EvvGC - kontroler 3 osiowy

dyksusja o gimbalach, żadnej komercji

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

acc pisze:Rurek - no niestety evvaldis nie jest otwarty na współpracę. Odpisał mi że ma znajomych którzy mu pomogą pisać kod i generalnie nie potrzebuje nikogo więcej.
No to smutna i dziwna informacja - z jednej strony robi opensource (które z założenia jest "współpracogenne" ;-) ) a także prosi o pomoc ..a jak przychodzi do konkretów to odmawia.... no chyba że jest drugie dno i ktoś go próbuje podkupić i namówić na zamknięcie projektu i sprzedaż tak jak rusek alexmos został złapany w sidła....
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
Gawon
Posty: 65
Rejestracja: poniedziałek 25 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Piaseczno

Post autor: Gawon »

No to mnie też acc zmartwiłeś, acc a ile czasu zajmie Ci uruchomienie produkcji ?
Awatar użytkownika
meteor
Posty: 2241
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 13:05
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: meteor »

Rurek pisze:
meteor pisze:Jutro powinny być u mnie te kontrolery, zobaczymy :)
Nie wiem czy się nie pospieszyłeś....trochę zmian potrzeba ...płytka niedopracowana...
Ja nie dam rady ? :mrgreen: W zasadzie to zależało mi tylko na trzeciej osi, a działa przyzwoicie.
pozdrawiam
Marcin
acc
Posty: 399
Rejestracja: środa 12 cze 2013, 18:07
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: acc »

Ja na razie też obecną wersję płytki będę miał - z tymi dodatkowymi rezystorami na bss123. Z uwag od ala42 kluczowe wg mnie będą rezystory na linie USB - na razie autor nic z tym nie robi, bo nie korzysta z USB w sofcie. Ale to akurat nie będzie trudne, wystarczy przeciąć ścieżki i niewiele będzie widać po montażu rezystorków (w sumie tylko to że nie będzie dla nich dedykowanych padów do lutowania). Reszta też jest ważna, ale biorąc pod uwagę zasilanie z lipoli które samo z siebie jest dosyć stabilne napięciowo to myślę że wielkich problemów nie będzie. Chociaż zapewne zgodnie ze sztuką powinny być te zmiany uwzględnione.

Gawon - produkcja to duże słowo :) Płytki z płytkarni powinienem mieć za jakieś 2 tygodnie (a zaszalałem - będę miał i czerwone i czarne :D), potem polutowanie pierwszych egzemplarzy to już będzie na dniach... Za to dziś przyszły mpu-6050 :)
Pozdrawiam,
Adam
Awatar użytkownika
Gawon
Posty: 65
Rejestracja: poniedziałek 25 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Piaseczno

Post autor: Gawon »

no to ja się piszę na jedną płytkę gotową i sprawdzoną z sensorem.
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Ja nie dam rady ? :mrgreen: W zasadzie to zależało mi tylko na trzeciej osi, a działa przyzwoicie.
To przy okazji opisz jak i co i dlaczego.... z tego co widzę to nie ma bezpośredniego sterowania trzecią osią z kanału RC tylko jest inteligentne podążanie za YAW koptera?
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
Gawon
Posty: 65
Rejestracja: poniedziałek 25 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Piaseczno

Post autor: Gawon »

Rurek pisze:
Ja nie dam rady ? :mrgreen: W zasadzie to zależało mi tylko na trzeciej osi, a działa przyzwoicie.
To przy okazji opisz jak i co i dlaczego.... z tego co widzę to nie ma bezpośredniego sterowania trzecią osią z kanału RC tylko jest inteligentne podążanie za YAW koptera?
odniosłem wrażenie że że ma dwa tryby YAW-a. Pierwyszy to taki o jakim mówisz a drugi nie wiem jak działa ale chyba jest to sterowanie po rc
zobacz w GUI

http://www.rcgroups.com/forums/showthre ... 99&page=14
acc
Posty: 399
Rejestracja: środa 12 cze 2013, 18:07
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: acc »

Tu masz schemat umieszczony przez evvaldisa:
Obrazek

Widać na nim że do YAW nie ma sterowania z apki. To "inteligentne" sterowanie (gdy jest włączona opcja autopan) to potencjometr, który zamontowany jest tak jak na poniższej fotce. Ten tryb "RC" póki co w kodach nie jest wykorzystywany.
Obrazek
Pozdrawiam,
Adam
Awatar użytkownika
Gawon
Posty: 65
Rejestracja: poniedziałek 25 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Piaseczno

Post autor: Gawon »

czas pokaże czy jest to coś warte, szkoda bić piane, przyjdzie hardware to będziemy testować.
Awatar użytkownika
meteor
Posty: 2241
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 13:05
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: meteor »

Przyszła płytka, po sesji się wezmę za uruchomienie... :roll:
pozdrawiam
Marcin
acc
Posty: 399
Rejestracja: środa 12 cze 2013, 18:07
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: acc »

Dla osób które nie śledzą tematu na RCG - autor projektu rzadko się udziela, ale ludzie zabrali się za modyfikację i poprawianie płytki. Ostatnia wersja wygląda tak jak na fotce na końcu posta :) Na razie to tylko projekt, zapewne kilka osób to jeszcze posprawdza i wtedy będzie można zamawiać i lutować nowszą wersję płytki. Jestem w trakcie rozmów z autorem poprawki w sprawie rozprowadzenia płytki po Europie (gdyż jak twierdzi od siebie ma strasznie wysokie koszty wysyłki). Oczywiście warto wpierw poczekać na jakikolwiek feedback od autora projektu, bo póki co nie komentuje on niczego. A fajnie by była jedna spójna linia rozwoju projektu.

Z innych newsów - Evvaldis (inicjator projektu) zdawkowo też napisał że będzie nowsza wersja oprogramowania i z kontekstu wypowiedzi wnioskuję że będzie ona już miała obsługę USB, tak więc nie będą potrzebne przejściówki do zmiany firmware i do konfiguracji.

A ja wciąż czekam na zamówione procesory (pozostałe części już wszystkie mam) oraz płytki - są już widoczne na trackingu, prawdopodobnie pod koniec przyszłego tygodnia u mnie będą. Płytki w obecnej wersji autora 1.2. Evvaldis zadeklarował że nowe firmware będzie nadal kompatybilne z tą płytką (w końcu jego dystrybutor myairbot wyprodukował jakąś tam ilość) - to dobra wiadomość, bo przynajmniej nie będę w plecy za gołe płytki v1.2 :)


A oto fotka nowego poprawionego designu - schematy tutaj.

Obrazek
Pozdrawiam,
Adam
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

A czemu zamawiasz płytki za granicą? w PL mamy różne fajne płytkarnie :idea:
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
acc
Posty: 399
Rejestracja: środa 12 cze 2013, 18:07
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: acc »

Wiem że mamy, korzystałem z usług Merkara. Kwestia ceny.
Pozdrawiam,
Adam
Awatar użytkownika
Gawon
Posty: 65
Rejestracja: poniedziałek 25 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Piaseczno

Post autor: Gawon »

meteor odpuścił ale ja powalczę może coś z tego będzie, czekam na programator.
acc
Posty: 399
Rejestracja: środa 12 cze 2013, 18:07
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: acc »

Na jaki programator czekasz? To można UARTem zaprogramować (poza tym podejrzewam że płytka od myairbot ma już wgrany firmware jakiś, nie?). Chcesz to programować ST-Linkiem ?
Pozdrawiam,
Adam
ODPOWIEDZ