[IN-BOX] Brushless gimbal z RCTimer'a za 99$

dyksusja o gimbalach, żadnej komercji

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

rud88 pisze:Bardzo proszę o fachową ocenę padawana Rurka.
Tylko bez takich ;-)
Ja tam komentuje co widzę, bez fachowości....ale powiem Ci jedno - widziałem lepsze filmy bez gimbala niż ten z Twoim - przecież on w ogóle nie stabilizuje panoramy góra-dół!!!! tylko skokowo, jak w banalnych gimbalkach serwowych z poprzedniej epoki (heh dwa lata temu i sterowanie luźnymi tanimi serwami prosto z FC) przed regulacją....
Koledzy dobrze radzą - najpierw kopter sam z siebie ma nie wprowadzać wibracji tak aby dało się oglądać film z kamerki na sztywno przyczepionej do ramy i dopiero potem zabieraj się za strojenie gimbala który IMO w Twoim wypadku jest kompletnie rozstrojony :cry:
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
rud88
Posty: 208
Rejestracja: środa 04 lip 2012, 08:27
Lokalizacja: Kraków

Post autor: rud88 »

Uwagi przyjmuję z pokorą i już się zabieram za wyważanie śmigieł i silników.Niesety nie łatwo jest wyważyc śmigła DJI / już próbowałem / mają z jednej strony owalne otwory i niestety prawie niemożliwe jest wycentrowanie ich na stożkach.Liczyłem że wibracje zostaną max. zredukowane przez gumowe damperki,widziałem gdzieś opis tego jako "Jello Killer"ale niestety się przeliczyłem, pozostaje tylko praca od podstaw i tego się trzymajmy.
Awatar użytkownika
Myszon
Posty: 1054
Rejestracja: wtorek 19 mar 2013, 13:56
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post autor: Myszon »

To i ja się dołączę do grona posiadaczy tegoż gimbala oczywiście bez jednej śrubki ze zwichrowaną ramkką :). Pytanie mam jednak następujące. Po podłączeniu wszystkiego gimbal się startuje kalibruje po czym silnik na osi tilt brumi buczy i drży z wysoką częstotliwością. Poza tym samo działanie przechyłów jest dobre no ale wiadomo że nie da się nic nagrać z taką wibracją. Gdzie leży przyczyna? Czy silnik walniąty czy może kwestia ustawienia przez GUI czegoś? Próbowałem dostać się przez GUI do niego ale po zainstalowaniu ftdi i w sumie poprawnym wykryciu nie chce mi sie GUI połączyć z gimbalem. Arduino go widzi.
Ukończył Szkołę Latania San Andreas
Awatar użytkownika
rud88
Posty: 208
Rejestracja: środa 04 lip 2012, 08:27
Lokalizacja: Kraków

Post autor: rud88 »

Ja również też tak miałem, oba silniki mi lekko drżały i nagle zjawisko ustało nie wiem co pomogło, czy skrócenie przewodów od silników i uchwycenie ich do konstrukcji czy skręcenie luźnych przewodów od sensora i też przymocowanie do konstrukcji a może przyklejenie na cienkiej taśmie sensora/wcześniej była grubsza/ na środku dolnej płytki.
Niestety wgranie nowego softu 049 nie tego najnowszego nie powiodło się / kol.qlf wyjaśnił mi jak to się robi z konsoli Arduino / .Konsola potwierdza prawidłowo wykonaną operację ale z GUI 049 nie mogę połączyć się z kontrolerem, natomiast jak użyję GUI 048 to mogę.
Oj ten RCtimer, Tak więc może spróbuj manewrów które opisałem.
Awatar użytkownika
kolti
Posty: 108
Rejestracja: poniedziałek 30 sty 2012, 21:41
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: kolti »

Czy któryś z użyszkodników tematowego gimbala mógł by napisać jakie wartości pidów ma ustawione jakie zasilanie.
Myślę że baza takich ustawień pomogła by wielu nowym właścicielom takich bimbalków
Awatar użytkownika
rud88
Posty: 208
Rejestracja: środa 04 lip 2012, 08:27
Lokalizacja: Kraków

Post autor: rud88 »

Ja mam ustawienia " difoltowe" z softem 048 i niestety do tej pory nie udało mi się wgrać najnowszego softu.
Awatar użytkownika
JaneczekB
Posty: 88
Rejestracja: środa 25 sty 2012, 18:41
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Post autor: JaneczekB »

Dziękuję za pomoc.

