DYS 3-Axis Nex-GH5 Gimbal z AlexMOS 3axis Controller

dyksusja o gimbalach, żadnej komercji

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

martiiii
Posty: 53
Rejestracja: poniedziałek 05 gru 2011, 15:05
Lokalizacja: Polska

Re: DYS 3-Axis Nex-GH5 Gimbal z AlexMOS 3axis Controller

Post autor: martiiii »

Wisznia i jak ci działa ten mały Gimbal z abc? Sam chciałem właśnie coś małego dokupić.
kamilkamien
Posty: 174
Rejestracja: środa 22 paź 2014, 19:21
Lokalizacja: Chojnice

Re: DYS 3-Axis Nex-GH5 Gimbal z AlexMOS 3axis Controller

Post autor: kamilkamien »

A ja mam koledzy takie pytanie związane właśnie z tym kontrolerem, mam co prawda RCtimera ale sterownik ten sam. Powiedzcie mi, bo nie mogę dojść do ładu, jeśli latam wolno, mam takie delikatne pływanie, jeśli zaś rozpędzę się i latam szybko pływanie ustępuje. Czułość gyro jest ustawiona na 90 chyba. Czy jeśli wartość ta jest za wysoka możliwy jest efekt taki jak opisuje? Jesli nie to jakim parametrem zamieszać jeszcze ustawienia?
Pytam bo autor z pierwszego postu podaje wartość 46 a domyślnie jest chyba 100.
Awatar użytkownika
robak56
Posty: 290
Rejestracja: środa 16 kwie 2014, 17:47
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: DYS 3-Axis Nex-GH5 Gimbal z AlexMOS 3axis Controller

Post autor: robak56 »

Panowie czy da się pod ten kontroler podpiąć joystick? Chciałbym go przerobić na ręczny ze sterowaniem.
Druga sprawa to czy to prawidłowa reakcja jeśli po dotknięciu palcem pinów od RC-control gimbal się wyłącza czy coś mam popsute?
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: DYS 3-Axis Nex-GH5 Gimbal z AlexMOS 3axis Controller

Post autor: Adrián »

robak56 pisze:Panowie czy da się pod ten kontroler podpiąć joystick? Chciałbym go przerobić na ręczny ze sterowaniem.
Tak, da się.
Awatar użytkownika
robak56
Posty: 290
Rejestracja: środa 16 kwie 2014, 17:47
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: DYS 3-Axis Nex-GH5 Gimbal z AlexMOS 3axis Controller

Post autor: robak56 »

Możesz rozwinąć i napisać jak? Posiadam joystick http://abc-rc.pl/AlexMos-Joystck-HHG-JS, po podpieciu pod rc pitch i rc roll i podłączeniu zasialania gimbal się nie włącza... Jak tylko odepnę przewód sygnałowy to już działa normalnie...
Awatar użytkownika
Pirat_VL
Posty: 31
Rejestracja: sobota 31 sty 2015, 17:02

Re: DYS 3-Axis Nex-GH5 Gimbal z AlexMOS 3axis Controller

Post autor: Pirat_VL »

Muszę przyznać, że byłem dużym fanem gopro zanim jeszcze stały się tak bardzo popularne. Kupując więc pierwszy gimbal rzuciłem sobie wyzwanie, by zamontować coś innego :)

Tak więc kupiłem tytułowego DYS-a po taniości na allegro... Obym nie musiał tego uznać za modelarsko-zakupowy błąd...

Pytam więc użytkowników tegoż gimbala/kontrolera/podobnego zestawu, co z moim jest nie tak?
]

Gimbal zachowywał się tak samo kilka miesięcy temu - po zakupie - jak i dzisiaj. Przeprowadziłem kalibrację akcelerometru 6-punktową, starałem się go wyważyć +- z aparatem (silnik pitch zachowuje się tak samo), wpisałem liczbę pól silników do SimpleBGC i hmm... Nie wiem gdzie teraz szukać przyczyn.
Przez przypadek urwał mi się jeden z 3-fazowych przewodów osi yaw, ale jakimś magicznym sposobem nie będzie on oddziałowywał na oś pitch, prawda? Nie mogę natomiast dojść, jak zmienić pitch na roll (vide: zegary). Na pierwszym zrzucie ekranu widać, że drży oś roll (empirycznie jest to pitch), podczas gdy ja obracam lewo-prawo (roll) - te ruchy są widoczne na pitch. Spodziewam się, że chodzi o zmianę osi X/Y/Z, nie wiem jednak która jest która :(
Metaliczny dźwięk na filmie jest spowodowany niedokręceniem płytki pod aparat.

Będę bardzo wdzięczny za wszelkie sugestie w tym temacie.

Życzę spokojnych Świąt,
Adam
Awatar użytkownika
jacekV
Posty: 2246
Rejestracja: czwartek 30 maja 2013, 18:06
Lokalizacja: Jasienica

Re: DYS 3-Axis Nex-GH5 Gimbal z AlexMOS 3axis Controller

Post autor: jacekV »

Ale czemu pròby robisz bez aparatu ?

