Tarot Brushless Gimbal for Gopro Hero 3 (2Axis)

dyksusja o gimbalach, żadnej komercji

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
mknet
Posty: 1223
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 20:13
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Post autor: mknet »

DominikN pisze:Zauważyłem dopiero po kilku lotach, że ten gimbal ma pewną niedoróbkę. Mianowicie płytka sterująca jest zamontowana zbyt blisko ramienia na którym wisi kamera. Podczas lotu ramię ociera o płytkę przenosząc drgania. Ja swoją płytkę przekręciłem w drugą stronę. Pod płytkę dałem podkładki pod śrubki stosowane w helikopterach. Po tym zabiegu drgania znikły bo ramię ma swobodę pracy. Sprawdź ten problem u siebie.
To nie niedoróbka, tylko początkowo źle złożyłeś gimbal, później naprawiłeś swój błąd i jest ok
Użytkowane: Bixler 2 1500m, SkySurfer 2000mm, Transporter Q7.6, Mini-Hrejser slim 280mm, Delta120min.
Składają się: SU31 ElectriFly, FarFlyer długolot fpv.
Zakurzone: T-rex 500ESP, Ofna ultra lx comp, Hpi Sprint 2
DominikN
Posty: 21
Rejestracja: niedziela 10 sie 2014, 23:27
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: DominikN »

Mknet no niestety się z Tobą nie zgodzę, oryginalnie mocowanie jest tak zrobione że płytka siedzi wzdłużnie i w tym jest problem.

Pierwsze lepsze zdjęcia z neta na którym widać jak jest oryginalnie zamocowana płytka:

Obrazek

a tu jeszcze raz po mojej przeróbce

Obrazek

więc mknet najpierw dokładnie to sprawdź a dopiero później pisz
Awatar użytkownika
mknet
Posty: 1223
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 20:13
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Post autor: mknet »

Górny CP od gimbala masz na 100% obrócony o 180stopni.
Ja nic nie przerabiałem a pałąk gimbala jest idealnie w otworze, nic nie ociera, latam i polecam tarotowgo bimbala ;-)
Odwróć górny cp i przykręć pałąk a zobaczysz że wszystko złoży się idealnie
Foto "dowód":
Obrazek
więc mknet najpierw dokładnie to sprawdź a dopiero później pisz
Użytkowane: Bixler 2 1500m, SkySurfer 2000mm, Transporter Q7.6, Mini-Hrejser slim 280mm, Delta120min.
Składają się: SU31 ElectriFly, FarFlyer długolot fpv.
Zakurzone: T-rex 500ESP, Ofna ultra lx comp, Hpi Sprint 2
Awatar użytkownika
Piotrowy
Posty: 3129
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 14:16
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Piotrowy »

mknet pisze:Górny CP od gimbala masz na 100% obrócony o 180stopni.
Kolega ma rację :-) . Początkowe złożenie poskutkowało kilkoma jobami na producenta, ale po dokładnym przyjrzeniu się i obróceniu górnej płytki o 180 st. poskutkowało z kolei koniecznością odszczekania wszystkiego pod stołem :oops:
Ostatnio zmieniony wtorek 19 sie 2014, 18:56 przez Piotrowy, łącznie zmieniany 1 raz.
DominikN
Posty: 21
Rejestracja: niedziela 10 sie 2014, 23:27
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: DominikN »

faktycznie moje niedopatrzenie :oops: zwracam honor mknet myślę że mi wybaczysz :mrgreen: przestroga dla innych sprawdźcie czy górne mocowanie jest w dobrą stronę
je.s
Posty: 28
Rejestracja: wtorek 28 cze 2011, 18:27
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: je.s »

Mój T-2D dziwnie reaguje przy podłączonej regulacji TILT ( ustawiony MODE 2 , soft V1,5 ). Regulacja pochylenia potencjometrem z aparatury działa ale przy przechylaniu koptera stabilizowana jest jedynie oś tilt - co ciekawe przy bocznych pochyleniach również pracuje silnik od tilt a od roll wcale. Po odłączeniu kabla sygnałowego od wejścia T kontrolera gimbala wszystko wraca do normy i T-2D elegancko stabilizuje. Czy ktoś się z tym zetknął.
Pozdrawiam
Je.s
Awatar użytkownika
janosig
Posty: 54
Rejestracja: sobota 17 lis 2012, 22:22
Lokalizacja: Oława

