Kontroler gimbala STorM32

dyksusja o gimbalach, żadnej komercji

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Kontroler gimbala STorM32

Post autor: kuczy »

Dzięki - podrzuciłem także na mój prywatny serwer (plik Zzipowany) w razie jakby zniknęło na dropboxie.:
http://multipartner.pl/FY650/NT-IMU-LPC ... 0_v1.4.zip
mrozilla
Posty: 219
Rejestracja: poniedziałek 12 maja 2014, 18:01
Lokalizacja: Polska

Re: Kontroler gimbala STorM32

Post autor: mrozilla »

mrozilla pisze:Nowy post, ponieważ mam inny problem niż opisane wcześniej i nie mogę z tym poradzić. Walczę już któryś dzień z tym Storm32 w gimbalu HAKRC i jak wszystko jest ok gdy jest na ziemi i ręcznie nim ruszam lub steruję z aparatury tak chwilę po starcie albo się wyłącza (silniki odpuszczają) lub zamarza i nie reaguje na przechyły. Po podłączeniu do PC pokazuje I2C Error (od 2 do 19) i IMU: ERR, na ziemi przed startem, IMU: OK i żadnego błędu I2C.
Nie wiem co z tym zrobić. Mam fabrycznie zamontowany ferryt, zaktualizowane oprogramowanie do 0.96. Nie udało mi się jeszcze ani razu nagrać nic normalnie z góry, bo żaden lot nie trwał dłużej niż kilkanaście sekund.
Czy możliwe jest, że problemem jest podłączenie zasilania z tego samego pakietu co wszystkiego innego? Czy jakiś regulator napięcia na 12V mógłby pomóc? Coś takiego np.:
Obrazek

Nie mam już pomysłów, nie udało mi się jeszcze nagrać ani jednego stabilizowanego ujęcia, a widzę w sieci, że ten HAKRC potrafi na oryginalnym IMU nagrywać naprawdę ładne filmy.
kamilkamien
Posty: 174
Rejestracja: środa 22 paź 2014, 19:21
Lokalizacja: Chojnice

Re: Kontroler gimbala STorM32

Post autor: kamilkamien »

A ja zwracam się do Was z prośbą i zarazem zapytaniem.
Czy ktoś mi może wyjasnić co trzeba zmienić w pidach aby pozbyć się tego telepania jak na załączonym linku? Walczę z tym od miesiąca i powoli już mnie szał ogarnia! Wibracji z ramy nie ma absolutnie żadnych, jest wszystko idealnie odizolowane i o przeniesieniu wibracji mowy nie ma...

https://vimeo.com/179104003

Gimbal to Infiniti M P3
Aparat zaś to Sony A5000
Jeśli chodzi o Pidy to wygląda to w sposób następujący
Pitch Roll Yaw
P 4,5 P 13 P 9,3
I 50 I 400 I 150
D 0,1300 D 0,2050 D 0,2100
Vmax 100 Vmax 135 Vmax126
Gyro LPF off
Imu2 LPF 1,5ms

Pitch ma tak małą wartość I bo przy wyższych wartościach wydawało mi się, że oscylował i to dość mocno
Wszystko oczywiście wyważone jak się należy.
Szper
Posty: 443
Rejestracja: piątek 11 gru 2015, 10:22

Re: Kontroler gimbala STorM32

Post autor: Szper »

mrozilla u mnie jedzie wszystko bezbłędnie z jednego pakietu. Gimbal pod kamerki typu gopro.
S500 zasilany 4s a gimbal ma podobnego BUCK'a jak na zamieszczonej fotce + dodatkowy kondensator na wyjściu. Napięcie dałem 10V - przez to nie mam żadnych korekt PIDów na napięcie itp. Kabel od i2c bez ferrytów i innych cudów. Silniki bez hollowshafta.
Syma X5C -> "Drewniak X5C"
S500 Black -> "Szlajacz" Black Snapper PRO L
GEPRC ZX5 190
I różne mikroby 1103, 1304...
Dabalwwy
Posty: 40
Rejestracja: czwartek 14 sty 2016, 04:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kontroler gimbala STorM32

Post autor: Dabalwwy »

sliver001 pisze:Mam problem z konfiguracją IMU2 w Storm32. Postępuje zgodnie z opisami, uruchamiam kalibrację 1-point, w nowym oknie następuje odczyt z akcelerometru Storm'a ale nawet po dłuższym czasie nie uaktywnia się przycisk "Accept current readings". FW: v2.03 nt Board: v1.30 F103RC
Obrazek

Ja mam ten sam problem co kolega ale mam wersje 0.96 co z tym zrobić??
Płytka ver V1.32
Processor: STM32F103RC
Motor driver: DRV8313on
Sensor MPU6050
mrozilla
Posty: 219
Rejestracja: poniedziałek 12 maja 2014, 18:01
Lokalizacja: Polska

Re: Kontroler gimbala STorM32

Post autor: mrozilla »

Szper pisze:mrozilla u mnie jedzie wszystko bezbłędnie z jednego pakietu. Gimbal pod kamerki typu gopro.
S500 zasilany 4s a gimbal ma podobnego BUCK'a jak na zamieszczonej fotce + dodatkowy kondensator na wyjściu. Napięcie dałem 10V - przez to nie mam żadnych korekt PIDów na napięcie itp. Kabel od i2c bez ferrytów i innych cudów. Silniki bez hollowshafta.
Czyli kontroler, ESC, silniki i Storm32 z jednego pakietu i jedynie przetwornica step down? Może właśnie brak przetwornicy jest u mnie problemem i wszystko działa nawet pod małym obciążeniem, ale gdy już trzeba cały copter podnieść jest duży spadek napięcia i wywala I2C i błąd IMU?
Czy taka przetwornica powinna się sprawdzić?
Obrazek

