Kontroler gimbala STorM32

dyksusja o gimbalach, żadnej komercji

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

redhack
Posty: 2
Rejestracja: środa 18 mar 2015, 14:12

Re: Kontroler gimbala STorM32

Post autor: redhack »

A ja mam kilka pytań, :arrow:
zamówiłem ten kontroler "STORM32 32bit DRV8313", i chce do niego zamówić silniki "DYS HY-5208-200T", kamera wraz z oprzyrządowaniem waży 1,8kg, czy 1,5A na wyjściu dla silników (bo taki jest maksymalny amperarz sterownika, chyba że coś źle przeczytałem) starczy by utrzymać taką wagę ? Jakie maksymalnie silniki mogę zasilić tym sterownikiem ? Jaką baterie kupić 3s czy 4S ? I czy zastosować regulator przed sterownikiem ? :?:
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Kontroler gimbala STorM32

Post autor: Adrián »

oko pisze:Nie ma też fajnej możliwości sterowania przyciskiem różnych opcji przez 1 do 5 wciśnięć/dłuższe przytrzymanie.
Tu gość pokazuje, że jet taka opcja: https://www.youtube.com/watch?v=pAlnS4XzAKE
Również zamówiłem storm32, zamówiony klon Alexmosa, padł, walczę o reklamację. Ale czas goni i pewnie szybciej dojdzie nowy kontroler.
Po filmikach wygląda bardzo obiecująco.
Tym bardziej, że u mnie będzie wykorzystywany do ręcznego gimbala, gdzie możliwość wychyleń jest znacznie większa.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9763
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Kontroler gimbala STorM32

Post autor: pawelsky »

Taka ciekawostka - integracja Storm32 z Pixhawkiem :)
http://copter.ardupilot.com/wiki/common-storm32-gimbal/
Adrián pisze:
oko pisze:Nie ma też fajnej możliwości sterowania przyciskiem różnych opcji przez 1 do 5 wciśnięć/dłuższe przytrzymanie.
Tu gość pokazuje, że jet taka opcja
Ale to nie przez 1-5 wcisniec/przytrzymanie tylko raczej kilkupozycyjny przelacznik.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Kontroler gimbala STorM32

Post autor: Adrián »

esamolocik pisze:Najwięcej czasu zajeło mi dojście dlaczego IMU od Kamery nie działa - okazało się że IMU oryginalnie był wpięty w zły port I2c.
Po podpięciu do portu obok USB wszystko zaczeło działać jak trzeba.
Kolego, jesteś Wielki ! Pół dnia męczę się z tym imu.. Też mi nie działało, źle podpięli.. Nawet na zdjęciach w sklepie jest źle..
Żałuję, że nie spojrzałem do Wiki..
Już szukałem nowe, bo nie chciałem znowu czekać, ale podpiąłem i poszło :-)
Teraz męczę dalej konfigurację ;-)

Editt:
Konfiguracja skończona, naprawdę jest banalna :-)
Awatar użytkownika
PartyzantPL
Posty: 158
Rejestracja: poniedziałek 20 sie 2012, 15:43
Lokalizacja: Brzeg

Re: Kontroler gimbala STorM32

Post autor: PartyzantPL »

Ja dziś oblatałem mojego aliena560 z gimbalem dwuosiowym na sterowniku storm32, działa bez problemu, jeszcze muszę dopieścić ustawienia, ale jestem bardzo zadowolony, mimo wietrznej pogody i nie do końca wyważonych śmigłach działał wyśmienicie, w przyszłości odpalę trzecią oś :mrgreen: , na dwóch dział bez problemu. Gimbal z Hobbykinga ten: http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... ction.html , silniki zmienione na te: http://www.ebay.pl/itm/EMAX-Brushless-M ... 4180bc67cd , kamerka sj4000 ( wydaje się że jakiś klon ale wszystko działa jak należy i wygląda jak oryginał ) nagranie dołączę jak pogoda dopisze, jeszcze nie jest idealnie ( wiatr/śmigła ), ale będzie dobrze. Pozdrawiam.
Tarot 650 sport Pixhawk + Tarot T4-3D + Gitup Git 2 , Alien 560 apm 2,8 w przebudowie.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Kontroler gimbala STorM32

Post autor: Adrián »

Powoli rozpracowuje storm'a i 2 imu, świetny kontroler się zapowiada :-)
Próbuję poupychać kable na moim gimbalu i dobrze je przymocować.
Może ktoś wie, jak się nazywa złącze/wtyczka imu?

Obrazek

Muszę przeciągnąć przez oś silnika kabel łączący, ale z wtykiem się nie zmieści.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9763
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Kontroler gimbala STorM32

Post autor: pawelsky »

Adrián pisze:Muszę przeciągnąć przez oś silnika kabel łączący, ale z wtykiem się nie zmieści.
To wyjmij piny z wtyczki i przepchnij pojedynczo.

