie to samo tyle że teraz kamera po włączeniu jest w poziomie z obróceniem w lewo . Widzę że wyjście kabli do silników w oryginale jest z boku a ja mam z tyłu ale to chyba nie ma znaczenia jak się kalibruje ?
Ostatnio zmieniony piątek 24 mar 2017, 11:24 przez kaktus, łącznie zmieniany 2 razy.
Quad Blade 350 Carbon , Naza rama robiona 470 Carbon, Mydelniczka PH 4, Racer 210 gogle Eachine EV200D, Spark.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Kontroler gimbala STorM32

Post autor: Adrián »

Zrób tak jak być powinno, jak na rysunku wyżej. Najlepiej, gdy imu 1 i imu 2 będzie jak na pierwszym rysunku. Wówczas 2 imu będzie działać jak należy.

Jak nie masz jak przymocować imu 1, to przyklej na taśmę dwustronną i sprawdź. Jak skalibrujesz poprawnie i będzie działało, to masz odpowiedź.
Resztę w wiki znajdziesz. Począwszy od wyważenia mechanicznego, po same ustawienie pidów.

Chyba, że ci nie zależy na imu 2 ( :roll: ), to możesz sterownik zamocować jak na 2, lub 3. Imu 1 jest zawsze w tym samym miejscu.
Awatar użytkownika
kaktus
Posty: 209
Rejestracja: niedziela 25 sty 2015, 17:33
Lokalizacja: Chełm

Re: Kontroler gimbala STorM32

Post autor: kaktus »

Może muszę zrobić kalibrację w 6 krokach jak płytki ,, powykręcane" bo robię tylko w jednym ? 6 kroków nie pomogło .
Ostatnio zmieniony piątek 24 mar 2017, 12:13 przez kaktus, łącznie zmieniany 1 raz.
Quad Blade 350 Carbon , Naza rama robiona 470 Carbon, Mydelniczka PH 4, Racer 210 gogle Eachine EV200D, Spark.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Kontroler gimbala STorM32

Post autor: Adrián »

Zastosuj się do instrukcji na wiki. Krok po kroku. Zapewne nie będzie problemu, jak przeczytasz i się do tego zastosujesz.
Bo widzę, że idziesz na skróty, a później nie działa i nie wiadomo gdzie szukać przyczyny.

Zacznij od początku, od Pierwszego punktu.
1. Wyważenie mechaniczne.
2..
3..
4.. itd
Awatar użytkownika
kaktus
Posty: 209
Rejestracja: niedziela 25 sty 2015, 17:33
Lokalizacja: Chełm

Re: Kontroler gimbala STorM32

Post autor: kaktus »

Ruszyło na 3s okazało się że nie chodzi na 4s zaraza zawiesza się a chińczyki na płytce napisali 18V trudno zasilanie zrobię przez przetwornicę może i lepiej bo w razie zwarcia na silnikach powinna zadziałać jak bezpiecznik.
Nowych problemów ciąg dalszy na przetwornicy 12V chodzi 2 minuty i zawiesza się przestroiłem przetwornicę na 8V niby ok ale pidy widzę trzeba zmienić może coś z tego będzie dziwna ta płytka może walnięta że tyle zachodu. Na 8v nie podobało mi sie szarpało z lekka teraz mam 10,5V niby Ok .
Ostatnio zmieniony poniedziałek 03 kwie 2017, 14:51 przez kaktus, łącznie zmieniany 1 raz.
Quad Blade 350 Carbon , Naza rama robiona 470 Carbon, Mydelniczka PH 4, Racer 210 gogle Eachine EV200D, Spark.
Awatar użytkownika
Głuś
Posty: 1487
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 14:03
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Re: Kontroler gimbala STorM32

Post autor: Głuś »

Hej, mam płytkę V1.30 F103RC i firmware v0,82e (słynny gimbal z GLB) i w związku z tym dwa pytania:

1. Warto zaktualizować go do v0,96?

2. Czy po aktualizacji nowy firmware tak samo interpretuje pidy czy raczej nastawiać się na zabawę od zera?
Moje modele https://fpv.com.pl
Gogielki Eachine EV300D na dwa pasma jednocześnie ;-)

Pozdrawiam
Wojtek
ODPOWIEDZ