Wgrałem najnowszy soft i w pochylaniu kamery w dół pod dowolnym kątem jest on zdecydowanie lepszy od tego załadowanego od producenta. Gimbal nie robi dziwnych przechyłów i fajnie się operuje suwakami w programie konfiguracyjnym przy włączonym gimbalu i od razu widać efekty ustawień. ALE zrobił się problem taki, że silnik w osi roll mimo dokładnego wyważenia ma drobne wibracje i się grzeje. Przy pierwotnym sofcie nie było takich problemów mimo niedokładnego wyważenia kamery. Wszystko w pewnym zakresie działało bardzo płynnie.

Czy mogę prosić kolegów, którym udało się opanować ten problem o podanie dobrych ustawień.
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Zmniejsz power i zajrzyj do wątku o BruGi...tam mamy co najmniej ze dwa algorytmy PIDowania...jedna rzecz na pewno jest ważna - niektóre parametryz softu 48 trzeba podzielić przez 10 i takie wpisać do najnowszego....zajrzyj do przyklejonego wątku.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Maniak
Posty: 3
Rejestracja: czwartek 16 maja 2013, 20:39
Lokalizacja: Radom

Post autor: Maniak »

Panowie przepraszam że tak wtrącam się ale projektuje właśnie swój gimbal i potrzebuje dwóch wymiarów czy można was prosić o sprawdzenie tych dwóch A i B? z góry dziękuje.

Obrazek
Awatar użytkownika
rud88
Posty: 208
Rejestracja: środa 04 lip 2012, 08:27
Lokalizacja: Kraków

Post autor: rud88 »

Już podaję, A-61mm : B-92mm.
polch
Posty: 111
Rejestracja: czwartek 12 sty 2012, 16:01
Lokalizacja: Lesko

Post autor: polch »

Ja tam się nie znam, ale wychodzi mi że B ma 100mm.
Awatar użytkownika
rud88
Posty: 208
Rejestracja: środa 04 lip 2012, 08:27
Lokalizacja: Kraków

Post autor: rud88 »

Sorry, faktycznie B=100mm, chyba coś nie tak z moimi oczami.
Maniak
Posty: 3
Rejestracja: czwartek 16 maja 2013, 20:39
Lokalizacja: Radom

Post autor: Maniak »

Dziękuje panowie, bardzo przydatna informacja. Myślałem że te ramiona są sporo dłuższe ale jak widać się myliłem. Jak już wymodzę swój gimbal na pewno się pochwale ;-) Pozdrawiam
Awatar użytkownika
kolti
Posty: 108
Rejestracja: poniedziałek 30 sty 2012, 21:41
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: kolti »

Czy ktoś już może wymieniał łożyska w silnikach z zestawu i mógł by podać ich wymiary, bo moje to od nowości maja chyba jakieś kwadratowe kulki.
Przymierzam się do wymiany ale najpierw nim uszkodzę wyjmując stare chciał bym mieć nowe w gotowosci
Awatar użytkownika
Grzechu
Posty: 1558
Rejestracja: niedziela 24 lip 2011, 20:15
Lokalizacja: Białystok/Grajewo

Post autor: Grzechu »

Hej mam pytanie. Gdy gimbal się trzęsie w locie, ale wtedy gdy jest wiatr, to pewnie chodzi o same mocowanie, czyli te gumki, wiatr nim miota? Wypchałem je zatyczkami ale dalej to w sumie miękkie.
ODPOWIEDZ