Post autor: janosig »

Czy ktoś z was wkładał GoPro 4 do TAROTA ?
MarysM
Posty: 146
Rejestracja: sobota 04 sty 2014, 11:35
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: MarysM »

janosig pisze:Czy ktoś z was wkładał GoPro 4 do TAROTA ?
Mam od niedawna Gopro Hero 4 Silver. Pasuje idelanie pod gimbala tarota (w końcu ma te same rozmiary co Hero 3). Musiałem tylko lekko zmienić Accelerate Gain bo coś wchodził w lekkie wibracje - teraz śmiga aż miło :-)
DJI Phantom 3 Advanced
Awatar użytkownika
Piotrowy
Posty: 3129
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 14:16
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Piotrowy »

MarysM pisze:Mam od niedawna Gopro Hero 4 Silver. Pasuje idelanie pod gimbala tarota (w końcu ma te same rozmiary co Hero 3)
To się postarali, bo bym się gniewał :evil: ;-)
Awatar użytkownika
yahny
Posty: 120
Rejestracja: sobota 30 lis 2013, 09:52
Lokalizacja: Złotolasy/Jaworzno

Post autor: yahny »

Mam pochylanie cam z rc w mode 2.
Pytanko:
Który parametr odpowiada za szybkość tego pochylania i niejako łagodzenie szarpnięć potencjometrem. Obecnie gimbal za szybko reaguje na ruch potencjometru.
W gimbalu dys 3axis jest łagodniej.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
kornelitoo
Posty: 206
Rejestracja: wtorek 19 lis 2013, 23:01
Lokalizacja: Wola Uhruska/Wwa

Post autor: kornelitoo »

yahny pisze:Mam pochylanie cam z rc w mode 2.
Pytanko:
Który parametr odpowiada za szybkość tego pochylania i niejako łagodzenie szarpnięć potencjometrem. Obecnie gimbal za szybko reaguje na ruch potencjometru.
W gimbalu dys 3axis jest łagodniej.
Pozdrawiam.
Jeśli latasz na Nazie to z tego co pamiętam w asystencie masz opcję manualnego ustawienia prędkości.
Awatar użytkownika
yahny
Posty: 120
Rejestracja: sobota 30 lis 2013, 09:52
Lokalizacja: Złotolasy/Jaworzno

Post autor: yahny »

Nie napisałem. Mam kfc. Nie pomyslałem, żeby tam szukać, bo alexmosie jest to w sofcie.
Awatar użytkownika
mknet
Posty: 1223
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 20:13
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Post autor: mknet »

Zmień po prostu EPA dla potencjometru, to wystarczy.
Użytkowane: Bixler 2 1500m, SkySurfer 2000mm, Transporter Q7.6, Mini-Hrejser slim 280mm, Delta120min.
Składają się: SU31 ElectriFly, FarFlyer długolot fpv.
Zakurzone: T-rex 500ESP, Ofna ultra lx comp, Hpi Sprint 2
Awatar użytkownika
yahny
Posty: 120
Rejestracja: sobota 30 lis 2013, 09:52
Lokalizacja: Złotolasy/Jaworzno

Post autor: yahny »

Nie chcę zaśmiecać wątku. Potestuje troche ustawień, podziele się wynikami.
Endpointy mam ok, współgrają z wychyłem 0-90 stopni. Nie wiem jak miałyby wpływać na wygładzenie krzywej czas-wychylenie.
Opiszę jeszcze raz o co mi chodzi:
Wychylając szybko potencjometr do pozycji odpowiadającej np. 90st, gimbal powinien wystartować łagodnie, wychylić możliwie szybko i zwolnoć łagodnie pod koniec. Czyli jak w alexmos.
Jezior
Posty: 23
Rejestracja: środa 08 sty 2014, 21:39
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Jezior »

A ja mam taki problem że gdy założę kamerę swieci sie cały czas czerwona dioda i gimbal martwy, na pusto reaguje prawidłowo. Wszystko działało jak dotąd. W czym może być problem?
ODPOWIEDZ