Tarot Brushless Gimbal for Gopro Hero 3 (2Axis)

dyksusja o gimbalach, żadnej komercji

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
yahny
Posty: 120
Rejestracja: sobota 30 lis 2013, 09:52
Lokalizacja: Złotolasy/Jaworzno

Post autor: yahny »

Jak masz wpięte kable z usb gopro - sterownik gimbala/AV?
Powinno być + - (koło 'P'). Wsówka z kablami z jednej strony, środkowy to '-' zewnętrzny to '+'
Czy masz wpięty kabel AV do video TX? Jeżeli tak, to czy masz obraz, i czy po wypięciu masz to samo, tj. brak reakcji gimbala.

A wogóle, to chodzi o czerwoną diodę na gp, czy sterowniku?
Jezior
Posty: 23
Rejestracja: środa 08 sty 2014, 21:39
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Jezior »

Go pro w ogóle nie jest podpięte
Awatar użytkownika
wojtekk8
Posty: 1
Rejestracja: piątek 02 sty 2015, 18:29
Lokalizacja: Tarnów/Rzeszów

Post autor: wojtekk8 »

Czy lata ktoś z tym gimbalem i GoPro Hero 3+ na pokładzie ? Z tego co się orientuję to Hero 3+ jest lżejsza niż Hero 3, trzeba jakoś dodatkowo doważyć kamerę, czy nie ma żadnych problemów z działaniem gimbala ?
Awatar użytkownika
laciaty
Posty: 477
Rejestracja: środa 11 wrz 2013, 19:12
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: laciaty »

Ja latam i nie ma żadnych problemów z doważaniem.
Nie ma takiej potrzeby.
eLeReS MOD, Penguin FPV, Beta, X525, Pilatus PC-6 MPX, SkyEye FPV
stas
Posty: 52
Rejestracja: poniedziałek 09 mar 2015, 09:46

Re: Tarot Brushless Gimbal for Gopro Hero 3 (2Axis)

Post autor: stas »

witam, w moim tarocie horyzont delikatnie ucieka. Soft 1.5. Ustawiłem INIT TILT ANGLE na 1, default mode na STICK RATE MODE i wszystko gra, gimbal się ustawia parfekt. Ale występuje inny problem, mianowicie po uruchomieniu heksy (naza mlite po upgradzie do V2) gimbal przestawia się do ustawień poprzednich, tak jakby przestawały działać ustawienia INIT TILT ANGLE. Gimbal jest podłązony do Nazy, odbiornik i aparatura DJI - najnowsza, ma pokrętło do sterowania gimbalem. Czy jest jakaś rada na to, żeby działało zarówno sterowanie gimbalem z nazy jak i ustawienia INIT TILT ANGLE ?
Awatar użytkownika
syyzyy
Posty: 41
Rejestracja: wtorek 06 maja 2014, 08:31
Lokalizacja: Modena

Re: Tarot Brushless Gimbal for Gopro Hero 3 (2Axis)

Post autor: syyzyy »

Jezior pisze: autor: Jezior » 22 gru 2014, o 21:28

Go pro w ogóle nie jest podpięte
mialem identyczna reakcje kontrolera. Przyczyna bylo zwarcie na kabelkach IMU (slaba jakos lutu + moja nieuwaga). Jeden sie oderwal i stykal do drugiego. Otworz pokrywke i sprawdz czy sie ktorys nie upytolil.




//sry za brak polskich znakow
Czarnowidz
Posty: 7
Rejestracja: środa 09 wrz 2015, 18:54

Re: Tarot Brushless Gimbal for Gopro Hero 3 (2Axis)

Post autor: Czarnowidz »

No i stało się, chciałem trochę podregulować ustawienia gimbala i nagle zwariował. Świruje we wszystkie strony obraca się tak jakby chciał urwać kabel, na nic nie reaguje. Najbardziej martwi mnie to, że kamera nie ma tego samego położenia co w programie widać na obrazku, pomóżcie, bo jestem zrozpaczony :-/
stas
Posty: 52
Rejestracja: poniedziałek 09 mar 2015, 09:46

Re: Tarot Brushless Gimbal for Gopro Hero 3 (2Axis)

Post autor: stas »