Wtyczka to Molex Picoblade 1.25mm
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Kontroler gimbala STorM32

Post autor: Adrián »

Yhym też tak myślałem, jeszcze od silników, to bez problemu, ale tutaj takie maleństwa, spróbuję, ale jak się nie uda, to zakupię.
Być może jeszcze kabelki skrócę, to będę musiał piny wymieniać.
Dzięki, zaraz poszukam.
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: Kontroler gimbala STorM32

Post autor: Rurek »

Adrián pisze:Być może jeszcze kabelki skrócę, to będę musiał piny wymieniać.
A nie prościej przeciąć kabel, skrócić - przepchać następnie przez oś/wał i zlutować?
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Kontroler gimbala STorM32

Post autor: Adrián »

He to też brałem pod uwagę. W pobliskim elektroniku na stronie nie mają tych wtyków. Więc zostanie mi lutowanie, bo koszt wysyłki wtyczki będzie spory.
Lutowanie, będzie najprostszym rozwiązaniem.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9763
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

STorM32 Link

Post autor: pawelsky »

STorM32 Link, czyli OlliW pomysl na jeszcze stabilniejszy gimbal
http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=2395475
Awatar użytkownika
MatManiak
Posty: 705
Rejestracja: czwartek 18 paź 2012, 11:45
Lokalizacja: Siemianowice Śl.

Re: Kontroler gimbala STorM32

Post autor: MatManiak »

No ekstra, tylko z tego co wyczytałem po angielsku, to potrzebne jest wgranie alternatywnego softu do pixhawka (wypuszczonego przez OlliW) i ustawienie by storm-link leciał po uart2 zamiast mavlinka. Tym samym, nie da się używać sterowania gimbalem przez pixhawka, więc odpada w tym momenecie auto-pitch przy różnych trybach lotu.
S500 | ZMR250 | HK FPV250 | Sky Surfer II 1400 | Wing Wing Z-84 | Reely Rhino II
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9763
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Kontroler gimbala STorM32

Post autor: pawelsky »

MatManiak pisze:No ekstra, tylko z tego co wyczytałem po angielsku, to potrzebne jest wgranie alternatywnego softu do pixhawka (wypuszczonego przez OlliW)
Raptem pare linijek roznicy...
MatManiak pisze:i ustawienie by storm-link leciał po uart2 zamiast mavlinka. Tym samym, nie da się używać sterowania gimbalem przez pixhawka, więc odpada w tym momenecie auto-pitch przy różnych trybach lotu.
OlliW zdaje sobie z tego sprawe i chce to w przyszlosci zmeinic, daj mu troche czasu - projekt zostal ogloszony... dzisiaj :)
Awatar użytkownika
MatManiak
Posty: 705
Rejestracja: czwartek 18 paź 2012, 11:45
Lokalizacja: Siemianowice Śl.

Re: Kontroler gimbala STorM32

Post autor: MatManiak »

pawelsky pisze:
MatManiak pisze:No ekstra, tylko z tego co wyczytałem po angielsku, to potrzebne jest wgranie alternatywnego softu do pixhawka (wypuszczonego przez OlliW)
Raptem pare linijek roznicy...
MatManiak pisze:i ustawienie by storm-link leciał po uart2 zamiast mavlinka. Tym samym, nie da się używać sterowania gimbalem przez pixhawka, więc odpada w tym momenecie auto-pitch przy różnych trybach lotu.
OlliW zdaje sobie z tego sprawe i chce to w przyszlosci zmeinic, daj mu troche czasu - projekt zostal ogloszony... dzisiaj :)
Nie no, jasne, mój post nie miał brzmieć negatywnie (choć chyba tak wyszło niestety :/ ) - kibicuję temu projektowi, bo swoją ceną (~$20) bije na głowe alexmosa, a możliwościami już się zbliża do lidera, brakuje chyba jeszcze tylko obsługi enkoderów i byłby wypas.

Co do modyfikacji kilku linijek pixhawka, to mozliwe ze jego fork zostanie zmergowany z trunkiem APM, w sensie oficjalnie wprowadzą obsługę storm-linka. Przecież kiedyś nie było w ogóle obsługi storm32 z poziomu pixhawka, a teraz jest do wyboru: alex albo storm.
S500 | ZMR250 | HK FPV250 | Sky Surfer II 1400 | Wing Wing Z-84 | Reely Rhino II
Awatar użytkownika
mikun
Posty: 2540
Rejestracja: środa 26 maja 2010, 21:40
Lokalizacja: Poznań

Re: Kontroler gimbala STorM32

Post autor: mikun »

Adrián, kup małe igły do strzykawek lekarskich i dasz radę tylko się nie ukłuj ;-)
...i tak nie skończysz na jednym ani na dwóch :-)
ODPOWIEDZ