Nie dziwne że wariuje...
pozdrawiam, Jacek
__________________
Sprzęt był sprawny. Użytkownik nie.
W Hangarze; Hujsban FPV, KRAB 250, Qamikaze X4, OctoCongoCopter X8, Kadłubek, Raptor,
Awatar użytkownika
Pirat_VL
Posty: 31
Rejestracja: sobota 31 sty 2015, 17:02

Re: DYS 3-Axis Nex-GH5 Gimbal z AlexMOS 3axis Controller

Post autor: Pirat_VL »

Z rozpędu nagrałem filmik bez aparatu.
Na dodatek zdjęcie elektroniki (usb odłączone), choć osobiście nie upatruję również tutaj problemu.
Obrazek
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: DYS 3-Axis Nex-GH5 Gimbal z AlexMOS 3axis Controller

Post autor: Adrián »

Pirat_VL pisze:Pytam więc użytkowników tegoż gimbala/kontrolera/podobnego zestawu, co z moim jest nie tak?
Brak kamery/balastu?
Tak się nie sprawdza gimbala..
Nie dość, że musi mieć kamerę/balast, to jeszcze musi być wyważony mechanicznie (najlepiej możliwie idealnie).
Dopiero po tym, możesz robić próbę z włączeniem zasilania.
rudy20
Posty: 50
Rejestracja: niedziela 16 lis 2014, 18:28
Lokalizacja: Gdańsk

Re: DYS 3-Axis Nex-GH5 Gimbal z AlexMOS 3axis Controller

Post autor: rudy20 »

No i takie rzeczy dzieją się jak pidy są skopane
lisam210: SP Pro Racing F3 - Betaflight 2.6.1, emax rs2205 2300kv, LittleBee 30A, Foxeer XAT600M (hs1177), Eachine ET200
HEXA Tarot 680PRO: Pixhawk Lite, Turnigy Multistar 4822-690Kv, ESC Sunrise BLHELI Multi-30A Slim
Turnigy 9XR + FrSky DJT
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: DYS 3-Axis Nex-GH5 Gimbal z AlexMOS 3axis Controller

Post autor: Adrián »

robak56 pisze:Możesz rozwinąć i napisać jak? Posiadam joystick http://abc-rc.pl/AlexMos-Joystck-HHG-JS, po podpieciu pod rc pitch i rc roll i podłączeniu zasialania gimbal się nie włącza... Jak tylko odepnę przewód sygnałowy to już działa normalnie...
Pierwszy lepszy film


Tylko jak on może to sprawdzić, gdy pokazuje, pracę gimbala bez kamery.. To jak to może działać.
Lepiej niech pokaże z idealnie ustawionym gimbalem mechanicznie i po podłączeniu zasilania.
To można coś dalej mówić.
Awatar użytkownika
notgroove
Posty: 520
Rejestracja: czwartek 13 mar 2014, 23:24

Re: DYS 3-Axis Nex-GH5 Gimbal z AlexMOS 3axis Controller

Post autor: notgroove »

Kolego robisz podstawowy błąd...nie czytasz manuali i nie oglądasz ze zrozumieniem miliona poradników na YT.

Musisz zrozumieć jak działa gimbal.

Zamontuj więc kamerkę, wyważ i ustaw odpowiednie parametry pracy.

Bez kamery (balastu) czyli zupełnie niewyważony nigdy nie zadziała.
Nigdy tak nie ustawisz odpowiednich PIDów.

Zacznij więc od początku...nie będę Ci tu teraz podsuwał poradników z YT bo jest tego miliony i sam lepiej jak się wysilisz...
...a widać że piszesz staszne głupoty więc święta spędź nad poradnikami ;)
DJI Mavic Pro - DJI Inspire 1Pro X5 - DJI S1000 - Canon - Sony - Panasonic - Sigma - HiTec - DJI - 3DR - Align
Qwerterek1
Posty: 159
Rejestracja: środa 12 sie 2015, 23:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: DYS 3-Axis Nex-GH5 Gimbal z AlexMOS 3axis Controller

Post autor: Qwerterek1 »

Tak sobie czytam ten poradnik oraz opinie o DYS i widzę że szanownych kolegów nie zachwyca sprzęt. Czy w takim razie jest jakiś gimbal pod nex który polecicie i spełniał by sie podczas nagrywania i zdjęc? Czy tylko składak?
fapryk
Posty: 10
Rejestracja: piątek 03 kwie 2015, 21:43

Re: DYS 3-Axis Nex-GH5 Gimbal z AlexMOS 3axis Controller

Post autor: fapryk »

Z góry przepraszam moderatora i użytkowników ale potrzebuję pomocy, czy któryś z właścicieli mógłby wejść w temat: http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=5&t=37236 zerknąć co to za element i wysłać mi jego oznaczenie ? Z góry dziękuję ! :)
ODPOWIEDZ