Sprawdź podłączenie czujnika / żyroskopu. Robiłeś kalibrację ?
Czarnowidz
Posty: 7
Rejestracja: środa 09 wrz 2015, 18:54

Re: Tarot Brushless Gimbal for Gopro Hero 3 (2Axis)

Post autor: Czarnowidz »

stas pisze:Robiłeś kalibrację ?
Mógłbyś napisać jak ją przeprowadzić ?
stas
Posty: 52
Rejestracja: poniedziałek 09 mar 2015, 09:46

Re: Tarot Brushless Gimbal for Gopro Hero 3 (2Axis)

Post autor: stas »

W sofcie 1.5 jest opcja kalibracji położenia... jak uruchomisz ZYX - ...... to znajdziesz przycisk calibrate sensors...... załóż gopro do gimbala i umieść na płaskim.....Z mojego doświadczenia wiem, że mi wariował jak były zamienione miejscami przewody zasilające silniki..... spróbuj zamienić je miejscami
Czarnowidz
Posty: 7
Rejestracja: środa 09 wrz 2015, 18:54

Re: Tarot Brushless Gimbal for Gopro Hero 3 (2Axis)

Post autor: Czarnowidz »

Dzięki za podpowiedzi, zdarzył się cud i wszystko zaczęło działać i jest tak jak chciałem. Może to przez to, że używam win 8.1 a sterowniki nie są kompatybilne z tym systemem i będzie raz na sto prób, działać a ja właśnie trafiłem.
Tu jest instrukcja jak uruchomić na windows 8 / 8.1 może komuś się przyda.
http://www.dronetrest.com/t/using-tarot ... dows-8/940
Awatar użytkownika
duzy000
Posty: 27
Rejestracja: niedziela 15 mar 2015, 20:21
Lokalizacja: Kielce

Re: Tarot Brushless Gimbal for Gopro Hero 3 (2Axis)

Post autor: duzy000 »

Witam planuje kupno tego gimbala Tarot T-2D V2 do niego chciałbym również kamere GoPro hero3+ i mam do Was pytanie czy podłączyć go tylko do odbiornika czy może do Nazy M V-2 dziękuje za odpowiedzi
Ogranicza Cie tylko Twoja wyobraznia
stas
Posty: 52
Rejestracja: poniedziałek 09 mar 2015, 09:46

Re: Tarot Brushless Gimbal for Gopro Hero 3 (2Axis)

Post autor: stas »

duzy000 pisze:Witam planuje kupno tego gimbala Tarot T-2D V
odradzam..... dołóż 300 zł i kup gimbal ten: http://aeromind.pl/produkt/3-osiowy-gimbal-walkera-g-3d - jest świetny
Miałem gimbal tarota i żałuję, nie dość że w oryginalnej wersji plastikowe płyty mocujące potrafią się połamać przy upadku drona z wysokości 5 metrów to jeszcze kupione w sklepie niby do niego nie pasują i trzeba kombinować...
Awatar użytkownika
duzy000
Posty: 27
Rejestracja: niedziela 15 mar 2015, 20:21
Lokalizacja: Kielce

Re: Tarot Brushless Gimbal for Gopro Hero 3 (2Axis)

Post autor: duzy000 »

Dzięki za info a powiedz mi ile kanałów jest potrzebne do jego obsługi i czy latasz na ustawieniach standardowych czy coś zmieniałeś ?
Ogranicza Cie tylko Twoja wyobraznia
stas
Posty: 52
Rejestracja: poniedziałek 09 mar 2015, 09:46

Re: Tarot Brushless Gimbal for Gopro Hero 3 (2Axis)

Post autor: stas »

standardowo do obsługi sterowania wychyleniem w jednej osi potrzebujesz jednego kanału wolnego - być może da się zmiksować kanały, ale to pytanie do bardziej zaawansowanych modelarzy... latam na standardowych, osobiście steruję tyko jedną osią gimbala, bo tylko tyle jest mi potrzebne...... zawsze możesz dokupić dodatkową aparaturę z odbiornikiem (jakąś tańszą np. turnigy) i podłączyć odbiornik do gimbala - wtedy jedna osoba pilotuje drona, druga obsługuje gimbal z kamerą - podobnie jak w inspire1
ODPOWIEDZ