EDIT - scalenie

Chyba jednak nie chodzi o spadki napięcia, udało mi się na stole wywołać błędy I2C i za każdym razem pojawiają się gdy stukam palcem w podwozie F450 nad mocowaniem gimbala, czasami od pierwszego stuknięcia, czasami co któreś wywala błędy I2C i IMU:ERR, w takiej sytuacji co może być przyczyną? (stukanie pomiędzy te dwie śrubki mocujące, gimbal trzyma się na tych dwóch śrubkach, z tyłu dodałem opaskę zaciskową, bo myślałem, że może tył się odchyla i stąd błąd, ale też nie pomogło)

Obrazek

Tutaj filmik z wywoływania błędów:
https://megawrzuta.pl/download/99d8ce26 ... 36cd9.html
Awatar użytkownika
Mitar
Posty: 380
Rejestracja: czwartek 03 wrz 2015, 13:51

Re: Kontroler gimbala STorM32

Post autor: Mitar »

Mam problem z podłączeniem się do Bluetootha w stormie , konfiguracja BT przechodzi poprawnie, telefon paruje się , odpalam aplikację od xor.io i gdy próbuję się połączyć daje mi bład firmware not suported [96] i niby ostania obsługiwana to [87].

Projekt umarł ? czy jest jakiś sposób bez zchodzenia z wersją.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9763
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Kontroler gimbala STorM32

Post autor: pawelsky »

Mitar pisze:czy jest jakiś sposób bez zchodzenia z wersją.
Bez aktualizacji aplikacji nie ma.
mrozilla
Posty: 219
Rejestracja: poniedziałek 12 maja 2014, 18:01
Lokalizacja: Polska

Re: Kontroler gimbala STorM32

Post autor: mrozilla »

Spostrzegłem pewną zależność u mnie z błędami I2C, gdy opaskami zaciskowymi docisnąłem do podwozia F450 tył mocowania gimbala udało mi się nagrywać około 2 minut filmu (wcześniej zamrażało gimbala (błędy I2C) od razu po starcie), następnie po ściśnięciu dwóch przednich dumperów czas się wydłużył do około 5 minut potem błędy, po ściśnięciu tylnych dwóch (razem z przednimi) błąd potrafi wywalić pod sam koniec, tylko jeżeli dumpery nie są ściśnięte jello jest bardzo mało, ale gimbal się zamraża, gdy są ściśnięte gimbal działa, ale obraz tak trzęsie, że nie da się tego oglądać. Jak znaleźć kompromis i co znając powyższe szczegóły można zrobić aby zarówno obraz był gładki i gimbal się nie wyłączał?
maxxxior
Posty: 1019
Rejestracja: wtorek 21 paź 2014, 16:12
Lokalizacja: Łódź

Re: Kontroler gimbala STorM32

Post autor: maxxxior »

witam
i do mnie doszedł wczoraj taki gimbal: http://www.gearbest.com/fpv-system/pp_244970.html i teraz powiedzcie co i jak gdzie i z czym? Jak wgrać firmware do tego kontrolera? podłączyłem do PC za pomocą kabelka mini-usb zainstalowałem oprogramowanie, wszedłem w zakładke Flash Firmware chciałem się połączyć ale wyskoczyłą informacja: "Connecting... Please wait!
v... v0.90
Read... ABORTED!
The connected controller board or its firmware version is not supported!
Retry with GUI version v0.90"
chciałem zaktualizować firmware do wersji 1.3 ale coś nie chciał wgrać... co mam wybrać w polu STM32 Programmer i czy coś wciskać podczas programowania na płytce(BOOT/RESET? jeśli tak to kiedy?)

P.S. i czy ma ktoś jakieś sprawdzone ustawienia? bo teraz czytać 50str wątku to troche słabo...
Bouli_wro
Posty: 204
Rejestracja: poniedziałek 01 sie 2016, 02:14

Re: Kontroler gimbala STorM32

Post autor: Bouli_wro »

Może w tym stylu ;)

http://youtu.be/HwaHjRw1Qqg


Sent from my iPhone using Tapatalk
maxxxior
Posty: 1019
Rejestracja: wtorek 21 paź 2014, 16:12
Lokalizacja: Łódź

Re: Kontroler gimbala STorM32

Post autor: maxxxior »

ale podobno można się z nim połączyć bez używania FTDI tylko za pomocą kabelka miniUSB - prawda to?
Bouli_wro
Posty: 204
Rejestracja: poniedziałek 01 sie 2016, 02:14

Re: Kontroler gimbala STorM32

Post autor: Bouli_wro »

Tego nie wiem i nie mam jak sprawdzić ;) ale na stronie nie nie widać takiej opcji.

http://www.olliw.eu/storm32bgc-wiki/How ... h_firmware


Sent from my iPhone using Tapatalk
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Kontroler gimbala STorM32

Post autor: Adrián »

Jak 50 stron to za wiele.to wystarczy wiki.
Jest o łączeniu się z GUI jak i aktualizacji.
Ale trzeba czytać.
maxxxior
Posty: 1019
Rejestracja: wtorek 21 paź 2014, 16:12
Lokalizacja: Łódź

Re: Kontroler gimbala STorM32

Post autor: maxxxior »

no właśnie ja też nie mogę znaleźć jak się połączyć za pomocą samego USB... :/
ODPOWIEDZ