Kontroler gimbala STorM32

dyksusja o gimbalach, żadnej komercji

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Kontroler gimbala STorM32

Post autor: Adrián »

To może się nie da wgrać tak oprogramowania?
mrozilla
Posty: 219
Rejestracja: poniedziałek 12 maja 2014, 18:01
Lokalizacja: Polska

Re: Kontroler gimbala STorM32

Post autor: mrozilla »

Naprawdę nikt nie ma pomysłu co zrobić z moim przypadkiem gimbala? Już chyba więcej danych nie uda mi się zdobyć o jego zachowaniu, może da się coś z tego wywnioskować, skoro niektóre sytuacje poprawiają nagrywanie inne szybciej go zamrażają, tylko nie wiem od czego może to być zależne, gdzie szukać rozwiązania problemu...

EDIT - scalenie

Dotarła do mnie i została zamontowana taka przetwornica (ustawiłem napięcie na około 9,98V):
Obrazek
Niestety w dalszym ciągu w powietrzu gimbal się zamraża, czasami od razu, czasami po chwili lotu, zauważyłem, że ja np. zadrży troche copter (dzisiaj jest trochę wietrznie to chyba wtedy się wyłącza) ma to coś wspólnego z drganiami, ale przecież nie może być na sztywno zamontowany gimbal, bo wtedy nie wytłumi wszystkich drgań, tak jak mój test z ściśniętymi dumperami, dłużej latał bez zamrożenia, ale drgania były okropne, po rozluźnieniu dumperów, obraz jest bardzo dobry, ale nie da się nagrać dłużej jak kilkudziesięciu sekund bez zamrożenia. Co z tym zrobić?
Fodzio
Posty: 317
Rejestracja: wtorek 24 sie 2010, 13:19
Lokalizacja: Opole/Wawelno

Re: Kontroler gimbala STorM32

Post autor: Fodzio »

A nie prościej wymieni na nową płytkę ze Stormem, koszty prawie znikome jak zamówisz w Chinach.
mrozilla
Posty: 219
Rejestracja: poniedziałek 12 maja 2014, 18:01
Lokalizacja: Polska

Re: Kontroler gimbala STorM32

Post autor: mrozilla »

Ale dlaczego nową płytkę ze stormem skoro z PC łączy się bez problemu, a na ziemi wszystko działa prawidłowo jedynie w locie, gdy się pojawią większe wibracje płytka się zamraża, raczej już coś bliżej czujnika kamery wydaje mi się, czy w innym miejscu leży problem, wymianę na nowy element wolałbym zostawić na ostateczność, póki jeszcze ta reaguje na cokolwiek. Tym bardziej, że z ściśniętymi dumperami naprawdę długo nagrywało, tylko jello było takie, że nie dało się oglądać, po rozluźnieniu nagrywa ładnie, ale bardzo krótko i zamarza, raczej w czymś innym musi leżeć problem niż w samym stormie...
Fodzio
Posty: 317
Rejestracja: wtorek 24 sie 2010, 13:19
Lokalizacja: Opole/Wawelno

Re: Kontroler gimbala STorM32

Post autor: Fodzio »

Pamiętaj, że na Stormie też masz IMU, który może być uszkodzony, albo inny element nie ma styku.
Powodzenia w szukaniu przyczyny.
mrozilla
Posty: 219
Rejestracja: poniedziałek 12 maja 2014, 18:01
Lokalizacja: Polska

Re: Kontroler gimbala STorM32

Post autor: mrozilla »

Czy mógłby ktoś, kto korzysta z Mobiusa (najlepiej z oryginalnym mocowaniem z gwintem, lub dociążonego) jak ma u siebie ustawione PIDy?
Nie wiem czy drgania w moim przypadku to kwestia PIDów czy coś jeszcze, moc silnika, mocowanie gimbala, czy coś zupełnie innego, więc chciałbym na początku ten parametr porównać.
Radauskas
Posty: 209
Rejestracja: czwartek 26 lis 2015, 00:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kontroler gimbala STorM32

Post autor: Radauskas »

