Spalony Gimbal tarot t-2d. Pomocy ;/

dyksusja o gimbalach, żadnej komercji

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

kejkej
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek 31 mar 2014, 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: kejkej »

No dobra, jako ze mam ten sam problem chetnie sie dolacze do dyskusji. Moj Tarocik T2D dzialal kilka miesiecy, az w koncu wyskoczyla mrugajaca zielona dioda (i to wcale nie jest dobrze jak wyzej mozna przeczytac) tzw "over current" i w takim przypadku gimbal nie dziala wcale, no procz swiecacych sie diod (zielona i niebieska, no i te 7A zamiast ulamka A w zakladce "motors"). Wszysto dzialalo na pakietach 3S i 4S, no ale do czasu. Stad moje pytanie czy da sie ten kontroler jakkolwiek naprawic?

ps. Mam tez drugi, ktory z kolei po podpieciu zasilania, inicjuje sie, pozniej stabilizuje jakies 20-30s i umiera (swieci wylacznie niebieska dioda, torszke jakby regularnie przygasala), jesli ktos sie z tym spotkal i wie o co chodzi rowniez prosze o kontakt :)
claw
Posty: 265
Rejestracja: czwartek 02 cze 2011, 20:39
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Spalony Gimbal tarot t-2d. Pomocy ;/

Post autor: claw »

Kilka porad
Jak nie działa tarot to należy spr czy w ogóle można się z nim skomunikować i czy czujnik reaguje. Prawdopodobnie nie łaczy wam kabelek z czujnika przy kamerce
Jeśli gimbal zaczyna się poziomować ale przeskoczy i znowu próbuje to oznacza że albo strzelona jest jedna faza silnika albo faza w kontrolerze.
EPP FPV, Trex600 gimball, MK Hexa, MK quad, KFC 250quad, Naza2 Hexa, Fantom Czy Pro
DX8, Eleres
Awatar użytkownika
ReMo
Posty: 2133
Rejestracja: środa 04 kwie 2012, 17:24
Lokalizacja: Skoczów,Bielsko

Re: Spalony Gimbal tarot t-2d. Pomocy ;/

Post autor: ReMo »

Mam problem.
Łączy mi się normalnie z programem. Ale po włączeniu zasilania zapala się pomarańczowa.
Po czym niebieska miga i zielona świeci cały czas. Bibal nie ruszy ani huhuh
Czyli zlieona sygnalizuje ze coś przeciążone jest lub za duże zasilanie.
Ktoś poradzi co mogę sprawdzić?
Silniki są ok.
[b]"Tylko życie poświęcone innym, warte jest przeżycia"[/b]
ODPOWIEDZ