No dobra,.. próbowałem ale się nie udało,.. choć to pewnie proste. Co należy zmienić aby gimbal, który do tej pory pracował i regulowałem go w typowej pozycji ( zakresie ) A zaczął mi funkcjonować w pozycji B ?
Obrazek
Klon Symy 5 ( wiele razy na drzewach wieszanej ), IRIS+
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Kontroler gimbala STorM32

Post autor: pawelsky »

Radauskas pisze:No dobra,.. próbowałem ale się nie udało,.. choć to pewnie proste. Co należy zmienić aby gimbal, który do tej pory pracował i regulowałem go w typowej pozycji ( zakresie ) A zaczął mi funkcjonować w pozycji B ?
RC Pitch Min/Max

Ew. orientacje IMU
Radauskas
Posty: 209
Rejestracja: czwartek 26 lis 2015, 00:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kontroler gimbala STorM32

Post autor: Radauskas »

Próbowałem i jedno i drugie zmieniać i pełnego przesunięcia zakresu o 90st. nie uzyskałem. Ale spróbuje jeszcze raz.
Klon Symy 5 ( wiele razy na drzewach wieszanej ), IRIS+
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Kontroler gimbala STorM32

Post autor: pawelsky »

Radauskas pisze:Próbowałem i jedno i drugie zmieniać i pełnego przesunięcia zakresu o 90st. nie uzyskałem. Ale spróbuje jeszcze raz.
Moze masz jakies mechaniczne ograniczenia.
Radauskas
Posty: 209
Rejestracja: czwartek 26 lis 2015, 00:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kontroler gimbala STorM32

Post autor: Radauskas »

Mechanicznie nic go nie ogranicza. Zmieniając rózne parametry pitch zmienia się zakres ruchu ale nigdy na ten, którego ptrzebuje. Zmieniając orientacje imu2 ( po omacku ) gimbal dostaje telepawki i sie wyłacza.
Klon Symy 5 ( wiele razy na drzewach wieszanej ), IRIS+
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Kontroler gimbala STorM32

Post autor: pawelsky »

Radauskas pisze:Zmieniając rózne parametry pitch zmienia się zakres ruchu ale nigdy na ten, którego ptrzebuje.
Najwyrazniej zle zmieniasz...
Radauskas pisze:Zmieniając orientacje imu2 ( po omacku ) gimbal dostaje telepawki i sie wyłacza.
Bo zmienic powinienes orientacje IMU1. I nie po omacku, tylko tak aby zamienic os pionowa i pozioma (z odpowiednimi zwrotami). Masz w GUI obrazek ktory Ci w tym pomoze.
Radauskas
Posty: 209
Rejestracja: czwartek 26 lis 2015, 00:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kontroler gimbala STorM32

Post autor: Radauskas »

Nie wiem czemu myslałem, że pod kamerą to jest IMU2,.. a jest IMU. Po zmianie orientacji IMU nie po omacku tylko zgodnie z nowymi kierunkami kamerka pieknie przeskakuje o 90st. w nową, oczekiwaną pozycje. Nie trzeba nic gmerać w pitch'ach.
Dzięki za podpowiedzi.
Klon Symy 5 ( wiele razy na drzewach wieszanej ), IRIS+
pater
Posty: 179
Rejestracja: środa 10 gru 2014, 14:44
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kontroler gimbala STorM32

Post autor: pater »

Cześć,

Czy miał ktos problem ze stormem tak jak na załączonym filmiku ? Gimbal po pierwszej konfiguracji działał b. dobrze. Problem nastąpił po jakimś czasie - prawdopodobnie jak włączyłem gimbala bez podpiętego 2 IMU.

https://www.youtube.com/watch?v=BWHe84c0Ea4
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Kontroler gimbala STorM32

Post autor: pawelsky »

pater pisze:Czy miał ktos problem ze stormem tak jak na załączonym filmiku ? Gimbal po pierwszej konfiguracji działał b. dobrze. Problem nastąpił po jakimś czasie - prawdopodobnie jak włączyłem gimbala bez podpiętego 2 IMU.
Robiles konfiguracje od poczatku?
ODPOWIEDZ